hhh

Miluji naše média

Petr Paulczynski

O tom, že rebelující poslanci ODS, kteří se po dlouhých tahanicích nakonec vzdali poslaneckých mandátů, aby umožnili další existenci vládní koalice, následně obdrželi odstupné – „trafiky“, není pochyb. Teď, když k nim ještě přibyl exministr obrany Vondra, to už neunesla místopředsedkyně ODS, předsedkyně Sněmovny – Miroslava Němcová, která se v Radiu Impuls veřejnosti, za sebe, omluvila. Zmíněné dárečky považuje za obrovskou chybu, nemůže prý k tomu dál už mlčet. Tak to nám teda sdělila velké tajemství. V době kdy si vrabci štěbetají že se chystá spiknutí na odvolání vedení a preference sledují klesající teploměr jest to prohlášení vskutku státnické. Ale furt je to maličkost proti tomu, jak se o své odstavené politiky uměli a umějí v tichosti postarat lidovci. Akorát s tím jako hlupáci nelezou na veřejnost. Tak máme úvod a šup na titulky.

Kde je ten Augiášův chlév v pražském dopravním podniku? ptá se Česká pozice. Audit KPMG, půlmiliardové škody v DPP kvůli předraženým zakázkám které vyřvával do světa pan doktor Láska nepotvrdila.  Láska přitom za své služby včetně tří konzultantů inkasoval dle smlouvy odměnu do milionu korun bez DPH. Jak to tak vidím, tak pravda a Láska zatím nějak kulhá. Nu, vyčkejme co bude dál. On už Láska zase něco vymyslí po čem naše média chňapnou. Protože Janeček a Láska musí vyhrát. Akorát nevím nad čím.

Žalobu z velezrady na prezidentaKlause podpořilo už 20 senátorů a 61 tisíc lidí.  Sám Janeček přitom přiznává, že šance na odsouzení Václava Klause pro velezradu je mizivá, já bych doslova řekl, že v daném případě neexistuje vůbec. Jenže následující větou se Karel Janeček odhaluje v celé své nahotě: "Je třeba ukázat, že to, co já považuji za zločin, mu nemůže projít bez povšimnutí," říká Karel Janeček na adresu prezidenta Klause. A jsme u jádra pudla. Nepotřebujeme soudy, nepotřebujeme důkazy, nepotřebujeme vlastně vůbec nic, stačí Janečkovo přesvědčení o tom, co je zločin. Co k tomu dodat. Lépe než kolega Polanecký bych to nedokázal: "Bože, chraň nás před takovými samozvanými spasiteli." Člověk, který si sám o sobě myslí, že jedině on je správným vykladatelem zákonů, že jedině jeho mínění je to jediné správné a že pokud se bude vše řídit podle něj zachrání svět a přilehlý vesmír, podlehl pocitu vlastní důležitosti, popřípadě je to schopný manipulátor chytají se populistických gest, které mu mají zajistit nějaký osobní profit. A nemusí být jen materiální. Pan Janeček tedy bude stát nad zákonem. On bude rozhodovat o tom, že někdo spáchal zločin a bude ho za to veřejně dehonestovat a vláčet po soudech. On bude zároveň žalobcem a soudcem. Ještě mu zbývá být vykonavatelem trestu. Hotový soudce Dredd. BTW. Hubálkova konstanta o 30% blbců jeví se býti správnou.

Dienstbier nadával na Zemana. A teď přichází velmi tvrdá odveta, píší. Nad posledními slovy místopředsedy ČSSD Jiřího Dienstbiera vůči prezidentu Zemanovi a jeho SPOZ někteří oranžoví spolustraníci kroutí hlavami. Dienstbier totiž v rozhovoru pro ČT potvrdil své přesvědčení, že SPOZ je jen lobbistická skupina kolem Miroslava Šloufa a kolem samotného Zemana se pohybuje mafie. Copak na to ČSSD? Neměl by kluci vládychtiví kritizovat Jirka spíše vládu než Zemana? Ještě chvilku se budete takhle pošťuchovat a preference vám spadnou jako mým vlastním modrým ptákům.

