hhh

Křižovatky života Renáty Luckové

Ivana Haslingerová

V pražské galerii U Zlatého kohouta je od začátku října do 29. 10. 2012 k vidění výstava fotografií fotografky Renáty Luckové - Křižovatky života. Fotografie jsou doplněné texty a poezií novináře a spisovatele Pavla Veselého.

„Každý z nás se ve svém životě někdy ocitne na křižovatce a je jen na něm, jakou cestou se vydá“, říká o filosofickém podtextu výstavy autorka fotografií  Renáta Lucková. Přitom se setkáváme na různých místech, při různých příležitostech a s různými lidmi. Tomuto odpovídá i rozložení fotografií do třech tématických celků. A tak vedle krajiny  jsou zde k vidění i fotografie z cest Renáty Luckové, reportážní fotografie, až po setkání s různými osobnostmi, se kterými se autorka měla možnost setkat. Mezi nimi jsou například předsedkyně  Sněmovny Parlamentu ČR Miroslava Němcová, Eliška Coolidge Hašková, ale také Karel Gott nebo Arcibiskup Dominik Duka.

To vše je doplněno texty a povídkami novináře a spisovatele Pavla Veselého. Ten je autorem dvou knih povídek a básní  Úlomky a obrázky  a Tóny duše. Loni mu vyšla kniha Dominik Duka-moderní a oblíbený, která je jediným autorským pohledem na tuto velmi významnou osobnost.

Vernisáž proběhla  4.10. od 18 hod. a zúčastnila se jí více než stovka zajímavých osobností jako například manželé Jana a Edvard Outratovi, herečka Miriam Kantorková nebo zpěvačka Lucie Černíková. Moderátorem večera byl Václav Čapek a v průběhu večera vystoupili harfenistka Zbyňka Šolcová, zpěvák a skladatel Richard Pachman a herec Jiří Brož.

„Jsme velice rádi a vážíme si patronace poslance Petra Gazdíka, předsedy  poslaneckého klubu TOP09 /STAN“, dodávají k výstavě oba autoři. Zároveň děkujeme naši partnerům a sponzorům grafické studio Trilabit, vinárna U Zlatého hada, Cukrárna u Háje, Kitl-bylinný likér,  a mediálním partnerům revue Fragmenty, SmartNews, JUSTICIAVERA,   TOPVIP.cz,  iBestOf.cz.

Celá výstava bude nejen putovní, ale odstartovala také projekt se stejným názvem ´Křižovatky  života´, který chce ukázat a pomáhat lidem, kteří se na své životní křižovatce ocitli  a dokázali ji zvládnout. Bližší informace o výstavě a projektu: Renáta Lucková- 723 317 696, Pavel Veselý-734 584 342, repapromotion@seznam.cz

 

 

© Kulturní komise ČR, Říjen 22, 2012