hhh

Ekoteroristické kůrovcové bratrstvo

Bc. Jan Kopal

                Slovo „aktivista“ začínám vnímat silně pejorativně a každého, kdo je tak titulovám, vnímám apriori jako krajně nedůvěryhodný subjekt. Nejinak je tomu i u tzv. ekologických aktivistů povalujících se v těchto dnech na Šumavě či v blízkosti ministerstva životního prostředí. V časech mého mládí byl ekolog člověk zajímající se o přírodu, mající k ní kladný vztah a zabývající se činnostmi jako je sbírání odpadků v lesích či sázení stromků. Velice sympatické ekologické hnutí se jmenovalo Brontosaurus. To je ovšem dávná minulost.
                Dnes ekologičtí aktivisté po vzoru jehovistů obtěžují procházející v metru a žebrají o peníze určené k financování ekoteroristických okupačních protestů. Když se za nimi náhodou vypraví zvídavý novinář, zjistí, že řada z nich řve a vykřikuje cosi nesrozumitelného o Šumavě, přitom tam nikdy nebyli a u některých vážně pochybuji o tom, že vůbec tuší, kde se nějaká Šumava nachází. O moc lépe na tom nejsou ani jejich mluvčí na demonstracích a prostestech. Dát dohromady holou srozumitelnou větu je pro výkon nadlidský! Jako štít a argument využívají, že za nimi stojí „vědci“. Paušalizovat jednotný názor vědy – to nám 40 let už předváděli jejich komunistické vzory. A kdo jsou oni vědci ve službách ekoteroristů – katedroví socialisté a anarchisté. O lidech s jinými názory a postoji se taktně mlčí.
                Není náhodou, že se na podobných setkáních vyskytují i zkrachovalé existence typu Ondřeje Slačálka, Martina Bursíka či Ondřeje Lišky. I zde platí heslo: SVŮJ KE SVÉMU! Jejich činnost prospívá zelené politické sektě či jiným levičáckým spolkům pochybné hodnoty i ideového zakotvení. Také se z 99,9 nejedná o ekology, ale o ekologisty. Na ekologických otázkách a problémech parazitují, v tom se podobají kůrovci, jehož zájmy nyní sveřepě hájí. Předstírají, že jim jde o dialog a přírodu. Ve skutečnosti jim jde o rozvrat, teror a nepořádek.