hhh

Kronika Bratrstva Kočkovy pracky – kniha stojící rozhodně za pozornost

Ivan Langer, předseda Liberálně-konzervativní akademie CEVRO

Nová kniha Petra Štěpánka Kronika Bratrstva Kočkovy pracky mající podtitul Paroubkovi šibalové v akci navazuje na úspěšnou publikaci Plnou ParouBack. Obsahuje dalších 60 politických komentářů ostrých jako břitva. Satirické obrázky jsou opět z dílny aTeo.cz. Vydává ji Liberálně-konzervativní akademie CEVRO. Možná, že by stačilo opsat předmluvu, kterou jsem před třemi lety napsal ke knize Plnou ParouBack. I tentokrát platí, že knížka vybočuje z řady publikací, které CEVRO obvykle vydává. Že se není co divit, neboť její autor také vybočuje, vždy a všude. Že s věčnými rebely, jako je Petr Štěpánek, nemusíme vždy a úplně ve všem souhlasit, přesto je dobré jim naslouchat. Že

Štěpánkovy politické komentáře jsou ostré jako břitva a tvrdé jako pěst, ale nejen to, mají i vtip. Že nedílnou součástí knížky jsou také skvělé satirické fotomontáže a grafiky z dílny aTeo. A že výsledkem je publikace, která rozhodně stojí za pozornost. Ale vzhledem k tomu, že v roce 2009 se opět nacházíme před volbami a autor knížky v nich za ODS kandiduje na jednom z předních míst, chci zmínit ještě několik dalších souvislostí, které by neměly zůstat přehlédnuty: Petr Štěpánek je nejen rebel, ale také nezdolný a neúnavný bojovník.

Do vítězného konce dotáhl soudní spor o odvolání členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání v roce 2003. Soud v květnu 2007 odvolání zrušil jako nezákonné. V prohrané arbitráži ohledně TV Nova osobně nijak nefiguroval. Přesto o něm v té souvislosti kdekdo psal. V mezinárodní arbitráži ve věci televize TV3 byl Petr Štěpánek v Londýně naopak hlavním svědkem České republiky a má nezměrnou zásluhu na našem vítězství. O tom ale nenapsal skoro nikdo.

A všimli jste si, že digitalizace televizního vysílání už běží jako po másle? Hádejte, kdo v tom má také prsty ...  Čtenářům Kroniky Bratrstva Kočkovy pracky přeji hezké – zábavné i poučné – počtení a Petru Štěpánkovi úspěch ve volbách.