Považuji za klíčové, že vzrostla opětovně důvěra v českou ekonomiku

Premiér Bohuslav Sobotka Premiér Bohuslav Sobotka snímek archiv vlády ČR

V ekonomice stejně jako v jakékoli jiné oblasti lidské existence je důvěra naprosto klíčová. Pokud budou domácnosti i podnikatelé očekávat spíše špatné časy, tak to bude mít efekt sebenaplňujícího proroctví a výkon ekonomiky půjde dolů. Proto považuji za důležité, že celková důvěra v českou ekonomiku podle šetření Českého statistického úřadu opět vzrostla.

 V případě domácností jde o růst nejen meziměsíční, ale také meziroční. Pokud jde o očekávání domácností, tak jejich obavy ze zhoršení celkové ekonomické situace pro příštích dvanáct měsíců se snížily a stejně tak klesly jejich obavy ze zhoršení jejich vlastní finanční situace. Dá se předpokládat, že politika vlády na tom má jisté zásluhy. Udělali jsme mnoho pro to, abychom zmírnili či zrušili restriktivní opatření vlád minulých. Také jsme zavedli některá zcela nová opatření, například zvýšení slevy na druhé a třetí dítě, která posilují příjmy domácností.

V této politice hodláme pokračovat. Kromě dobré finanční situace domácností v Česku si od toho slibujeme rovněž růst poptávky po zboží a službách podnikatelského sektoru, což přispěje k jeho dalšímu rozvoji. Věřím tedy, že rok 2016 bude podobně úspěšný jako rok letošní.

 

 

 

Zveřejněno v BYZNYS a TOP PODNIKATELÉ

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 137 hostů a žádný člen

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %