Stát nám bere téměř polovinu výdělku Doporučený

  • pondělí, čen 22 2015
  • Napsal(a)  Kateřina Kašparová
Předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach Předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Dneškem 22. červnem 2015 přestáváme dávat svůj výdělek státu.  Občané slaví ve 38 městech den daňové svobod, který podle výpočtů společnosti Deloitte je právě dnes. Občané tak odpracují na daně celkem 173 dní. Svobodní tak chtějí upozornit na to, že daně jsou příliš vysoké a byrokracie přebujelá.

  „Daně v naší zemi jsou tak vysoké, že nám stát bere téměř polovinu výdělků. Je to vlastně jako kdybychom každý den celé dopoledne pracovali na zaplacení daní a až odpoledne na sebe,“ upozorňuje předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach.

Radka Mašková, ředitelka v daňovém oddělení společnosti Deloitte, k tomu říká: „Daňový systém v ČR je z hlediska své struktury podobný ostatním daňovým systémům v EU. Podle našeho nedávného průzkumu je však v České republice poměrně pesimisticky vnímána daňová jistota, tedy schopnost stanovit, jak vysoké daně a v jakém členění bude poplatník v krátkodobém i dlouhodobém časovém horizontu ze své podnikatelské činnosti povinen platit. Daňovým poplatníkům přitom nejvíce vadí časté změny v daňové legislativě a nejednoznačnost a náhlé zvraty stanovisek daňové správy,“

Nejkratší dobu pracují na stát z Evropanů Litevci, kteří slaví den daňové svobody posledního dubna. Švýcaři o den později.

Svobodní jsou politickou stranou, která prosazuje nižší daně, méně byrokracie a nepřijetí eura. V posledních celorepublikových volbách získala více než 5 % hlasů a jednoho europoslance, kterým se stal Petr Mach. Od posledních komunálních voleb ji dále po celé ČR zastupuje i téměř 100 zastupitelů.

Zveřejněno v BYZNYS a TOP PODNIKATELÉ

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 166 hostů a žádný člen

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %