Maroko - brána pro české firmy do arabského světa a do Afriky Doporučený

  • pátek, úno 20 2015
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
Maroko Maroko

Předseda Senátu Milan Štěch zahájil pětidenní návštěvu Maroka. Po hlavním městě Rabatu navštíví Casablanku, Marrákeš a Agadir. Doprovází ho pět senátorů a podnikatelská delegace. První den se setkal s předsedou marockého senátu (přesněji komory poradců), místopředsedou sněmovny reprezentantů a premiérem. V následujících dnech se setká s ministry energetiky, financí, průmyslu, zemědělství a také cestovního ruchu, jednat bude také s vedoucími představiteli obchodních komor nebo s regionálními vůdci, zavítá na salon knih či do výrobních provozů.

 Premiér Abdelilah Benkiran ujistil, že Česko je pro Maroko důležitým a perspektivním partnerem: „Maroko je stabilní země v rozbouřeném regionu. Chceme významně prohloubit naši spolupráci, např. máme zájem o studium marockých lékařů v Česku, podobně stojíme také o vaše zemědělské technologie. Přál bych si, abychom naše vynikající politické vazby přetavili v něco hmatatelného,“ řekl marocký premiér.

Milan Štěch ho ujistil, že zdravotnické technologie jsou v Česku na vysoké úrovni a přidal také další oblasti možné spolupráce obou zemí: „Považujeme vaši zemi za bránu do arabského světa a do Afriky, kterou chceme využít. O kvalitě českých firem nelze pochybovat, máme řadu technologií pro zpracování plodin, kterým se v Maroku daří, nabízí se také možnost využití našich technologií při budování elektráren,“ řekl Štěch.

Už první den se sešel s předsedou marockého Senátu Mohamedem Cheikh Biadillahem, který nabídl Česku a potažmo i českým podnikatelům, že Maroko poslouží jako partner a zprostředkovatel kontaktů se zeměmi Subsaharské Afriky: „I my jsme zaznamenali průmyslový růst. Vyrábíme automobily, všichni výrobci autodílů se zásobují u nás, včetně Němců a Rakušanů, a taktéž výrobci letadel. Slavný český automobilový průmysl by v Maroku mohl najít prostor pro spolupráci,“ dodal Biadillah.

Předseda Senátu Štěch taktéž přivezl do Maroka oficiální pozvání od prezidenta Miloše Zemana pro marockého krále Mohameda VI.  

© Kulturní komise ČR

 

 

 

Zveřejněno v BYZNYS a TOP PODNIKATELÉ

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 102 hostů a žádný člen

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %