hhh

Cesta ke svobodné společnosti

František Matějka

Dne 5. září 2009 uspořádali Svobodní společně s občanským sdružením Laissez Faire v Národním domě na Vinohradech v Praze konferenci Cesta ke svobodné společnosti. Na konferenci vystoupili se svými příspěvky mimo jiné ekonom Pavel Kohout, ekolog Ivan Brezina, expert na počítačové právo a člen Legislativní rady Vlády České republiky Vladimír Smejkal, a ekonom Miroslav Ševčík z Liberálního institutu. Hosté představili své názory na uplatňování liberálních principů v souvislosti s hospodářskou krizí, na škodlivost zadlužování České republiky, ekologismus a elektronické volby.

Předseda Svobodných liberální ekonom Ing. Petr Mach, PhDr. vítá účastníky první ideové konference Svobodných v reisově sále Národního domu v Praze na Královských Vinohradech

Na závěr konference představili Svobodní svůj politický program, který obsahuje mimo jiné zásadní návrhy na změny v legislativě, jejichž cílem je skutečné zeštíhlení státu a minimalizace nákladů na jeho správu, zrušení některých daní a návrat svobody rozhodování o svém životě občanům České republiky. S tímto politickým programem se uchází Svobodní o přízeň voličů v předčasných volbách 2009 do PSP ČR. Svobodní jsou jedinou stranou, která má program, jenž ctí principy svobody jednotlivce.“ (Miroslav Ševčík) „Souhlasím prakticky s celým programem Svobodných.“ (Vladimír Smejkal) Ekonom Pavel Kohout se ohradil proti předvolebním inzerátům ODS, v nichž používá jeho výroky vytržené z kontextu k ospravedlnění zadlužování. „Mé výroky bohužel zneužívá ODS i ČSSD,“ uvedl Kohout.

I přesto, že byla sobota odpoledne, byl sál zaplněn členy Svobodných z celé republiky. Je vidět, že jejich zájem o ideje je nefalšovaný

Předseda Svobodných Petr Mach připomněl, že za letošní hluboký deficit státního rozpočtu nese jednoznačnou odpovědnost někdejší ministr financí Miroslav Kalousek, který vědomě nadhodnotil příjmy.