hhh

Senioři, děkujeme. Odejděte!!!

Radomír Dolanský

V posledních týdnech se stáváme svědky odhalování hnusu v nás. Řada mladých lidí se vyjadřuje o důchodcích způsobem, který jako by vypadl z nacistických učebnic o řízené selekci, zatímco politici je straší, že jim okleští důchody. Důchody, které si poctivě odpracovali, které jim nikdo nedává darem jako jiným skupinám v české kotlině. Kam jsme to dopracovali s úctou a vychováním, jestliže dovedeme takto otevřeně a s opovržením mluvit o seniorech jako o nepříjemné přítěži státu, o nutném zlu, jako o hospodářské brzdě rozletu mladých? Zaslepeni vlastní chtivostí, jsme schopni seniory po celoživotní odvedené práci, stavět takřka na úroveň těch, co se záměrně celoživotně práci vyhýbají a přesto berou nezasloužené sociální podpory. Pro některé omezence jsou obě skupiny, bohužel, darmožrouty bez rozdílu.

Právě velká část dnešních „Übermenschen“ (nadlidí) ze Sněmovny, Senátu či ministerstev a odkudkoliv, kde se moc mění v osobní prospěch, by se důchodcům měla klanět obzvláště hluboko. Protože právě SENIOŘI dokázali svou prací vybudovat tuto republiku. Pokud by se objevil někdo, kdo by chtěl argumentovat tak nízkou smyšlenkou, že dnešní důchodci budovali socialismus připomínám, že ještě před dvaceti lety mezi námi žili lidé, kteří budovali tu první, úspěšnou republiku. Ještě pořád mezi námi žijí lidé, kteří pracovali za války. A spousta občanů, kteří budovali republiku za socialismu, bude ještě dlouho pracovat v tomto státě. Je tak složité pochopit, že rodiče by udělali cokoliv, bez ohledu na státní systém, aby nasytili své děti? Jen dennodenně vydělávali na živobytí. Většina z nich vydělávala těžce za jakéhokoliv režimu, který v téhle republice existoval. A za tohle všechno se dnešní političtí vůdci k problematice důchodů vyjadřují takovým způsobem, že by značná část mládeže (snad mimo svých vlastních babiček a dědečků) nejraději všechny seniory viděla v krematoriu. Co je to v nás za netvora, že čím více jdeme dopředu, o to víc zapomínáme na úctu k těm, kteří nám to umožnili? Myšlení světa je postavené na hlavu – čím zaostalejší země, tím větší úcta a samozřejmá povinnost starat se o předky. V České republice přibývá občanů zaostalých myšlenkově.

Jaký vzor mají mít naše děti v takových lidech, kteří jsou schopni žádat i po seniorech peníze, jež dluží republika díky šlendriánsky odvedené (ne)práci politiků? Jak se má k seniorům chovat mládež s úctou, nezajímá-li pana „křesťana“ Kalouska, jestli babička, neznalá politické špíny a hnusu, opravdu uvěří, že složenku MUSÍ zaplatit? Nepomyslel tento „svatý“ muž, který svého času navrhl KDU-ČSL spolupráci s komunisty, že úlek starého člověka, který se zhrozil, že na zaplacení složenky nemá, mohl důchodce chatrného zdraví stát i život? Tohle je ta správná politika, kterou máme volit? Za mocí půjdeme i přes mrtvoly?

Měli bychom se stydět o to víc, že je to česká země, kde Božena Němcová napsala knihu Babička. Kniha Babička není science fiction, takové babičky i dnes opravdu žijí a jsou tím nejvzácnějším pokladem pro naše děti. I pro vaše páni politici a jednou i pro vaše, mládeži!!!