hhh

"Naše hospody" Ladislava Jakla

IVANA HASLINGEROVÁ

Již několikrát jsme v naší revui psali o řediteli Odborného útvaru předsedy Poslanecké sněmovny Ladislavu Jaklovi. Dnes ho představujeme z jiného úhlu pohledu. Ladislav Jakl ani po vstupu do vysoké politiky nepřestal být věrný své hudební profesi tvrdého rockera. Agentura Bonades vydala právě nyní na CD a MC opravdu pozoruhodné album »Naše hospody« skupiny Folimanka Blues, jejímž frontmanem není nikdo jiný než právě Ladislav Jakl.

Skupina Folimanka Blues již léta s nadšením hraje svůj rockový repertoár

 

 

 

 

 

„Hrajeme po nejrůznějších špeluňkách všech koutů Čech a naše album jsme se rozhodli pojmout přesně v tom duchu, ve kterém nás znají naši fanoušci – jako syrový záznam z hospodských produkcí. Proto jsme ho pojmenovali »Naše hospody«. Publikum netuší, že je nahráváno, chová se jako při jakémkoliv jiném bouřlivém večeru. Skupina proto občas vede marný boj, aby přerušila hospodský kravál,“ říká Ladislav Jakl.

 

 

Křest alba proběhl v odpovídajícím duchu: v sídle pražských santusáků, tedy v hale Masarykova nádraží. Sešli se tam Ti, kteří ještě neztratili smysl pro humor a recesi.

 

 

"Doufám, že Folimanka Blues obsadí ještě řadu pražských nádraží a že z ní bude nádražní folimanská kapela, " říká kmotr alba generální ředitel Národní galerie Milan Knížák

 

 

 

 

 

 

 

A pak již křtí pan profesor Knížák vodkou Puschkin album "Naše hospody". Frontman skupiny nadšeně tleská

 

 

Na závěr křtu pan profesor i pan Jakl dobrý mok dopili na zdraví všech našich hospod:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pro citlivé ucho rozmazlené dnešní nahrávací technikou a kvalitou domácí reprodukce je to album šokující, avšak ve světě počítačové dokonalosti zase úlevné. Posluchač má pocit, že právě v dané hospůdce sedí a příjemně relaxuje.

 

Každé CD je originálem, ručně vypálené, opatřené svým číslem a vlastnoručními podpisy členů kapely. Album se vyhýbá běžné distribuci, k dostání je pouze v několika tradičních pražských hospodách, například »Magister Kelley« v Rejskově ulici, »První pivní tramway« na Spořilově i »Nad Viktorkou« v Bořivojově ulici,“ vysvětluje s patřičnou pýchou Ladislav Jakl.

 

A pak to pan Jakl se svou kapelou rozjel jako správný rocker:

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Snímky a koláž na prvním obrázku JiříPancíř, vyšlo v říjnovém číslerevue Fragmenty v roce 1999