Tlacháním a povalováním se v neziskovkách se pracovní poměry pracujících nezlepší paní Uhlová Doporučený

  • úterý, zář 26 2017
  • Napsal(a) 
Mgr. Jan Kopal Mgr. Jan Kopal snímek Ivana HAalingerová, Fragmenty

Novinářka a lidskoprávní aktivistka Saša Uhlová objevila bez přehánění Ameriku. Ano, řada lidí pracuje v nedůstojných podmínkách, za bídný plat a na hranici bídy. To je bezesporu pravda. O tom se ví a mluví již delší dobu, stačí jen opustit sociální bublinu salónních levičáků z pražských kavárnách snící svůj sen o pomoci prostřednictvím utopických představ zbídačenému proletariátu, který za poctivou práci nedostává odpovídající plat.

Sama Uhlová si to také vyzkoušela. Možná poprvé v životě přičichla ke skutečné práci. Podobně jako jiní levicoví aktivisté pochází z disidentské prominentní rodiny a narodila se se zlatou lžičkou v ruce. Navíc její angažovaný výzkum byl zafinancován tučným grantem, ze kterého zbylo i na chůvu pro děti. To se obyčejnému pracujícímu nepoštěstí.

Uhlová a jí podobní levičáčtí povaleči by si měli uvědomit, že tlacháním, žvaněním a povalováním se v neziskovkách za naše peníze se pracovní poměry pracujících nezlepší. Změna se musí dít ve vyšších patrech politiky, kde se dá prosadit ochrana práv pracujících. Jinak naše demoverze kapitalismu zůstane jen trapnou parodií na dřevný kapitalismus 19. století.

Zveřejněno v BYZNYS a TOP PODNIKATELÉ

Právě přítomno: 119 hostů a žádný člen

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %