ODS má odpovědné řešení pro životní prostředí

Martin KUPKA

Pokud budou občanští demokraté ve vládě, zasadí se o čistší ovzduší na Ostravsku. Budou také hájit vlastnická práva občanů nad zájmem prolomit limity těžby na severu Čech a zajistí efektivní čerpání prostředků z Evropské unie tak, aby pomáhaly zlepšení životního prostředí.

„Budeme vytvářet konkurenční prostředí bezemisních a nízkoemisních zdrojů energie, zabrání deformaci trhu a zvýšení cen energií, jak k tomu došlo v případě fotovoltaických elektráren,“ řekl místopředseda ODS Petr Nečas.

Občanští demokraté také budou nadále podporovat rozšíření jaderné elektrárny Temelín. „V dopravních investicích budou mít prioritu obchvaty měst a obcí na klíčových tazích, aby se snížila dopravní zátěž na obyvatele. ODS zároveň zjednoduší a zlepší legislativu v oblasti životního prostředí,“ uvedl Petr Nečas.

„ODS zajistí, aby politika obnovitelných zdrojů měla ekonomickou racionalitu, aby fotovoltaika sloužila jako doprovodný zdroj a nezatěžovala naše peněženky. Jsme pro snížení ceny energie a preferujeme energii jadernou,“ dodal 1. místopředseda ODS David Vodrážka.

Jednotlivec potřebuje ke svému životu podle ODS čistý vzduch a kvalitní vodu. Rodina potřebuje úspory energie ke snížení rodinného rozpočtu. Obec potřebuje dobrou dopravní obslužnost a zároveň, aby doprava neobtěžovala obyvatele. Stát má v tomto ohledu podle ODS dělat to, co se na zmíněných úrovních nedaří.

„Pokud chceme mít zdravé lidi ve zdravém životním prostředí, je potřeba chovat se ekologicky a rozumě. Jakýkoliv extremistický názor, prosazování dílčích požadavků nakonec vede k tomu, že životní prostředí bude poškozeno,“ řekla ministryně životního prostředí Rut Bízková.

Cílem ODS je také, aby Česká republika pro příští roky prosadila co nejvíce prostředků z Evropské unie. „Prostředky z EU existují a je škoda je nevyužít řádně. Budeme to činit integrovaným způsobem. Musíme si říci, co kde potřebujeme a pak teprve budeme efektivně využívat evropské peníze,“ dodala ministryně.

 

V rámci představení řešení ODS pro životní prostředí Petr Nečas poslal do 13 regionů k zasazení zelený strom s modrými plody, tedy švestky. „Ptáte se, proč jen třináct? Čtrnáctý region je totiž Zlínský, tam švestky nepotřebujeme, máme tam trnek dost a navíc z modrých plodů umíme udělat vynikající průhlednou tekutinu,“ uzavřel tiskovou konferenci lídr ODS a kandidát ve Zlínském kraji Petr Nečas.

 

 

 

S pozdravem

 

 

 
Mgr.
 
OBČANSKÁ DEMOKRATICKÁ STRANA

DOST BYLO ANTIDISKRIMINACE

Na dané téma nedávno proběhlo na Malostranském náměstí shromáždění, jehož jsem se sice nezúčastnil, ale plně ho podporuji, protože jsem odpůrcem politického zneužívání antidiskriminace. A také signatářem iniciativy D.O.S.T. Proč jsem ji podepsal? Protože mne oslovily její principy. I když myslím, že současný stav příliš mnoho prostoru pro propagaci jejích principů nevytváří.

O jejím výsledku si nedělám velké iluze. Protože  jak politici, tak novináři proti naší vůli, uměle zavádějí multikulturní doktrínu ve společnosti. Sociální inženýři kteří ji propagují, její odpůrce prohlašují za extrémisty, ultrapravičáky, nacisty a co vím já ještě. 

Jak napsal D-FENS : Ani o výzvě D.O.S.T. toho na internetu mnoho nenajdete. Když nějakých pět pošuků uspořádá na náměstí okresního města Den bez aut, je z toho úvodník, fejeton a sloupek. Když pár set  lidí podepíše petici s komusi nepohodlným obsahem, jediná reakce "velkých" médií je mlčení. Rád bych věřil, že kruhy kolem D.O.S.T. budou jednou jádrem pro vznik skutečně pravicové strany.

