hhh

Zase měl ten "protivnej dědek" pravdu!

Petr Hannig

Konec března a v ČR mráz pod 10 stupňů minus, zasněžená dálnice mezi Vyškovem a Humpolcem. Na Floridě, kde bývá v tuto dobu už téměř příjemné léto je prý také kolem 10 stupňů, naštěstí nad nulou. Kypr - země EU se společnou "bezpečnou" měnou, dříve považovaná za výhodnou pro ukládání peněz, v těžkých problémech.

Mantra globálního oteplování, kterou nám do hlav nenalévali ti, co milují přírodu, ale v podstatě ti, co zprostředkovaně vládnou přes lobbisty nejenom politikům, způsobila enormní nárůst cen elektřiny. „Užiteční idioti“ ze zelených stran nevědomky bojovali ne za lepší ovzduší na planetě, ale v podstatě za budoucí tučné zisky nenasytných spekulantů z byznysu se solárními panely. Solární panely nejenom že hyzdí náš venkov ale, a to je zvláště tristní, ukrajují z úrodné země, kterou, jak se obávám, budeme potřebovat jako sůl.

    Potravinová soběstačnost, kterou jsme měli kdysi na 120 %, je nyní na úrovni pouze 60%. Samozřejmě že to není pouze vlivem solárních panelů, ale i vlivem na hlavu postaveného hospodaření s půdou, kdy evropské dotace tu na řepku olejnou (vida zase ti evropští Zelení = motory aut poškozující eurobenzin), tu na něco jiného.

Ještě že ministr Kuba z ODS zarazil dotace na větrníky. To by byl další budoucí enormní problém. Kdo chce vyrábět elektřinu jakkoli, ať si zaplatí za investice ze svého. Samozřejmě malé vodní elektrárny, to je něco jiného, to už tu fungovalo i za Rakouska Uherska a první republiky. To je osvědčený ekologický a zároveň  konzervativní způsob výroby elektřiny. Pozoruji, že začínám mít zálibu ve slově konzervativní. Kupodivu, ty zatracované konzervativní způsoby přinášejí vždy užitek, na rozdíl od vychvalovaných novot.

    Vždy říkám a snad mám i díky svému věku a tudíž i svým životním zkušenostem právo říkat lidem, v mém případě nejen začínajícím umělcům, nikdy nemyslete na peníze. Vždy vám musí jít o věc. Když vám půjde o projekt, kterým se zabýváte, ať už je to v oblasti umění, či podnikání, či vědě, peníze přijdou sami. Když se za nimi budete pachtit, budete jim páchnout a utečou před vámi.

   A to je v podstatě příběh i peněz ulitý v daňovém ráji – Kypr.  Kolik „vychytralých“ firem nejenom z Ruska a Ukrajiny mělo na Kypru své sídlo, coby v daňovém ráji EU a tudíž i svá bankovní konta. Tak dopadá jakékoliv bezpečí uvnitř EU. Samozřejmě, že to je trest pro nenasytné firmy a jedince, kterým zbla záleží na fiskálním zdraví země, která jim většinou umožnila takové zisky nabývat.

    Znáte to. Někteří se stále mýlí a periodicky se ze svých omylů kají (ale v ten moment už činí omyly nové).  Tak se neustále mýlí a kaje cca 95% procent populace. Jsou tudíž svým spolumýlícím se spoluobčanům sympatičtí. Pak jsou tu ti „protivové“, kteří předpovídají vždy to, co je v přítomné době pro většinu jakoby nerozumné, provokativní, hloupé a zcela nelogické. Setkávají se s opovržením a výsměchem nejenom médií. Důvěrně to znám. Patřím také k těm protivům, kterým po čase říkají, nojo, měl jsi pravdu. Ale v té odpovědi je pro mýlící se nejdůležitější to slovo „nojo“. Ti, kterým realistická předpověď vyšla, se uznání nedočkají. Neustále je tam to slůvko „nojo“.

  Ten "protivnej dědek" měl pravdu nejenom v otázce oteplování ale i EU (Lisabonská smlouva) a eura. Ten „protivnej dědek“, jak jsem kdesi četl nehlasoval pro vstup do EU, (právě tak jako já, který Evropu miluji).   Rada pro ODS - jedině „protivnej dědek“ v čele kandidátky do europarlamentu pomůže. Ať tu EU zevnitř ozdraví do normálních forem, pokud to vůbec půjde.      Pokud ne, tak se snažme vystoupit z EU a to co nejdříve. EU totiž vedou blouznivci z pařížských barikád, kteří zapalovali auta na bulváru Saint Michel v roce 1968.

   A rada pro superbohaté Kellnery, Komárky, Babiše, Janečky atd.  Založte nějakou ryze českou banku všichni společně. Banku pro drobné střadatele a nejenom pro firmy ( to už tu je). Peníze střadatelů se k vám budou jenom hrnout, a to nejenom z ČR. To jsme už ostatně navrhovali jako Strana zdravého rozumu v roce 2002. Nezávislost - včetně finanční. Kyperská krize ukázala, že je třeba se spoléhat hlavně na sebe (jako Švýcaři – ty nepostihl Mnichov 38, ti se nespoléhali na „kamarády“, jak jsme to dělali a děláme vždy my).

   A ještě na závěr. Z naší členské základny se ozývají hlasy k návratu ke starému názvu Strana zdravého rozumu – bez přídomku Suverenita, abychom se odlišili od té novější Suverenity.

    Já si však, jako předseda strany myslím, že zdravý rozum, ve světle současných událostí na Kypru a nejenom těch, je bytostně spojen se slovem suverenita. Takže Suverenita se rovná zdravý rozum.


© Kulturní komise ČR, Březen 25, 2013