ODS hledá novou tvář. Má vést stranu do voleb, spekulují média. ODS prý chce kvůli kampani před parlamentními volbami 2014 najít volebního lídra a předsedu strany a premiéra Petra Nečase odsunout do pozadí. Volebním lídrem by se mohl stát exministr spravedlnosti a místopředseda ODS Jiří Pospíšil. Informoval o tom dnes internetový deník Insider s odkazem na poslance ODS, který má vazby na vlivné straníky z regionů. Nevím co chystají vlivní straníci z regionů, ale myslím, že teda jestli by měl být lídrem pan Pospíšil, tak to by teda Vašík Moravců určitě měl spoustu témat o čem se má příští týden mluvit.

Souboj s Hradem se vyostřuje. Zaorálek i Piráti jsou odhodláni žalovat prezidenta. Kancelář prezidenta republiky totiž odmítla poskytnout informace, kdo připravoval amnestii. Žadatelé se hodlají bránit. Místopředseda pirátské strany Michálek se s odvoláním na zákon o svobodném přístupu k informacím, pokoušel mimo jiné zjistit, kdo se podílel na přípravě textu prezidentovy novoroční amnestie. A jak to celé dopadlo? „Odmítli informaci poskytnout, neuvedli žádný zákonný důvod, tudíž jsem podal odvolání. Očekávám, že vedoucí kanceláře své nezákonné rozhodnutí potvrdí, takže budu nucen podat na prezidenta republiky správní žalobu,“ sdělil ČESKÉ POZICI ve středu odpoledne Michálek. Teda omlouvám se všem co se jmenují Michálek, ale mám pocit, že počet pomatených Michálků se na naší politické scéně začíná vyskytovat v množství větším než malém

A kousek bulváru: Úplně nahá Herčíková zapózovala ve vyzývavé poloze a pak si nechala nafotit svého chlupatého mazlíčka. Myslím, že tohle je král dnešních titulků. Taky nějaký  CoCo bar slavil narozky a byly tam skoro všechny serebrity jak říká Pepa Fousek. Michaela Dolinová ukazovala kalhotky, Ornella Štiková těhotenský pupek, vyčnívajícími kostmi se chlubila Agáta Hanychová a čerstvými rozvodovými papíry mával Libor Bouček. Krasotinka Ornella Štiková na sebe poutala pozornost, jak to jen šlo. Vzala si novináře i na WC, kde se ládovala bagetou, nebo vztyčila prostředníček na Dolinovou, protože ji prý nemá ráda. No nazdar. A tohle vyjde v deníku, který má největší náklad. To takový Jindřich Šídlo nebo Erik Tabery musí výrazně přidat, protože takový Klaus, Zeman nebo pan kníže tolik čtenářů nenatáhnou. Taky napsali, že Nečas sundal prstýnek z čehož předvídají rozvod. To já sundal prstýnek hned jak se mně začal zařezávat do prstu a už ho nenosím 35 let a rozvod furt nic.

A u Hooka napsali:  jsem děsně šťastnej, že žiju v téhle zhulené době a dnešní rok, alespoň pro mne, začal pohádkově a pak, když mi endorfiny tečou vodevšad, se dozvím, že poslanec za ODS Tomáš Květák rozjel nebývalej byznys se slunečníma elektrárnama a díky tomu, že dolních deset milionů cáluje za elektriku už jen když se koukne na vypínač, je v balíku velkým a jeden by řek, že bude vysmátej a spokojenej, když takhle všechny ošidil, ale von ne, byl smutnej a zádumčivej, protože lidi jsou prý ve svej podstatě zlí, záviděj, nepřejou úspěch, nemaj nadhled a porozumění a proto si změnil příjmení na Bergman, což mu přišlo děsně vyčůrané, takže když teď za ním někdo přijde a řekne „teď ti dám Květák hrstí, až ti vylítá porculán z tlamy tak von se jen usměje, zavrtí hlavou a řekne „asi si mne s někým pletete, dobrý muži, já se jmenuji Bergman“ a dobrý muž je v šoku a v háji, neb čelí žalobě za prohřešek proti občanskýmu soužití.