A tak se ptám, kdo může nesouhlasit s těmito principy? 
- Uznání rodiny, založené na manželském svazku muže a ženy.
- Uznání nestejnosti a komplementaritu muže a ženy  namísto programu bezpohlavní společnosti.
- Uznání výsostného práva rodičů na hodnotovou výchovu potomků v souladu s přirozenými mravními normami namísto ideologizovaných školních výchovně-vzdělávacích programů.
- Uznání hodnot národa a vlasti jako  prvku utváření lidské osobnosti namísto rozplynutí se v tavícím kotlíku  kosmopolitismu.
- Uznání západní, anticko-křesťanské  tradiční kultury a odmítání její účelové „úpravy“ v duchu tzv. politické korektnosti.
- Uznání relativní hodnoty různých lidských kultur a odmítání snahy o jejich umělou nivelizaci za účelem utvoření jediného multikulturního "světového názoru".
- Uznávání nedotknutelnost isoukromého vlastnictví

Odmítám vytváření obrazu, ve kterém každý, kdo podepsal tuto petici, je automaticky extremistou, nacistou, fašistou a kdo ví, kým ještě. Zneužívání problematiky pozitivní diskriminace na vládní úrovni a znovuinstalace pana Kocába je pouze cestou k mediálnímu zviditelňování.

Ostatně, když už tu máme úřad pro pozitivní diskriminaci, mám pro něj práci. Cítím se totiž nějak diskriminovaný. Proč se o mne s dojemnou péčí nikdo nestará tak jako o lidi co neumějí žít jako okolí? Jsem totiž bílý heterosexuální muž, který i v důchodu pracuje, musí ošetřovat svůj domek který celý život zveleboval jak vlaštovka hnízdo, aby mu nespadl na hlavu. Zaměstnávám lidi, chodím domů večer a pan Kocáb mi ne a ne pomoct. Musím to zvládnout všechno sám. 
Nebylo by lepší být nezaměstnaný homosexuálně orientovaný zhulený skvoter indického původu? Třeba by si na mne někdo taky vzpomněl.


Vloženo: 2. 5. 2010, přečteno 92x, autor: Petr Paulczynski


mobil:  724 345 456 
e-mail: martin.kupka@ods.cz

 

DOPIS STARÉHO DĚDKA JIRKOVI MÁDLOVI

Milý Jirko. Když jsme se nedávno potkali na párty na jedněch narozkách, jistě Tě nenapadlo, že jsem jeden z těch dědků, kterému jsi zanedlouho směřoval svůj vtipný klipový vzkaz. Vzkaz který na webu rozpoutal hotové peklo.

Když jsem Tě tak na té párty pozoroval, zdálo se mi, že jediným Tvým zájmem byla pěkná děvčata z jedné nejmenované agentury, spousta připravených laskomin a Lambrusco co chutnalo i mně. Dokonce jsem Ti zazlíval, že jsi mi "sežral" poslední porci grilovaných žebírek.

A prosím. Mladá herecká hvězda okolo níž kroužilo hafo krasavic, idol večírku se náhle v mých očích změnil a z kukly hoch ze "zlaté mládeže" se nám vyloupl nádherný motýl "homo politicus."

Mladý muž a mladá žena šli do projektu, který jim moc slávy v tomto blbistánu, kde lidi prodají svoji budoucnost za vuřta a pivo, nemohl přinést. Těch keců o tom, že urážíte starou generaci. Milý Jirko. Jsem starý dědek(podle ročníku narození). Ale dědek, který se umí bavit i ve společnosti Vás mladých. A dnes jsem zjistil, že jsem se ve vás tak trochu pletl.

Myslel jsem, že už nepamatujete komunismus... Během války v zálivu jste byli ještě malí špunti... Myslel jsem, že Sametová revoluce je pro vás  vzdálená jako Únor48. Myslel jsem, že pro vás neexistoval jiný papež než Jan Pavel II. Když Garcia-Marquez dostal Nobelovku za literaturu, ještě jste neuměli číst. Chodili jste na základku, když se rozpadl Sovětský svaz. Nepamatujete studenou válku, znáte jenom jedno Německo.  Fronta na banány je pro vás sci-fi.  Nikdy jste nesbírali céčka ( a ani nevíte, co to je), nikdy jste nehráli hry na Atari nebo na ZX Spectrum. Asi jste ani neviděli černobílou telku. A přesto jste se dokázali zorientovat a jít do akce. Trošku crazy, trošku některé dědky abáby podceňující, ale šli jste do toho.

Jirko díky, až se zase potkáme v Ponrepu, máš u mně panáka. Ne že bych nevěděl koho volit a potřeboval k tomu rady z vašeho klipu. Já jsem  dědek, co má v palici srovnáno. Ale věřím, že je plno těch, co nikoliv. Jen se bojím, že ti se na FB nedívají.

P.S. Pozdravuj ode mne Marthu Issovou.
 


Vloženo: 27. 4. 2010, přečteno 269x, autor: Petr Paulczynski

PROČ ZELENÝM NEVADÍ ŽEBRÁNÍ A OPÍJENÍ SE V ULICÍCH?

