Obchodník s teplým podvodem přibírá Paroubka?

Jan Zeman

Sjezd Paroubkových politických (pod)vodníků si mobilizuje zelenou posilu lovu na dušičky. Má přijet sám velký Al, kápo všech klimafiánů. Že by se nám rudí maskovaní za oranžové chystali znovu přebarvit?

Stamilióny za zelené odpustky, pánové, kdo z vás to má. (zdroj: Shrek)

Známý to bojovník proti pošlapávání luk u dálnice za pomoci armád mlátiček si zve k vytváření programu zaručených volebních slibů i Al Gora, Klausova prý to oponenta. Žeby se tento náš zakuklený ekoterorista chtěl dát i na ekoracketeering a politice své partaje zároveň dodat i pořádně náboženský rozměr? Třeba by se na ty slibované třinácté důchody dalo vzít i prodejem zelených odpustků. Kočka to zařídí?

Dříve byly Paroubkovy postoje k environmentalismu prý dosti vlažné. Chystá se špidlostrana po financování různých rudých a modrých s hvězdičkami internacionál stát členem i té zelené? Chystají se členové ČSSD po zvládnutí zapeklitého eurosocu přistoupit i k planetárním kultům New-Age? Paroubek přece ony hipíky svého času ještě tak nesnášel, že je chtěl i vyvážet za hranice. Chystá nyní tento ambiciózní vůdce tak zásadní historický zvrat socanského paradigmatu, že je najednou zaváží na svůj sjezd až z Ameriky?

Pojďme se tedy podívat na Paroubkova miliónového hosta

Předně bude dobré zjistit, odkud vlastně pochází ona páně Gorova víra v katastrofické oteplování planety. Nemusíme chodit daleko. Stačí zabrousit jen trochu pod povrch, a hle, nalézáme i možný zdroj tepla. Co tepla, žáru, který ani poslušný zákaz všech žárovek neuhasí. Pan Gore jako správný kultovní vůdce pevně věří, že pod chladnou tenkou slupkou naší planety zuří pravé peklo. Milióny stupňů.

Tento chlapík, laureát ceny míru pro mladé komunisty a přestárlé teroristy, Oskara za film prohlášený soudem za lživý, a Grammy za podobně pravdivou audioknihu, možná věří, že je to svatá ?????? - dostane teď za to ostatně doktorát.

Tvrdí ale zároveň, že naše "Gaia" se otepluje ne díky oněm prý miliónům stupňů těsně pod jejím povrchem, ale díky prý zlémuto CO2 - plynu, jehož stopy lze nalézt v naší atmosféře (tvoří přibližně nula celá nula nula nula čtyři - 0.0004 - atmosféry), který vzniká pálením uhlovodíků, plynu, který je především v podstatě jediným zdrojem uhlíku pro stavbu veškerých struktur života na Zemi a zároveň zdrojem kyslíku, činností zelené flóry...

Našemu apokalyptickému prorokovi to ale nějak nevychází, i když to není žádný troškař a pilně straší, že hladina moří může stoupnout o 67 metrů za 5-10 let, a tak kde matka příroda zklame nadějná katastrofická očekávání, dojde propagačního užitku počítačová grafika.. Jakobychom to už neznali z televizních reklam. A protože se člověkem způsobená katastrofa, kromě té finanční a ekonomické nějak pořád nekoná, vypadá to, že Gore pomalu zařazuje zpátečku, nebo se mi to jen zdá?

Působení luciferiánských duchařů z OSN a dalších skupin kolem "Gaia gurua" Gora ale už vedlo např. k tomu, že byl CO2 nedávno prohlášen americkou vládní agenturou EPA (Agentura pro ochranu životního prostředí) za nebezpečnou, škodlivou a životní prostředí znečišťující látku ("dangerous pollutant"). Kokakola bude zřejmě napříště bez bublin. Jeden opět čeká, kdy zakážou či zdaní vzduch vůbec. A to zdaleka nejsme ještě v našem Europském svazu, kde včera již znamená zítra. Pardon teda prý obráceně - v uhlíkové dani se jde samozřejmě světu příkladem.

Kýžená bezpohlavní čistota byla holt pro různé kulty vždy důležitější než nejzákladnější logika. A že jde o víru, jak nedávno shledal i Nejvyšší soud USA, nás Gore ve své knize - ve volném překladu "Země potěžkávaná: Ekologie a strašidlo lidstva" - nenechává na pochybách:

"Osud lidstva stejně jako náboženství závisí na vytvoření nové budoucí víry. Ozbrojeni takovou vírou můžeme pak shledati možným znovu-vysvětiti naši Zemi."

Jak to s tou vírou myslí? A kým že byl náš svět znesvěcen? Kámoš světských Paroubek tuší, avšak mesianistickým komplexem zaučeně netrpící mudrc Gore nám to ve stejné knize ihned spirituelně vysvětlí:

"Naše spirituální místo v přírodě ...může být vysledováno ke kořenům lidské civilizace ...nejposlednější zmínka o výspě organizovaného uctívání bohyně byla eliminována křesťanstvím."

Jeden se až diví, že ona baptistická církev, ke které se svědek Gaiy Gore prý hlásí, ještě rázně neeliminovala ze svých řad jeho...

"Pokud jsou velké pravdy opravdu nepříhodné, celé společnosti je alespoň na čas mohou ignorovat. Jak nám připomíná George Orwell: »Falešná víra dříve či později narazí do tuhé reality, obvykle na bojišti."

