hhh

 

Miluji naše média

Petr Paulczynski

"...Co do principu, nepokládám komunism za ideál sociální a socialistický, jestli se komunismem rozumí rovnost hospodářská a sociální naprostá. Normální stav společnosti politický a sociální nedá se uskutečnit bez silného individualismu, to jest bez svobodné iniciativy jednotlivců, a to prakticky znamená takový režim, který umožňuje rozvoj rozmanitých individualit, fysicky i duchovně od přírody nestejně nadaných. Nestejná je situace každého individua ve společnosti, nestejné je jeho okolí společenské, jednotlivec nejlépe dovede využít svých vlastních sil a sil svého okolí podle vlastního uznání. Rozhoduje-li o člověku člověk jiný a vede-li, je nebezpečí, že se všech sil vedeného náležitě nevyužije. To vidět všude a vidět to politicky ve všech formách vlády, v nichž se vyvinul silnější centralism. A komunism je právě centralistický. Zejména centralism bolševický je velmi tuhý, je to režim abstraktní, dedukovaný z these a násilně prováděný. Bolševism je absolutistická diktatura jednoho a jeho pomocníků, bolševism je neomylnický a inkvisitorský a právě proto nemá s vědou a s filosofií vědeckou nic společného. Věda tak jako demokracie, je bez svobody nemožná.
Tomáš Garrigue Masaryk (1850-1937), první prezident Československa v knize Světová revoluce, 1930
"... komunismus má dva pytle, do nichž utřiďuje člověka. V jednom má proletáře, který se odsud vyhrne a udělá revoluci. V druhém je buržoa, který pak má být potlučen a vytlučen. Do toho druhého pytle hází tedy komunista všechno, co není organizováno ve straně a znamenitě si tím zjedušuje obraz světa". Josef Čapek (1887-1945), malíř, spisovatel

 

Dnes 23.3.2013 si na úvod dáme něco o komunistech, protože první zprávy co na mne ráno vykoukly jsou děsný. Pověstný bachař Vondruška bude krajským zastupitelem a do rady Ústavu pro studium totalitních režimů byl zvolen kritik Mašínů politolog Jan Bureš. No to mně podělej prsa. Komunisti se scházejí u hrobu Klementa Gottwalda, sedí se socany v krajských radách a roste jim hřebínek. Dobře ví, že i kdyby ČSSD vyhrála volby, těžko sestaví většinovou vládu. Na jednobarevnou většinovou vládu tihle hoši co se odkopali v Ostravě prostě nemají. A proto se budou muset spářit s bolševiky. Přijmou jejich tichou podporu, aby to nebolelo. Proboha, copak tento národ ztratil svoji historickou paměť? Pro ty co ji ztratili si dovolím připomenout výše uvedá slova jednoho moudrého muže

Bachař Vondruška souzený za bití vězně bude krajským zastupitelem za KSČM. Komunistický exposlanec a bývalý vězeňský dozorce Josef Vondruška, který čelí u soudu obvinění, že za normalizace bil a týral vězně ve věznici v Minkovicích od počátku 70. let do roku 1990, se v úterý stane za svou stranu zastupitelem Libereckého kraje. K tomu se hodí ocitovat dalšího velikána Josefa Čapka, viz výše. Volba kritika Mašínů do rady ústavu pro totality pobouřila Nečase. Do rady totiž prošel politolog Jan Bureš navržený levicovou Masarykovou dělnickou akademií. Nečas se podle svých slov obává, že dalším krokem má být "úplná paralyzace ústavu ještě před volbami jako splnění podmínky povolební spolupráce s KSČM". Bureš je totiž autorem výroku že Mašínové bestiálním způsobem zabíjeli.  Ale co se divíme, v době někdo cpe do veřejnoprávní televize desítky totalitních pořadů typu 30 případů majora Zemana? Pak se nedivne tomu hnusu když pro primitivy  je hrdinou pořád spíš major Zeman než bratři Mašínové. Pro mne je zase vrah například Karel Vaš, který nechal zavraždit generála Heliodora Píku a donedávna si žil na slušné penzi.

Kalousek v protiútoku: Možná si posvítíme na Nečase. Nečas kritizoval ministryni kultury Hanákovou. A schytal to od Kalouska. Pokud chce premiér Petr Nečas (ODS) začít veřejně kritizovat ministry jiných koaličních stran, měl by počítat s tím, že může přijít na přetřes i jeho práce. V Hlavních zprávách televize Barrandov to řekl ministr financí a první místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.  "My bychom také mohli vznést diskusi o tom, jak dobrý je to premiér, my to neděláme," prohlásil Kalousek. A tak se ptám. Kdo tady doopravdy je šéfem kabinetu? Kromě toho, že jsou to právě Kalouskovy kroky, které stahují ódéesku k hranici pětiprocentních preferencí, si ještě dovolí zaútočit na svého šéfa. Hoši, zabalte to a pojďme do předčasných voleb. Dokud si lidi pamatují ostravské eskapády socanů.