Na posledním zastupitelstvu města jsem předkládal návrhy vyhlášek, které by zakázaly žebrání a pití alkoholu na veřejnosti v centru Brna. Bohužel se nedoslaly ani na program jednání a to i díky Straně zelených, která je až na jednu výjimku také nepodpořila.

Což je s podivem, když uvážíme, že hlásá kvalitu života, omezení hazardu a jiných nešvarů. 

O  omezení závislosti na alkoholu a řešení žebrání se však bavit nechtěla. Po týdnu se však chytá za nos. A prostřednictvím své kandidátky na poslankyni v nadcházejících volbách, zastupitelky města, radní města, členky řady městských firem a starostky Nového Lískovce v jedné osobě – paní Drápalové, svůj zamítavý postoj vysvětluje. A jak jinak než to umí Zelení – hledáním viníka pro svou chybu u jiných.

Tvrdí, že vyhlášky, které jsem navrhoval nebyly dostatečně projednané, obsahovaly chyby a vlastně nejsou potřeba. Tvrdí, že jsou zodpovědně projednávány v orgánech města.

K tomu já říkám – dva roky uplynuly od doby, kdy jsme zákaz pití alkoholu a tím zvýšení bezpečnosti v centru schválili na městské části a postoupili městu. Dva roky jednání, diskusí, zvažování, nicnedělání. A výsledek – zajděte k Hl.nádraží, posaďte se na lavičku na Nám. Svobody. A uvidíte sami. Žebráci a  bezdomovci, alkohol, rozdivočení psi, spacáky a nepořádek.

Hovoří –li paní Drápalová a nutnosti klidného projednání, já říkám, že už nyní je pozdě. Tyto skupinky prostě musí z centra zmizet, řešení a tedy zmíněné vyhlášky je potřeba přijmout ihned. Je to v zájmu městské části, podporuje je městská policie, neziskové organizace i obyvatelé Brna. 

Návrhy, které jsem předkládal na zastupitelstvu nebyly pro zastupitele tedy ničím neznámým. A obsahovaly dokonce zapracované připomínky oponentů  i podněty Městské policie. Například tu, že ponecháme-li výjimku pro pouliční muzikanty, bude vyhláška zakazující žebrání k ničemu. Výjimka byla proto vypuštěna.

Než aby se  všichni žebráci a pouliční alkoholici, vybavení rezavou poklicí do které budou mlátit dlažební kostkou vymlouvali, že jsou pouličními muzikanty a vyhláška se na ně proto nevztahuje, je lepší tuto výjimku zrušit. Svůj smysl by měla v Dublinu, New Yorku, Paříži, ale v Brně? Ruku na srdce, na kvalitní pouliční hudebníky s čepicí na mince v Brně takřka nenarazíte, většinou se jedná o podivíny s bubínky, píšťalkami a také - s lahví tvrdého alkoholu pod nohami.

A kritizuje –li mě paní Drápalová, že jsou ve výjimce akce jako Vánoční trhy, Slavnosti vína a jiné? No samozřejmě, cílem vyhlášky a mé snahy není vymýtit z Brna tyto akce. Dokonce mi ani nevadí, když si rodič na dětském dni, zatímco si potomek vychutnává pohádku u pódia, zajde na nedaleký burčák ve stánku. Cílem není omezovat restaurační zahrádky a pořádání akcí, cílem je, aby se na tyto akce lidé nebáli přijít pro řadu podivných skupinek a individuí, postávajících a polehávajících kolem.

Třeba to pochopí i paní Drápalová. Zatím, i díky ní, jsou ulice centra rájem žebráků a alkoholiků.

Autor je starosta MČ Brno-střed


Vloženo: 26. 4. 2010, přečteno 525x, autor: Libor Šťástka

POMŮŽE ROMŮM ZÁKAZ HEREN?

Brněnská vládnoucí koalice nemá před volbami bohužel skoro nic, čím by se mohla pochlubit. Kromě řady hezkých malůvek, co všechno bude - až naprší a uschne. Co dělala slavná koalice vytvořená metodou, že si trpaslíci postoupali na ramena a udělali obra.

Kde jsou slibované nové parkovací domy, lanovka na Špilberk, neuvěřitelný Scarabeus nad novým nádražím a slibované stadiony? Na prknech architektů!!

A nyní přichází zlatý hřeb. Volební vítězství je na dosah. Zakážeme Romům herny.  Oblast známá pod názvem Bronx, v ptydepe řeči multikulti aktivistů pak sociálně vyloučená oblast prý bude očištěna od heren. A petici prý podepisují sami gambleři. To mi připomíná onen pověstný bonmot o kaprech, co si sami vypouštějí rybník. K čemu proboha petice, když by stačila vyhláška o regulaci. Tu by ale musel někdo legislativně zpracovat. A to se musí umět. Tři a půl roku nic a náhle před volbami - mávnutím kouzelného proutku, nějaká petice, která kromě mediálního zasmradění vyřeší velký kulový. Není to šaškárna?

