Sbor americké školy si pro první evropský koncert vybral Želivský klášter

Pavla Janoušková

Úplně první vystoupení křesťanské školy Westminster Christian Academy na evropském kontinentě se odehraje v želivském klášteře. Hudební skupina při střední škole ze státu Missouri vystoupí v rámci Velikonočního cyklu benefičních koncertů.
„Westminster Concert Choir & Orchestra obsahuje vokální a instrumentální skupiny se širokým hudebním repertoárem amerických a světových autorů. Studenti se individuálně připravují ve volném čase na hudební výkony v soukromých hudebních lekcích a ve škole,“ informoval správce želivského kláštera František Marek.
Želivské klášterní podvečery začnou v pátek 18. března, na kterém vystoupí právě hudební těleso ze Spojených států. Dirigovat bude Allen Schwamb a Hugh Jones, s průvodním slovem a jako sólista vystoupí Michal Šust.
„Koncertní turné je pořádáno díky dlouholeté mezinárodní spolupráci mezi Czech Symphony Project v Saint Louis vedené českým rodákem, Michalem Šustem, a uměleckou školou v Hradci Králové, kterou řídí jeho bratr Karel Šust,“ vysvětlil Marek.
Velikonoční koncerty v Želivě budou pokračovat v sobotu 2. dubna komorním smíšeným sborem Pražští pěvci, kteří jsou vítězi osmi mezinárodních soutěží. V malovaném reflektáři vystoupí se skladbou Bohuslava Martinů. Další koncert se uskuteční v neděli 24. dubna. Tentokrát půjde o velikonoční Laudate Dominum v podání varhaníka Petra Žáka a Marka Kubeše, který hraje na trubku.