Senát podpořil odbory požadované omezení prodejní doby o svátcích.  ČSSD v Senátu prosadila v prvním kole projednávání odborářský návrh na zákaz prodeje o sedmi státních svátcích. Zákonem chce také omezit prodejní dobu o Štědrém dnu. ODS to označila za zásah do svobodného podnikání a omezování lidské svobody, neúspěšně navrhovala normu zamítnout. Návrh tak před dalším schvalováním projednají senátní výbory. 
Tak takhle vypadá socansko-odborářský  boj proti nezaměstnanosti. Já bych řekl spíš boj proti svobodě podnikání. Jak asi skončí nepotřební prodavači?

A kousek bulváru: Tak nám včera přiletěla z Říma do Prahy herečka Ornella Muti která se stane předsedkyní odborné poroty České Miss. Bude to ta o níž Jiří Žáček složil báseň:  Když se v kině dívám na Ornelu Mutti, mám chuť plenit dívčí tuti-fruti. Ale když se kouknu na Růžu, nemůžu. Pravdou je, že od té doby trochu zestárla. Ale furt vypadá líp jako ta naša Ornela. A zpráva od Štiků: Drsná hádka mezi matkou Ornely a Vlaďkou Erbovou (to je ta dáma s umělýma kozama co bydlí se skvěle plivajícím fotbalistou Řepkou). Tak Erbová Vlaďka označila Ornellu za pijavici a Monika Štiková to nevydržela a Vlaďce odepsala. Myslím, že se máme na co těšit. Ostatní serebrity zatím asi spí zimním spánkem.

A u Hooka napsali: ...... Václavský náměstí v Praze, což je enkláva (území uvnitř jiného území), jež je pod rotační správou kosovských albánců, ukrajinských přidavačů čehokoliv a muslimskýho bratrstva, kde platěj zákony, jež se znamenitě liší od zákonů tohoto státu, je to enkláva, kde je neustálé šero bez ohledu na denní dobu, kde seženete naprosto, ale naprosto cokoliv, pokud tedy sháníte drogy, kde navzdory vzrůstající oblibě uleželé tmavé prorostlé koniny dostanete pouze maso bílé, nenapíchané vodou, s absencí éček a exotických konzervantů, tedy maso, které si můžete dát na jakýkoliv myslitelný způsob a vono vám za to ještě poděkuje v sedmi světových jazycích, je to oblast, kde se i policajti bojí chodit po dvou a jen se tak nenápadně osaměle plazí nalepeni na fasády domů, jež celé dny a noci křičí, je to oblast londýnských doků z doby Charlese Dickense, je to ráj všech Oliverů Twistů, Davidů Copperfieldů, rozervaných Julienů Sorelů a k porážce odsouzených Jeanů Valjeanů, je to prostě Václavák, ten vřed na tváři matičky stověžaté....

A zprávy o počasí: Mezi tlakovou níží nad východní Evropou a tlakovou výší nad Skandinávií bude na naše území proudit studený vzduch od severu až severovýchodu, uvádí ČHMÚ. Výsledkem bude, že sice bude chvilkama svítit slunko, ale tak nějak chladně. Protože jsem nevěřil meteorologům, vzal jsem si jarní bundu což jsem neměl. Uvidíme, zda výsledkem nebude sopel jak šráky. Sýkorky a jiné zpěvné ptactvo  někam zmizelo, zato se mi objevili demonstrující holubi tvrdící, že když jim nenasypu, zase mi poserou auto. Což je výzva jíž se nedá odolat.

A z mého života: Při nákupu v Romlandu kam jsem byl manželkou vyslán v rámci Akce, jsem se zapojil do reje zběsilých důchodců. Na rozdíl od nich však pečlivě studuji v mikrotečkách napsané složení výrobků, abych nekoupil polskou posypovou sůl nebo něco s přídavkem koniny nebo zdechliny. Louskání mikropísma je taky znamenitá metoda na zlepšení zraku, protože vám u toho vylezou oči z hlavy že vypadáte jak šnek. Abych to mikropísmo rozluštil, sundal jsem si brýle a zavěsil je na šňůrku od mobilu co nosím na krku abych ho furt nemusel někde hledat. Výsledkem bylo, že u kasy jsem zjistil, že brýle jsou v čudu. A to se vyplatí.

A na Fejsbůku napsali:

  • Tak jsem shlédl těžko uvěřitelnou reportáž na Nově o tom jak Zeman pozval své věrné ze Senátu na obídek. Komunistický senátor si pochvaloval kachýnku, další přiožralá komunistická senátorka se dožadovala polibku od senátora Štětiny, blábolivě pohovořil senátor Dryml. Nejde o tu politickou příslušnost, ale celá ta parta vykazovala šarm a inteligenci závodního výboru ROH JZD Nošovice v průběhu oslav Mezinárodního dne žen. Co tam, kur*va, sedí za lidi?

  • Tak je vidět, že soudruzi mají v zásobě dostatek kvalitních kádrů. Až nám příští rok demokratické volby porodí vládní koalici nekoalici soft a hard bolševiků, budeme možná ještě koukat, koho vytáhnou .... (zvracecí smajlík)

  • Ono bývalý komunista je asi jako bývalý černoch. Je důležité si taková lidská hovada jako je Vondruška připomínat a připomínat jim jejich minulost. Aby pak zalezli jako krysy zpět do svých děr. Jenže oni asi nezalezou, jelikož to jsou bezedná hovada.


© Kulturní komise ČR, Březen 25, 2013