Nejsem z těch, kteří by chtěli všechno za každou cenu regulovat. Ale jestliže  někdo permanentně vytrubuje do světa, že herny do středu města nepatří, že se nové nepovolí ani za nic a pak se zčista jasna objeví nové provozovny do kterých chodí kdovíkdo, musím se pousmát.

Moje babička by řekla, že někdo na úřad přijel na praseti a odrážel se husama. A zatímco po demonstartivních prohlášeních jak zatočíme s hazardem a na něj nabalenou kriminalitou se sedmá velmoc rozepíše a politik který se petičně  naparoval a dostane skoro svatozář, poté co se objeví další nová herna ani pes neštěkne. Důkazů o tom, kde které herny vyrostly za poslední tři roky mám víc než dost.

To bylo řečí, že v centru a jeho nejbližším okolí se nebudou povolovat herny. Jak jsem již v nedávné minulosti reportoval, na příkladu Ulice Dvořákova, Veselá či Vranovská  potvrzuje se úsloví "řeči se mluví, víno se pije", já bych modifikoval na "herny se otevírají".

Počet heren je mi celkem lhostejný, trh je trh. Ale vadí mi když si někdo cintá vestu, že se v centru nic povolovat nebude. Možná někdo někam přijel na praseti a odrážel se husama. A bylo vymalováno. Navíc v tomto prostoru bude každá herna zhoršovat sociální situaci určité skupiny našich spoluobčanů, kteří jistě půjdou spíš do herny, než do nedalekého Muzea Romské kultury.

A tak ti, co nedokázali věc legislativně ošetřit, dnes vykřikují SOS. Podle nich by bylo  nejjednodušší  tato herní zařízení zakázat úplně. Jistá soudružka psycholožka Magdalena Prouzová svého času navrhla "Prevence je úplně nejlepší, když se k tomu člověk prostě nedostane, tak tomu prostě nepropadne. Příklad může být z toho komunistického období, kdy my jsme prostě tady ty hry neměli, a tudíž lidi závislí nebyli."

Stejný nápad mají naši městští regulátoři. A což tak navrhnout petici:
-Jseš moc tlustý? Číšník ti nedonese vepřo knedlo zelo.
-Ukaž portmonku – ha, máš v ní průkaz diabetika! Takže žádnou colu a kafe jedině bez cukru!

Nakonec by to dopadlo tak, že každému z nás by byl přidělen jeden policajt, který by nad námi celý den bděl, abychom nevběhli neopatrně do vozovky nebo na trávníku nešlápli na hrábě... A věčná otázka: kdo by chránil ty policajty?

Kdo jsou ti moudří, kteří vědí, co smíme a co nesmíme? Zelení, oranžoví, pravdoláskovní, Džamily, Kocábové?Já myslel, že převrat v roce  1989 byl o svobodě a ne o tom, že různí pomatení ať už Zelení chovatelé koz či oranžoví sociální inženýři nám budou regulovat kdeco.

Vykašlete se na směšné petice a ať se stará každý o sebe. A když už někdo cítí potřebu něco regulovat ať tak činí na základě práva a nikoliv planých keců, hojně komentovaných spřátelenými listy.

P.S. Před chvílí jsem na webu zjistil, že ČSSD zřídí regulační a cenový úřad. Návrat do minulosti se kvapem blíží. Pánbůh s námi a zlé pryč.
 


Vloženo: 26. 4. 2010, přečteno 161x, autor: Petr Paulczynski

PIVO ZA 2,- SEN OBYČEJNÉHO ČLOVĚKA

Má to ten Jirka Paroubků zmáknutý. K čemu oranžové knihy. K čemu úderná hesla, k čemu antikampaně. Jeho voliči (nebo volyči) toho asi stejně moc nenačtou. Ale pivo za dvě, kdo vám to dá. Tomu rozumí každý.

Už jsem tu popsal tuny slov, diskutéři na mne za to vylili kýble žluči. A celé je to k ničemu. Stačí napsat pivo za dvě. A už jsou tam, obyčejní lidé. Dobře si je prohlédněte, někdy pár obrázků vypoví více než plno slov.

Co mne zaujalo, je nepředstavitelný svinčík, který po sobě zanechávají, svinčík, který tak dobře známe z Chánovů , brněnských Brnoxů a podobných míst. Doufám jen, že jejich účast na volbách skončila nachlastáním se piva za dvě a že k volbám nepůjdou. Doufám, že motem těchto skvělých naplňovačů oranžových mítinků končí u této básně:
Mým domovem tichá je putyka,
mou ženou sklenice plná,
mou vášní bývala gotika,
teď baroka smetla mě vlna.