A zprávy o počasí: V noci jsem se chtěl koukat na oblohu, protože měly padat komety. Naneštěstí bylo zataženo, takže jedinou padající Kometu jsem našel v tabulce extraligy. Ráno začalo smutně. Ne že by se dělo něco s isobarama, zdá se že ty se dnes sukovat nebudou. Ale naše želva, která obvykle touhle dobou začala mírnými pohyby naznačovat jaro, se ukázala býti definitivně mrtvou. Tudíž jaro zatím nic. Ajped sice ukazuje že bude svítit zoncna, ale nevěřím, že by přestalo pršet, protože jiná aplikace hlásí sněhánky. A protože mamuš jde k holiči, tutově jí ta načančaná hlava zmokne. Ptáci u prázdného krmítka už uschli, zatímco moje vyprané džíny zůstaly mokré. Radu abych si je oblíkl, že na mně doschnou jsem odmítl, protože se mi ve vlhku scvrkává moudí.

A z mého života: Výsledky testů v nemocnici ukázaly, že snad ještě přežiju, na rozdíl od dálkovýho ovládání zamykání mého veterána, který definitivně umřelo. Po vyzvednutí receptu jsem bilancoval svoje výdaje takto: poplatek za to že mě mohli opíchat 30,-, parkování 40,-, poplatek za recept 2x30,- doplatek za léky  - ani se neptejte. Už jenom za tohle jsem uvalil celou Kalouskovu valorizaci důchodu, v důsledku čehož mi stoupl tlak prášky neprášky. Naštěstí k večeři byl tatarák. Výsledkem ovšem byla zvýšená flatulance ba až meteorismus. Prostě to nemám lehký. Na FB mi nabídli abych si otestoval  zda se k sobě s mamuš skutečně hodíme. To je nabídka jako hrom. Ještě tak abych po 42 letech zjistil že ne. To teda nevím co bych s tím zjištěním dělal.

A pro poučení ostatní než brněnské veřejnosti malé školení o Brňácích v 18 bodech, část pátá 13) Brňák celý večer zasvěceně hovoří o skvělé úrovni brněnského vysokého školství, aby se druhý den uvztekal až k pláči, že ho nevzali na Karlovu univerzitu.  14) Brňák si pochvaluje možnosti koupání ve svém městě a nikdy neopomene zdůraznit úžasné vyžití u brněnské přehrady, i když ví, že voda v ní dokáže během několika minut zničit kovový trup tamního výletního parníku.  15) Brňák má pocit, že žije ve velmi pěkném městě. Proto na všechna ostatní plive špínu, a když se vrací po D1 domů, tváří se, že bohunické paneláky neexistují.

A na Fejsbůku napsali:

1. správný socialista miluje Miloše Zemana. Upřímně, z celého srdce a nikdy nepochybuje o jeho slovech a činech

2. správný socialista myslí, cítí a jedná podle toho, co řekne Miloš Zeman, nebo na čem se usnese společné přesdesdnictvo ČSSD s SPOZ

3. Miloš Zeman je levicový politik. To je dogma

4. Miroslav Šlouf neexistuje (vymysleli si ho odporní novináři). To je též dogma

Můj 6letý brácha: "Mami, ukážeš mi, co mají mezi nohama holky?" Máma: "To teda neukážu!" Brácha: "Tak já si to najdu na internetu."

Socialista je člověk, který vám dá peníze v nouzi, do které byste se nikdy nedostali, kdyby vám je předtím nesebral.

 

 

© Kulturní komise ČR, Únor 7, 2013