hhh

 

Akci D.O.S.T. je vyhrožováno homosexuálními aktivisty

Petr Bahník, místopředseda Akce D.O.S.T.

Na adresu Akce D.O.S.T. jsme v těchto dnech obdrželi výhružný text, který se vztahuje k našemu letnímu odporu proti primátorské podpoře homosexuálního festivalu Prague Pride. Protože nám uvedený text podsouvá činy a smýšlení, jež nevyznáváme, a zároveň se nás pokouší zastrašit hned několika hrozbami, rozhodli jsme se jej zveřejnit a reagovat na něj vlastním komentářem. Nejzajímavější části jsme graficky zvýraznili. Text byl odeslán 1.2. z adresy  blog.homosexualita@email.cz,  homosexuální aktivisté z webu LGBT nám píší:

Na snímku uprostřed autor článku při následné neformální diskusi se signatáři Memoranda Akce D.O.S.T. po Hovorech na pravici, které Akce D.O.S.T. pravidelně pořádá

„Tento e-mail nebude dlouhý, naopak stručný. Vaše kritizování Prague Pride a homosexuálů bude mít jednou fatální následky. Přestaňte s tím. Je to věc do které se vy nemusíte plést, beztak už skoro celý národ vás má dost a zaslechl jsem i dokonce že vás čeká od homosexuálů i překvapení :), kdo ví co se stane:) Za Blog LGBT vás upozorňuji že činy které pácháte porušují listinu lidských práv, nemáte právo odsuzovat druhé a upřímně seru vám na svobodu projevu. Lidi se mají rádi a vy s tím nic nezmůžete akorát si takhle přivoláváte potíže ze strany homosexuálů , kteří vás nemají rádi a nedivil bych se kdyby dokonce ba i jeden na vás spáchal trestný čin. Přestaňte s protestem na Václavském Nám. a na Ostrůvku v Praze při konání Prague Pride. Uvědomte si že jednou se vám třeba narodí dítě a bude homosexuál (Říkáte si, to se nemůže stát), ale může. O tom to je, co s ním pak uděláte? Vyhodíte do popelnice? Možná se u vás v rodině taky najde někdo s jinou orientací. Proto.
Blog LGBT, redaktor Tomáš Svoboda a Jana Šreibrová na vás pokud-li nepřestanete-li pořádat demonstrace na Prague Pride podá Trestní Oznámení, a nebojte se, že to nikam nedotáhneme, finančních prostředků máme dost;).“

Autor mailu nám sděluje, že „sere na svobodu projevu“ a zároveň nám vyčítá, že prý kritizujeme homosexuály a odsuzujeme druhé. Bez dalšího rozlišení dále ztotožňuje homosexuály s akcí Prague Pride. Skutečnost je ovšem jiná. Akce D.O.S.T. nekritizuje homosexuály, kritizuje zmíněný festival a hlavně politickou podporu, jíž se mu dostává! Ve svých vyjádřeních důsledně rozlišuje mezi homosexuály a homosexualismem, čili aktivismem osob, jež se svévolně vydávají za mluvčí homosexuálů obecně. Autor mailu tuto věc zcela pomíjí, zato nás upozorňuje, co nám všechno hrozí, pokud budeme i letos proti podpoře Prague Pridu protestovat. Prvním strašidlem má být nějaké „překvapení :)“. Copak to asi bude? Happening, při kterém nás přijde políbit homosexuál - konzervativec Putna? Nebo snad nějaké „skandální“ odhalení, že někdo ze signatářů Manifestu D.O.S.T. je homosexuál? No a co? To by nás jako mělo zastavit? Pisatel mailu ovšem dále přitvrzuje a hrozí blíže nejasnými „potížemi“ a možným trestným činem proti nám, jemuž by se prý nedivil. Inu, nic nového pod sluncem. Jakýsi psychopat hrozil Michalu Semínovi vraždou už předloni. To jsou věci, o které se musí starat policie, ne my. Nejkonkrétnější výhružkou je ovšem informace o záměru podat na nás za naše protesty Trestní oznámení, které prý osoby zmíněné v textu „dotáhnou“, protože „finančních prostředků mají dost“. No, možná nás opravdu čeká všelicos a je dobře, že o tom víme předem. Vlastně je třeba uznat, že je to skoro férový e-mail. Jak z nějaké gangsterky: Jestli si chcete ušetřit potíže, nezlobte!

 

© Kulturní komise ČR, Únor 3, 2013