Když nocí domů se potácím 
a hledím do oken spáčů,
jen vlastní stín svůj provázím 
a sám nad sebou pláču.
Theodor Adalbert Rosenfeld (1891-1969) vulgo Bohdan Vojtěch Šumavanský vulgo T.R.FieldVloženo: 25. 4. 2010, přečteno 153x, autor: Petr Paulczynski

LHÁŘ V ČELE SNĚMOVNY?

Ve své středeční glose napsal břitký glosátor Macek: "Dnes nás čeká skvělé komické vystoupení, při němž se určitě pobavíme: předseda sněmovny, socialista Miloslav Vlček, veřejně vystoupí a vysvětlí svoje finanční kauzy a lobbying za zneužité miliony z našich kapes pro jeho bývalého asistenta Vrtala.

Ó, to bude švanda, ó to bude švanda..."

A byla. Vlček se omluvil, neznal asistenta a poradce, peníze si půjčit nechtěl a o dotaci kterou zařídil, o té přeci hlasovala jako o rozpočtu sněmovna tak to on nic.... Ale aspoň se omluvil.

Zajímavé bylo, že na tiskové konferenci se ho novináři nesměli na nic ptát. Logicky. Pan předseda je znám svým pronikavým a exaktním myšlením, takže hrozilo, že novinářští tupci by jeho nepřipravené závěry nejen nepochopili, ale zcela jistě překroutili. Ale překvapení se přece jenom dostavilo. To když se Vlček přiznal, že novinářům lhal, když zapřel známost s podnikatelem Perem Vrtalem, jehož sdružení spornou dotaci získalo. "Ne vždy jsem reagoval správně - když jsem popřel, že se s panem Vrtalem neznám, a za to se omlouvám," řekl Vlček. Přeloženo do lidštiny: No tak jsem lhal a to se smí.

Maně si vzpomínám na svoji babičku. Ta říkala že kdo lže, do pekla se klouže.  Podle toho je pan Vlček na cestě do pekla.

Nikdo nevysvětlil, proč Miloslav Vlček písemně lobboval v rozpočtovém výboru sněmovny, aby peníze při porcování medvěda vyplácelo ministerstvo financí, které má pro rozdělování měkčí pravidla. Kdyby totiž šly z jiné kapitoly, na podvod by se nejspíš přišlo. "Za dotaci jsem nikdy nelobboval" lhal Vlček znovu.

Korunu kauze dal Michal Hašek. "Slyšeli jsme slovo chlapa," komentoval Vlčkovu omluvu.

Amen, chce se mi říci, jsem však křtěný neznaboh. Škoda jen těch milionů, za které se mohlo udělat něco užitečného.

A nakonec jako Finis coronat opus slova Martina Fendrycha v Týdnu: Vlček v čele olomoucké kandidátky ČSSD je věc socialistů. Vlček v čele sněmovny je naše ostuda.

 

 


 


Vloženo: 21. 4. 2010, přečteno 303x, autor: Petr Paulczynski

MUŽ S VYŠŠÍM POSLÁNÍM O ŠIBALECH

Modrokošilatí modrobýčci jsou prý modrostrakáči. Píší zastánci oranžového Jyrky a jeho hochů. Mafián Íčko, je prý jejich prototypem. Dr. Rath o něm napsal: ,,Za první republiky mělo četnictvo příručku o zjevech kriminálních, kde byly vyobrazeny typy zločineckých obličejů.

Doba pokročila a my víme, že nelze podle vzhledu určovat věrohodnost jeho nositele, ale ať je to jak chce, tak první dojem dělá hodně. Ivan Langer by mohl být v té prvorepublikové učebnici vyobrazen.''

Ano přátelé. Pan doktor je ten pravý ke kádrování kohokoliv. Je totiž moderním prototypem levicového polika. Díky své trpělivosti, oddanosti lékařině a empatickému chování vůči kolegům a svým pacientům, je často přirovnáván k legendárnímu Dr. Schweitzerovi. Od svých 11 let zůstává věrný ČSSD. Do této strany vstoupil ještě za minulého režimu. Nikdy ani na okamžik nepřemýšlel, že by se stal členem jiné strany. Žije spořádaným rodinným životem a nejraději se drží doma v kruhu rodiny.

A podobných svatých je oranžová strana plná. Žádné straky. Pokud na někom uvízl stín podezření z nekalostí, sám předsedissimus, muž s pověřením od vyšší bytosti pravil. Jsou to kauzy "šibalů".

Těch příkladů prorůstání politiky a podnikateské sféry i "mafie" za vláď ČSSD je tolik, že nějaký  Dalík je jen špatným vtipem.

Pojďme si udělat takovou malou předvolební inventuru. Je to takové malé pele-mele bez časové posloupnosti.

1) Michal Kraus v „Kakaové aféře“ byl stíhán za praní špinavých peněz, podvod, a úplatkářství 
2) Vláda ČSSD prodala UNIPETROL za necelých 13 miliard, a s úplatkem 42 mil. eur. Lepší nabídku vyřadila. 
3) Zdeněk Doležel ředitel kabinetu předsedy vlády S. Grosse a později J. Paroubka si říkal o úplatek 5 milionů. Kauza známá jako 5 na stole v českých
4) Při hledání směnky na 60 milionů, kterou ČSSD ručila Krejčířovi, jej nechali utéct. 
5) Kauza biolíh. V Kubiceho materiálu je zdůrazněno jedno jméno: Pavel Přibyl. Jde o člověka blízkého někdejšímu šéfovi vnitra a expremiérovi Stanislavu Grossovi, který několik dní vedl Úřad vlády. Do kauzy byli  zapleteni bývalý Škromachův poradce Hanáček a bývalí členové ČSSD Láznička se Schwarzovou.
6) Premiér Gross nedokázal vysvětlit původ peněz na byt. Po odchodu z funkce koupil nemovitosti za 90 mil. 
7) Šárka Grossová, manželka premiéra budovala bytový komplex z peněz z nevěstince od přítelkyně Barkové. 
8) Stanislav Gross, jako ministr vnitra založil policejní jednotku Mlýn. Osobně ji řídil a tím porušil zákon o policii. 
9) Podezřelé zakázky na policejním prezidiu. Celkové škody při zakázkách na prezídiu inspekce ministra vnitra vyčíslila na 20 miliónů. Stíhaným byl Vladimír Pavlík, úředník, který ročně rozhodoval o obchodech za 50 miliónů korun.
10) Vedoucím Úřadu vlády byl mlátička Pavel Přibyl pod jehož vedením v roce 1989  surově mlátili demonstranty. 
11)  Advokát Zdeněk Altner nedostal podíl ve výši 10 % ceny vysouzené nemovitosti, ČSSD jej podvedla. 
12) Ministr zemědělství Petr Zgarba kupoval státní půdu v době, kdy byl poslancem a členem zemědělského výboru a prodal pozemky jistému Večeřovi, který je získal od Pozemkového fondu za 4 miliony korun. Jejich tržní hodnota může přitom přesáhnout až 1,5 miliardy.
13)  Jaroslav Palas při vytvoření platební agentury nezvolil výběrové řízení. Byl v podezření z úplatku 7 miliónů. 
14) Tendry na lesnické práce pro stát vyhrály firmy, které nabízely výrazně dražší ceny prací. 
15) Jaroslav Palas prodal akcie Madety, spřízněné osobě s majitelem Madety. Nevyhlásili veřejnou soutěž. 
16) Dva vysoce postavení státní úředníci, že se pokoušeli mařit vyšetřování krachu Union banky. 
17) Kauza Diag Human. Ministryně Součková byla obviněna, že bez konkurzu uzavřela desetimiliónovou smlouvu s advokátem Zdeňkem Nováčkem. Součková jej pověřila, aby ve sporu s firmou Diag hájil zájmy státu, aniž by vypsala konkurs.
18)  Vláda Miloše Zemana v červnu 2002 bez výběrového řízení rozhodla, že bude uzavřena smlouva pro výstavbu ostravské dálnice D47za krajně nevýhodných podmínek. Smlouva se vypověděla a stát zaplatil pokutu 650 mil. 
19) Při nákupů Gripenů policie prověřovala i obvinění z korupce. Úplatky se chlubil sám Kavan, zvaný Kató. 
20) Náměstek ministra pro místní rozvoj Petr Forman s kumpány okradli EU o 229 miliónů korun. 
21)  Audit po ministrech Císařovi a Lachnitovi odhalil desítky předražených staveb a nevýhodných smluv. 
22) Ztráta 46 milionů korun. Byly to peníze vymožené z Peru jako splátka dluhu. Skončiy na soukromém účtu firmy Anper, která je spřízněná s bývalým náměstkem ministerstva Ladislavem Zelinkou.
23)  Čepro, stát muset zaplatit kvůli skandálu při prodejích pohonných látek 6 miliard korun soukromým firmám. V jejím čele působil Grossův člověk Tomáš Kadlec
24) IPB potřebovala asi 20 až 40 miliard. Stát zbrkle uvalil nucenou správu a zaplatil 150 až 200 miliard. 
25)  V arbitráži s firmou CME se Česká republika dopustila několika chyb a tak jsme prohráli 10 miliard. 
26) Karel Srba příprava nájemné vraždy novinářky, korupce při rekonstrukcí ambasád, úplatky za zakázky… 
27) Ministr Ivo Svoboda šel do vězení na 5 let za tunelování Liberty
28)  Jaroslav Tvrdík dokázal zisk ČSA 70 mil. USD přeměnit za dva roky ve ztrátu  1,87 miliardy.

A mohl bych ještě pokračovat, ale jsem volán k večeři. A tak musím skončit aby se mi ještě před večeří neudělalo špatně.

Možná by bylo dobře, aby obyčejní lidé až budou zase číst o modrých mafiánech viděli i druhou stranu mince.


Vloženo: 20. 4. 2010, přečteno 166x, autor: Petr Paulczynsk

KDYBY VÁS NAPADLO VOLIT JIRKU!

Na ranní procházce Paroubek  náhle zakopl a upadl,  ukázalo se, že to byla  mrtvice  a  protože podle hesla  "Zdraví není byznys" neměla blízká  nemocnice  dostatek  personálu a tak zemřel.

Záhy stál před nebeskou branou  a Svatý Petr ho přivítal: "Vítej na Nebesích, ale dříve,  než se tu usadíš tak se zdá, že tu máme  malý problém.  Málokdy tu máme sociální demokraty  a tak si nejsme tak  úplně  jistí, co s nimi."

"To není žádný problém, prostě  mě pusťte dál, jsem dobrý křesťan, jsem  věřící." 

"Já bych tě rád  pustil dál, ale mám pokyny přímo od Boha. 

Říká, že od zavedení nové politiky LEPŠÍ BUDOUCNOST PRO OBYČEJNÉ LIDI  musíš strávit jeden den  Pekle a jeden den v Nebi. A  potom si sám vybereš, kde chceš strávit  Věčnost." 

"Ale já už jsem se rozhodl. Chci do Nebe!" 

"Lituji, ale taková jsou pravidla", odpověděl Petr. Odvedl  Paroubka výtahu a  jeli stále dolů, až  do Pekla. Brána Pekel se otevřela a  Paroubek  se ocitl na krásné zelené louce. Připadal si  tam jako v RáJi. Zelená tráva, slunce svítí, ale není moc horko. Vane mírný vlahý větřík. Všude jsou malé hospody s pivem, párky a ovarem  stíněné  šumícími stromy.  Všude  postávají slavní sociální demokraté, sám Willy Brandt ho vítá. Pod kaštanem diskutuje Lenin s Rozou  Luxemburgovou. Všichni  se volně  procházejí, hrají kuželky  a fotbálek. K obědu si  dávají bifteky, grilované  prasátka,  šampáňo a plzeň. Sám ďábel  přinesl Paroubkovi sklenici  oroseného  piva  a kotletku. 

"Dej si jedno,  Jirko!" 

"Ne, slíbil jsem že už  nebudu pít a budu hubnout", odmítá Paroubek. 

"Tohle je peklo, synku.  Tady můžeš jíst a pít co chceš a neuškodí  ti to,  spíš prospěje." 

Jirka si tedy zavdá a zjistí, že  se mu ďábel  líbí, že je to fajn chlapík,  který umí vyprávět  peprné  vtipy a provádět ostatním kanadské žertíky.¨ Prostě přesně  to, co mají socani  rádi. Jako jsou třeba jejich  vtípky a  sliby  protikorupčního balíčku, výplata 2.400 Kč  seniorům ze zisků ČEZ, zvýšení  mateřské, zvýšení dostupnosti  a  kvality zdravotní péče zrušením poplatků, prosazení  zdanění a  transparentního odměňování ústavních činitelů,  zavedení  majetkových přiznání pro  majetky nad 10 milionů  korun a tvrdý a důsledný  boj s daňovými úniky a slib silného tlaku EU na zrušení daňových rájů. 

Všichni  si to skvěle užívají a dřív než si to  Paroubek  uvědomí je den  pryč. Všichni se  s ním bouřlivě loučí a mávají mu, když  nastupuje do výtahu. Když se dveře výtahu znovu  otevřou je zase u bran Ráje a svatý Petr na  něj  čeká. 

"Tak a teď je čas na návštěvu Ráje", a otvírá  mu  bránu. 

A dalších 24 hodin je Jirka donucen trávit čas s  partou čestných,  vychovaných lidí, kteří mají rádi  společnost, mluví o jiných věcech než jídle o  penězích a  chovají se k sobě slušně a uctivě. Žádné hrubé vtipy nebo  kanadské  žertíky. Nejsou tam ani žádné  hospůdky a i když  je jídlo dobré, bifteky  a  ovárek to  není. A všichni jsou chudí. Není tam  nikdo, koho by znal. A navíc se  k němu  nikdo  nechová jako k důležité osobě. 

"No  tohle, na něco takového mě Fierlinger s Laušmanem nepřipravili. Ani  Zeman se  Špidlou se o tom nezmiňovali," říká si Paroubek. 

Den  skončil a svatý Petr se vrátil. "Tak strávil jsi den v Pekle a den v  Nebi. Teď si vyber, kde strávíš Věčnost." 

