Stát nám bere polovinu výdělku Doporučený

  • úterý, čen 23 2015
  • Napsal(a)  Kateřina Kašparová
Předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach Předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Svobodní v 38 městech po celé ČR dnes upozorňovali veřejnost na to, že právě dnes 22. červnaq 2015 přestáváme pracovat na stát. Termín spočítala společnost Deloitte. Svobodní tak chtěli především upozornit na to, že daně jsou příliš vysoké a byrokracie přebujelá. Kolemjdoucí občané také houfně podepisovali dvě petice – proti zavedení online pokladen a za vypsání referenda o vystoupení ČR z EU. Lidé dále vyplňovali anketu, kam by rádi směřovali svoje daně.

  „Daně v naší zemi jsou tak vysoké, že nám stát na daních bere téměř polovinu výdělků. Je to vlastně jako kdybychom každý den celé dopoledne pracovali na zaplacení daní a až odpoledne na sebe,“ upozorňuje předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach, který se osobně zúčastnil dvou akcí, a to v Berouně a v Praze na náměstí Míru.

Kam lidé chtějí, aby šly jejich daně?

Z postřehů pořadatelů v Praze 2 se lidé v anketě „Kam chcete, aby šly vaše daně“ vyslovili nejvíce pro zdravotnictví – lidi trápí drahé léky, špatný stav nemocnic, čekací doby, ale zmiňují i malé platy doktorů a zdravotního personálu.

Dále „hlasovali“ pro peníze do školství, preferenci získaly zejména základní a střední školy, pro bezpečnost (a mysleli tím jak policii, tak armádu) a důchody.

V kolonce „kam daně ne?“ lidé nejčastěji zmiňovali všemožné dotace soukromým firmám i státním podnikům.

Velký zájem byl i o obě petice – více info v přiložené TZ.

Krásně to uzavřel Roman Nepšinský z Olomouce: „Shodli jsme se na tom, že až prosadíme nízké daně, tak budeme na akcích ke Dni daňové svobody mrznout už někdy v dubnu…“.

https://web.svobodni.cz/clanky/svobodni-slavili-den-danove-svobody-lide-podepisovali-petice

 

 

 

 

Zveřejněno v BYZNYS a TOP PODNIKATELÉ

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 144 hostů a žádný člen

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %