hhh

OSTUDA V PARLAMENTU

Petr Paulczynski

Neboj vážený čtenáři. Nebudu psát nic o Davidu Rathovi, protože o tom už napsal každý kdo má díru do zadele. David Rath byl rozebrán na mikročástice. A protože jsme dostali naservírováno i co dostal s sebou do parlamentu na svačinu, chybí už jenom rozbor jeho stolice.  A šaškárna s jeho převozem eskortou která připomínala převoz Šakala a poté projevem v němž naznačil, že pověstnou sedmičku vlastně nesl svým oranžovým parťákům bude dokonalá. To, že parlament, který lstivý syfilitický ploskolebý Asiat nazýval žvanírnou, je neuvěřitelné panoptikum se v tomto případě potvrdilo v míře více než malé. Počínaje koktáním úvodní řečnice až po předvolební expozé krále spisovatelů Paroubka.

To ovšem pořád není ona ostuda. Co mne zaujalo nejvíce, bylo chování prezidentského kandidáta. Ten věrný svému předvolebnímu sloganu "když se kecají blbosti, spím" se klátil, klátil až si docela normálně "bucnul". Račte, prominout, ale aby místopředseda vlády a kandidát na prezidenta spal za předsednickým stolem parlamentu, to mi přijde zcela "mimo mísu". A to nemluvím o tom, že vlastně chrápal v pracovní době za veřejné peníze.

Ať se na mne nikdo nezlobí, ale moje představa o prezidentovi republiky je jiná. Myslím, že prezidentem by měl být kultivovaný člověk, který reprezentuje stát i svým vzhledem, šarmem a znalostí etikety. Nikoliv vždy a všude spící exot v pomačkaném obleku. Je zajímavé, že k těmto excesům naše média mlčí.

Nebo je to tím, že pohledy na spící kníže už patří do zlatého fondu inetrnetových fotografií? Jak napsal kolega na FB u jedné takové fotografie: "Je to těžké, fotografovat nádraží?" "Lehčí než něco jinýho," odpověděl Švejk, "poněvadž se to nehejbá a pořád to nádraží stojí na jednom místě a člověk mu nemusí říkat, aby se tvářilo příjemně." Takže přátelé. Když už se rozebírá ostuda v parlamentu, neměli bychom zapomínat i na tuto ostudu.