Ale Jirka dlouho nepřemýšlí a rozhoduje se: " Nikdy jsem si nemyslel, že tohle  řeknu - víš. Nebe bylo úžasné, a tak - ale já si opravdu myslím, že  patřím  k  přátelům do Pekla."

Tak  ho Petr odvede k výtahu a on jede stále dolů až do Pekla. Dveře výtahu se  otvírají a on se ocitá uprostřed pustiny pokryté odpadky  a  toxickým odpadem. Vypadá jako poušť ale je to ještě horší. Asi jako doly  pod  Krušnými horami. Je vyděšen,  když vidí své přátele, oblečené v cárech jak jsou přikováni k  řetězu a sbírají do plastových pytlů  odpadky při silnici. Sténají a vzdychají v  bolestech,  tváře a ruce zčernalé špínou. 

Ďábel přijde k Paroubkovi a dá mu ruku kolem  ramen, ten se otřese a říká: "Já tomu nerozumím, byl jsem tu včera, všude sluníčko, travička zelená, pivo  teklo  proudem. Jen jsme se tak poflakovali a bylo to skvělé. A teď je tady  pustina,  všude jenom nepořádek  a každý vypadá zbědovaně." 

Ďábel se na něj podívá, mazaně se usměje a řekne, "Jo holenku,  včera to  byla  volební kampaň, dnes už jsi  nás  zvolil!!"


Vloženo: 19. 4. 2010, přečteno 1035x, autor: z internetu
zpět | tisk |

RATH: VŠECHNO BUDE ZADARMO!

Kdo v sobě našel  sílu na nedělní Partii na Primě, zažil zase jeden z velkých dnů stínového ministra zdravotnictví Ratha. Padaly z něho opravdové perly. Nejvíce se mi líbilo, kterak vyvyšoval svůj doktorský titul nad magisterský titul náměstka ministryně zdravotnictví.

K nejlepšímu patřilo, kdy se titulovali  Šnajdr Ratha chameleonem a Rath Šnajdra strakou zlodějkou. Nádherná ukázka politické kultury ala česko.

Zdálo se, že sociální demokracie udělila panu doktorovi dočasný dištanc, aby svou drze proříznutou klapačkou nepokazil oranžovou kampaň. Nějakým nedopatřením pan doktor vyklouzl z domácího vězení a vše si vynahradil. Stručné shrnutí uměleckého dojmu: ratlík poštěkával na dobromyslného salašnického psa až se z něho stal pes Baskerwilský. Mám tu čest se s panem náměstkem znát osobně, takže jsem ho nepoznával. Asi mu marketingoví poradci doporučili mírně cholerickou pózu, ale lid televizní to asi neocení. 

A o čem bylo jádro pudla? Náměstek uvedl, že zdravotnické poplatky prokázaly svou nezbytnost a pozitivní efekt pro české zdravotnictví. "Zrušení zdravotnických poplatků znamená okamžitý výpadek šest miliard pro české zdravotnictví plus dodatečné výdaje zdravotních pojišťoven," prohlásil Šnajdr, podle něhož by to znamenalo kolaps zdravotnictví. Šnajdr zopakoval, že poplatky pomohly zvýšit kvalitu a dostupnost specializované zdravotnické péče. Sociálními demokraty plánovaná redukce zdravotních pojišťoven by podle náměstka znamenala přechod na centralistické socialistické zdravotnictví a ČSSD prý nemyslí vážně zavedení připojištění.

Chameleon zase mlel to svoje o zrušení poplatků a přidal k tomu statistický údaj o střední délce věku, čemuž kromě demografů asi nerozuměl vůbec nikdo. Ale znělo to dobře.

A vzhledem k tomu, že na zrušení poplatků  socani nalákali hlupáky už jednou, nelze vyloučit pro velký úspěch repete. Nejhorší na tom  bude, že na tuto Rathovu demagogii zcela jistě bude nemalý počet "obyčejných lidí" slyšet. Jak je něco zadarmo, už se řadí do fronty. Doufám, že jich však nebude tolik, aby z tohoto pána udělali ministra zdravotnictví, který straší zdravotnicky nevzdělané voliče svými vizemi, kterak se temnou nocí plouží vychrtlý nuzák třímající v rukou poslední vyžebranou třicetikorunu na zaplacení Julínkova poplatku u doktora. Padá vysílením před luxusním mrakodrapem pětihvězdičkové soukromé kliniky a přivolaná hlídka mu sděluje, že jeho námaha byla marná, neboť klinika se specializuje pouze na léčbu celulitidy. Pacient vyčerpáním a šokem umírá…“

A jestli někdo těmto Rathovým strašákům věří, pak nezbývá než si povzdechnout:
Pane Bože, chraň nás před  blbci!


Vloženo: 18. 4. 2010, přečteno 175x, autor: Petr Paulczynski