Petr Kulovaný k perspektivám českého exportu do Číny Doporučený

Petr Kulovaný Petr Kulovaný snímek Ivana Haslingerová Fragmenty

Koncem března 2016 navštívil naši republiku čínský prezident a v květnu 2017 pojede náš prezident Miloš Zeman do Číny. Díky těmto dobrým kontaktům hlav států nás Čína pokládá za vstupní bránu do Evropy a máme s ní největší obchodní spolupráci ze všech 16ti zemí střední a východní Evropy. Nastává rozvoj cestovního ruchu mezi Čínou a ČR. Zahájili jsme letecké linky do Šanghaje, Šembrunu a Pekingu. V říjnu 2016 se účastnila Čína brněnského veletrhu a letos budou naše firmy presentovat své výrobky na podobném veletrhu v Číně. Ať již se prezidentské návštěvy z politických důvodů někomu líbí či nelíbí, nejde ignorovat, že celý svět s Čínou čile obchoduje a tím že budeme stát stranou nic s děním uvnitř Číny nezlepšíme. Docílíme pouze to, že tento obrovský trh obsadí ostatní země a vláda Číny si bude stejně dělat co uzná ona za vhodné. A vzhledem k tomu, že etablování se na čínský trh je velice složité, je našimi exportéry kladně vnímáno, že společnost Czech Trade otevřela v Číně již čtyři obchodní zastoupení, která jim v tom pomáhají. Šijí služby na míru podle individuálních požadavků podnikatelů. Vyhledají podobné firmy a ověří jejich zájem o spolupráci, sjednají časy na obchodní setkání a poradí jim jak mají jednat s Číňany a co je v Číně čeká. Pak již je to na nich i když v případě, že se dostanou do nesnází jim je agentura zase k ruce. Organizují rovněž stánky našich firem na výstavách v Číně se státním příspěvkem do výše 80 000 Kč a expozici na klíč.

 

Vedoucí oddělení Afriky, Asie a Austrálie na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) Petr Kulovaný k tomu říká: „Čína má zájem především o náš strojírenský, letecký a automobilový průmysl a o sektor energetiky. V současné době dobudovává své jaderné reaktory a má zájem o pomoc v tomto směru, rovněž se zajímá o technologie proti smogu, o farmacii a o zdravotnictví. Díky tomu, že je na 9 místě ve světě v počtu milionářů, je největším trhem pro luxusní výrobky a tím pádem má zájem o náš unikátní český křišťál. Vzhledem k tomu, že v současné době děti a staří lidé stojí v Číně na prvním místě existuje v ní velká poptávka po trvanlivém sušeném mléku, kojenecké výživě a věcech pro seniory zejména v potravinách a ve službách.“

A protože není nad přímý kontakt, který prolomí ostych při žádosti o pomoc, pochvalovali si podnikatelé, že proexportní agentura Czech Trade uspořádala na Ministerstvu průmyslu a obchodu konferenci „Perspektivy českého exportu do Číny“, na níž vystoupili zástupci těchto kanceláří a podnikatelé měli možnost si s nimi neformálně pohovořit o všem co je v Číně čeká. Podrobnosti o konferenci přinášíme v dalším článku.

Zveřejněno v BYZNYS a TOP PODNIKATELÉ

Nejnovější od IVANA HASLINGEROVÁ

Právě přítomno: 250 hostů a žádný člen

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %