hhh

Upravení věcí na pravou míru

Roman Joch, ředitel Občanského institutu

Vážená pani Haslingerová, na stránkách www.fragmenty.cz jste uveřejnila dopis, u něhož jste předpokládala – neboť jste měla důvod předpokládat – že jsem Vám jej poslal já. Byl to dopis, v němž bylo uvedeno, že pan " Hájek je buď hajzl nebo pošuk". Byl jsem velmi překvapen, když mě známý upozornil na tento „můj“ dopis (článek). Nikdy jsem jej totiž nenapsal a ani Vám neposílal, rovněž jako jsem já nikdy nikde nenapsal a ani neřekl, že by pan Petr Hájek byl „hajzl“. Takovéto vulgarismy nepoužívám. Jediný článek, který jsem o panu Petrovi Hájkovi napsal, je článek „Petře Hájku, kdo z Bushovy vlády má jít na elektrické křeslo?“, který jsem napsal na svém blogu (joch.blog.idnes.cz) a pak otiskl na stránkách Občanského institutu (www.obcinst.cz) Tento článek, ačkoli velice polemický, je veden (alespoň doufám) plně v rámci slušnosti a žádné vulgarismy neobsahuje. Vše se vyjasnilo, když jste mi „můj“ vulgární dopis pře-poslala na mou skutečnou emailou adresu. Zjistil jsem, že jej Vám nějaký hanebný a drzý sprosťák poslal mým jménem z emailové adresy rjoch@centrum.cz, která není moje, kterou jsem já nezaložil a kterou ani neznám. Jinými slovy, jakýsi ubožák se vydával za mě a mým jménem Vám poslal onen vulgární dopis. Zřejmě je to ubožák, takže nemá smysl, abychom se nad ním rozčilovali, proto nám nezbývá než jen litovat jeho a jeho malost, trapnost, omezenost a i krátkozrakost: copak ten blbeček nevěděl, že lež má krátké nohy a pravda nakonec stejně vyplave na povrch? S pozdravem, Roman Joch ředitel Občanského institutu joch@obcinst.cz

 

Vážený pane doktore,

ani nevíte jakou jste mi udělal radost. Nesmírně mne Váš dopis o panu Hájkovi, kterého pokládám za velmi noblesního člověka bolel, ano bolel, protože až do té doby jsem totéž tvrdila o Vás. Jsem velmi ráda, že mohu zveřejnit výše uvedený Váš dopis a omluvit se, že jsem naletěla na "drzého sprosťáka", jak výstižně píšete. I ten první Váš článek "Petře Hájku, kdo z Bushovy vlády má jít na elektrické křeslo?"nám přišel do redakce z téže mailové adresy.

Vidím v tom snahu o rozhádání lidí, které spojují pravicové ideje a co víc, lidí, kteří jsou věřící. Vím jaké vulgarity chodily do redakce na článek pana Hájka o nevíru v Darwinovu teorii a víru v existenci Boha. Pokud mi příště příjde od Vás opět dopis, ověřím si, zda jste ho skutečně psal. Budu opatrnější i pokud půjde o články od jiných významných osob a činit totéž. Vlastně je to něco zlého pro něco dobrého. Protože jsem sama stále v skrytu duše nemohla uvěřit, že je to pravda, dala jsem Vaše oba dopisy pouze do rubriky dopisů redakci, kde je uvedeno, že za pravost redakce neručí. I tak se omlouvám se, že jsem takto naletěla, ale ještě se mi nic podobného za celých 14 let co vycházíme nestalo. Děkuji, že jste napsal a vysvětlil svoje postoje a že si Vás mohu nadále vážit jako dosud.

Přeji krásný večer,

Ivana Haslingeerová