To jsem si prosím nevymyslel, tím také hrozil pan Gore při předávání té mírové Nobelovky (- co tedy vlastně vznikla díky proklínajícímu nekrologu na onoho vynálezce dynamitu, "obchodníka se smrtí", uveřejněném omylem ještě před jeho smrtí, a jeho to prý tak vyděsilo, že radši vymyslel tu cenu - jak nám ve své řeči pan Gore kromě toho Orwella rovněž připomíná.)

Celé to dává konečně smysl když dodává:

"My jsme to, co je špatně, a musíme to napravit."

Zachránce své bohyně planety před hříšníky lidmi. Gore, jehož domácnost sežere jen elektřiny za 20 průměrných, podotýkám amerických rodin a má sám 4 děti, je chce ale zarazit "produkovat" jinými:

Národy třetího světa produkují příliš mnoho dětí příliš rychle... Je čas začít ignorovat kontroverzi okolo plánování rodiny a zarazit populační růst vymykající se kontrole.

Klasický evergreen psychopatů, považujících se za nadlidi, trpících fóbií, že se jim větší množství lidí už nebude dařit ovládat, malthusiánců typu Billa Gatese co "milují" představu vyvraždit "přebytečné lidi" vakcínami.

Hodlá snad ona církev také pořádat masové rituální sebevraždy a odkázat majetek komunistické straně, někteří agilně už začali, nebo se spokojí s oním bojištěm a sem tam nějakou tou příhodnou epidemií? Dříve se hříšníci napravovali ohněm hranic. Podpálíme si nyní na rady pana Gora pod sebou ony příslovečné větve? Laureát mírovky svou řeč uzavírá:

"Máme cíl. Je nás hodně. Za tímto cílem povstaneme a budeme jednat."

To skoro vypadá, že to myslí také upřímně. Zrodí se zde Jyrkovi krásné dlouhé přátelství na život a na smrt?

Skupinová hloupost (groupthink): Způsob myšlení, kterému lidé propadnou, jsou-li členy výrazně soudržné skupiny, v níž snaha po dosažení jednomyslnosti zvítězí nad motivací k věcnému hodnocení možnosti jednat jinak. Irving Janis

Je to právě Gore, člen Globální komise pro spirituální politiku a globální občanství v rámci Světové komise pro globální vědomí a spiritualitu, zvláštní host Bilderbergu, předsedající to sedánkám Římského klubu pro Světovou revoluci, zakladatel internetu, advokát genocidy třetího světa, investor do nedostatku vody a pandemií, který dlouhodobě tvrdí, že konsenzu o CO2 způsobeném "globálním oteplování" bylo dosaženo - a tedy že debta je skončena a je třeba jednat - tedy zavést světovou vládu, tuhé daně a snížit populaci světa t.č. o 93%, což nás prý tohoto ďábelského CO2, pekelně prý oteplujícího naši planetu, zbaví. Tedy té hrstky, co by zbyla. A nejen to. Gore ve své slavné řeči k přijetí oné Nobelovy ceny za příhodné lži rovněž prohlásil:

"Klimatická krize není politické téma, je to morální a spirituální výzva všemu lidstvu. Je to také naše největší příležitost pozvednouti Globální Vědomí na vyšší úroveň."

Takže pozor, aby nedošlo k mýlce, tady nejde o politiku, ale rovnou o "vyšší úroveň globálního vědomí". A jak ho dosáhnout? Paroubek dlohodobě tuší a Al Gore pravil:

"Věřím, že je správné přicházeti se zveličenými fakty o tom, jak je to nebezpečné - je to předpoklad, že nám bude veřejnost naslouchat."

Třeba to tedy s tím oteplováním nevidí tak horké ani on a sází, že mají média občas ráda katastrofy (pokud se tedy nejedná o Paroubka). Jde mu ale skutečně jen o pozvednutí našeho "globálního vědomí", nebo, jak to u těchto velkopodvodníků bývá, především o prachy?

Každému by po aférách Climategate a s manipulováním výpočtů globálních teplot mohla být celkem jasná odpověď. Proč je tedy i tento druh skupinové hlouposti tak rozjet, že i známý inteligvent Paroubek chce naskočit i do jejího vlaku? Je to způsobeno jeho obecnou náchylností figurovat v císařovými novými šaty dobře oblečených podnicích?

Že je kultovní poselství o "špatným člověkem způsobeném globálním oteplování" pánů Gora a spol. typickým příkladem dlouho plánovaného podvodu živeného masovou hloupostí netřeba snad už příliš dokazovat, vydáno toho bylo v posledních měsících na téma až dost.

Aktuální otázkou ale zůstává, zda se toho přece jenom budou chtít se svými volebními lístky účastnit i naši obvyklí voliči Sociální demokracie. Přece jenom bolševizmus jsme u nás už měli, a co kdyby se nedejgájo poučili... Hlasy poblázněných ekologů totiž k získání většího množství pěkných korýtek pro Paroubka a spol. na vládě nejen evidentně nestačí, ale Zelená strana se evidentně celkem nedávno profilovala, že právě Paroubkovi dávat hlasy nechce. Co by tomu také řekla jejich slavná oběť policejní brutality biomasa.

Do jakých řad tedy ČSSD s nápadem pozvat Al Gora na sjezd míří? Žeby ostrými zase do svých vlastních?

Projevy skupinové hlouposti: Iluze nezranitelnosti; Racionalizace chybných rozhodnutí; Víra v morální oprávněnost existence skupiny a jejích rozhodnutí; Autocenzura; Iluze jednomyslnosti; Tlak na nekonformní členy skupiny; Ochrana vědomí před zápornými informacemi; Sdílení myšlenkových stereotypů; Stereotypizace jiných skupin.