Prezidenta Klause ocení až budoucnost

Kateřina Bouda Kašparová

Takovou míru nedemokratičnosti, jakou předvádí stále hysteričtější Evropa (či spíše její představitelé, kteří se bojí o své lukrativní posty), jsme zažili naposledy někdy před 20 lety. "Podepiš, nebo uvidíte, jak s vámi zatočíme," dají se volně přeložit všechny možné výhrůžky, jež zazněly a zaznívají na hlavu našeho prezidenta. Díky bohu za jeho pevné názory a nezměrnou odvahu - děkuji dnes a denně já nevěřící.

Autorka na Hradčanském náměstí v Praze na akci iniciativy D.O.S.T. a Svobodných proti dětinskému protestu nikým nevolenývch levičáckých elitářů vedených Vieweghem a Putnou proti prezidentu republiky

Naprosto dokonalý komentář k celé situaci byl zveřejněn v MF DNES. Konečně se našel novinář s vlastním názorem, nepapouškující oficiální pro-bruselská dogmata! Blýská se snad na lepší časy? Je to snad poprvé, co se nedočteme jen ryze oslavný traktát na Brusel! Idnes tuto osvícenou odvahu jednotlivce musela ihned vyrovnat"správným" textem - před chvílí tedy zveřejnila aktuální průzkum, který nás má přesvědčit, že 43% je jasná většina... achjo, další masírka PRO LISABON je tu zas. Ze všech stran – z novin, rádií, televize, internetu... – pořád jen posloucháme, jak ta úžasná a hodná Evropa na nás zanevře, když náš prezident nepodepíše ten nesrozumitelný a pro nás nebezpečný blábol jménem Lisabonská smlouva. Přitom ta samá média nás opakovaně varují (např. v pořadech typu Černé ovce či Občanské Judo apod.), abychom si vždy pečlivě přečetli, než nějakou smlouvu podepíšeme. A tady nás všichni svorně jako jeden muž ženou do stáda bruselského ovčáka jen proto, že stát mimo toto konkrétní stádo je "nesprávné". Nevědí sice proč , ale omílají donekonečna, jak je pro nás Lisabonská smlouva důležitá a zásadní - dokonce už ji nazývají "Reformní", zřejmě, aby to jednoduchému Čecháčkovi znělo pozitivně. Zatím smyslupný logický argument nezazněl. Za logické opravdu nepovažuji dětinské říkanky typu "žene nás to do područí Ruska".

Proč prostě popravdě neřeknou, že když nezačne platit LS, bude to prostě nadále tak, jak je to dnes? Že se svět nezhroutí, ani nás nezalejou vody Atlantiku, nevypukne Třetí světová (pokud ji tedy proti nám nerozpoutá sám velký Brusel)... nestane se prostě NIC, jen zůstane dál to, co je TEĎ. Mimochodem to je uspořádání, které by naší republice (a jistě nejen nám) určitě vyhovovalo více, než ten prapodivný slepenec-superstát, který by platností LS vznikl.

Na rozdíl od jiných, já si opravdu nemyslím, že zrovna bruselský úředník ví nejlíp, jak o nás rozhodovat. V 90. letech se tady v ČR šlo cestou decentralizace = převedení pravomocí pokud možno co nejníže - na kraje až obce. Nyní to zas má jít naopak a místo v Moskvě se bude o nás bez nás rozhodovat v Bruselu.

Nejsilnější strašák posledních dnů je, že prý nebudeme mít eurokomisaře (za trest - rozuměj obyčejný človíčku). No, mám-li být upřímná, než tam posadit dalšího Špidlu za nehorázné sumy, to opravdu ať tam radši žádný další "reprezentant Špidlova typu" NENÍ! Ať se uspořádá referendum, pokud chceme opravdu znát názor většiny (nikoliv tedy oněch 43%, o kterých jde v tom nejnovějším průzkumu - navíc neznáme okolnosti průzkumu atd.

Neznám nikoho z mého okolí, kdo by odpověděl kladně - že má prezident LS podepsat. V mém okolí je plných 100% PROTI, ale nikoho z nás se tedy zrovna náhodou na to neptali :o) A to jsem prosím pěkně zrovna včera o tomhle tématu diskutovala v naší Hospůdce s hosty = zcela cizími lidmi - aby mě snad někdo nenapadal, že jsme jen nějaká prapodivná rodina. Je toho hodně, co mi kolem LS vadí, ale bylo by to na román.

Prostě si vážím pana prezidenta Václava Klause, že se nás snaží ochránit před nebezpečím, hrozícím od platnosti LS. Bohužel ale v naší krásné krajině oceníme všechny, kdo pro náš národ dělají cokoliv pozitivního, vždy až s odstupem desetitelí, ne-li spíše staletí... achjo. |