Svobodní protestují proti diktátu Bruselu Doporučený

  • úterý, srp 26 2014
  • Napsal(a)  Ivana Haslingerová
Předseda Svobodných Petr Mach na semináři Institutu Václava Klause Předseda Svobodných Petr Mach na semináři Institutu Václava Klause Ivana Haslingerová, Fragmenty

Evropští komisaři zase jednou ukázali svoji, diplomaticky řečeno, nekompetentnost. V době, kdy se celý svět potýká s opravdu vážnými tragickými problémy od Ukrajinské krize po boje v Iráku a Sýrii, tak jim leží na srdci čím vysávají evropské hospodyně drobky. Ne, to není pomluva zarytého europesimisty, ale Evropská komise vyhláškou č. 666/2013 opravdu zakázala od 1. září 2014 „uvádět na trh“ vysavače s příkonem nad 1600 Wattů. Od září 2017 musí dokonce zmizet z trhu i běžně používané domácí vysavače s příkonem nad 900!

 Na první pohled podobná arogantní vyhláška jako ta, která od 1. září 2009 zakázala prodej a výroby běžných žárovek. Tehdy jsme si mysleli, že již větší nesmysl nemůže EK udělat, ale je to tady. Tehdy alespoň povolila používat jiné stejně svítící žárovky s menším příkonem energie. Nyní nás ale vrací do doby před půl stoletím, kdy ETA Blansko vyráběla první vysavače, protože rovnou ty moderní dobře vysávající zakázala a nenabídla žádný stejně účinný model s menším příkonem energie. Známý lékař chování eurokomisařů přirovnal k tomu jako kdyby začal vážně nemocnému pacientu s nádorem nejdřív léčit kuří oko na malíčku u nohy.

Nejsem pro kvóty žen v politice, ale po tomto rozkazu EU si poprvé říkám, že něco na nich asi bude. Takový nesmysl mohli vymyslet jen muži, kteří o úklidu nevědí zhola nic. A v EK jsou vesměs oni. Vůbec jim v jejich zaslepenosti nedošlo, že když žena dostane do ruky špatně vysávající přístroj, bude ho používat mnohem déle, aby uklidila jako dosud a žádnou energii tudíž neušetří. Neboli vyhláška ctěných komisařů poslouží pouze k tomu, aby ženám znepříjemnila život. Namísto aby si po první směně v práci alespoň chvíli odpočinuly, budou běhat po bytech utahané s nefunkčními vysavači. Skoro se mi chce zvolat jako kdysi pan Klus: „Za co pane komisaři, za co, trestáš ty naše prosté ženy“.

To, že hospodářská politika EU je chybná a všechny její státy se zadlužují díky ní až po uši, je všeobecně známo. I když se to snaží člověk omluvit tím, že spojit do jedné supervelmoci 28 zemí není jednoduché a muselo se přitom stát hodně chyb, není odpustitelné, že se o jejich nápravu politici EU nesnaží, ale naopak své chyby prohlubují. Zatímco úspěšné země se řídí pokyny úspěšných světových nobelovských ekonomů Friedmanovského a Hayekovského typu – nechat své občany samostatně rozhodovat o jejich životě a zasahovat do něj co nejméně, pracovat na principu volné konkurence a trhu s co nejnižšími daněmi, tak EU předpokládá, že vládne naprosto debilním lidem neschopným ani se samostatně rozhodnout, čím budou vysávat své byty. EU jim stále jako lidem neschopným samostatné existence předepisuje jaké okurky mají kupovat, jakými žárovkami svítit, jak balit ty které potraviny, jaké splachovače na WC používat…

Až dosud se toto urážlivé povýšenecké chování snažilo panstvo z Bruselu alespoň nějak vysvětlovat nebezpečím nákazy či šetřením energie, ale nyní už svým poddaným rovnou rozkáže vrátit se o 50 let dozadu bez jakéhokoliv rozumného argumentu. Je již jen otázkou, kdy se při takovém hospodářství ocitneme v jeskyních o loučích. Vlastně ty už nebude z čeho vyrobit, když stromy spapá díky Zeleným ekoteroristům kůrovec.

Zajímalo by mne odkud berou pyšní eurokomisaři tu pýchu, že oni jediní jsou ti vyvolení, kteří mohou o osudu cca půl miliardy dementních evropanů rozhodovat.

Je velice smutné, že žádná z parlamentních stran se neozve, že její představitel nepraští pěstí do stolu a neřekne v Bruselu „Tak už DOST!“ . Je velice smutné, že jen jediná neparlamentní strana Svobodní nalezla v sobě sílu protestovat proti diktátu Bruselu a na 27. srpen a svolala ve 13:30 hodin  do parku na Klárově naproti stanici Metra Malostranská od 13:30 hodin protestní happening proti zákazu vysavačů s příkonem nad 1600 W. Od 14 hodin si na něm budou moci přítomní vyslechnout proslovy o nesmyslnosti regulací EU. Vyzkoušejí si silné vysavače a pak půjdou před Úřad vlády uklidit koberec přinesenými vysavači nad 1600 W.

Věřme, že jejich předseda, europoslanec Petr Mach, v Bruselu proti jeho diktátorské a navíc hloupé politice vystoupí a nestane se přikrčeným eurorealistou či nedej Bože europeistickým lidovcosocialistou.

 

 

 

 

 

 

 

Zveřejněno v EUROZÓNA A EKONOMIKA ČR

Právě přítomno: 121 hostů a žádný člen

Tištěná revue

Další ukázky ZDE

Pomozte dětem

Život detem

PROTIPROUD

 

VIDEO ZPRÁVY

 Jan Skopeček nesouhlasí s Jiřím Dolejšem v postoji k projednávaného rozpočtu 

 

Kardinál Dominik Duka zve každého 28. dne v měsíci od 16:15 hodin občany do Svatováclavské kaple  k Modtibám za národ

 

Pozvánka na Kající a prosebné procesí za český národ 28.10. 2018 

Sraz na Staroměstském náměstí v Praze od 14. hodin 

 

Jak dopadla  Florencie Lorenza Magnifica díky Merkelové

Eulament při večerním zasedání:

Server Manipulátoři usilovně vyvrací tvrzení, že europoslanci v sále spí. Má pravdu. Spí v hezky doma v postýlkách.  

Václav Klaus: Homopolitikus Jakl je nejlepší ze všech 230 kandidátů do Senátu

Snímky přechodů hranic mezi státy

Český turista na Krétě nafilmoval "topící se migrantky"

Kameranovi dávala pokyny režisérka, aby to vyvolalo potřičný soucit. 

 

Až budete chtít něco vzdát, podívejte se na toto video

HURÁÁÁ! Nigel Farage zpět v politice v boji za svůj sen - skutečný Brexit

Chvilka_poezie.pps

Vynikající Ladislav Jakl z IVK proti havlistovi Igoru Lukešovi z Bostonu

 

HLOUPÁ  HUSA NA PROVÁZKU Olivie Žižková 

Kdo týrá zvířata nesmí odejít od soudu s podmínkou

Velikonoce jsou cesta do Božího království

Voliči prohlédli Drahošovu prázdnotu - prohrála nepolitická politika

Návrat otce kardinála Josefa Berana domů

Václav Klaus: "Vystupme z Unie, dokud je čas!

Niegel Farage: Češi jděte si pro exit!

 

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu

Cyril Höschl: Atmosféra ve společnosti je sociálně demokraticko levicově rozbředlá

 Evropská civilizace stojí a padá s křížem

 

Marine Le Pen hovoří v EP o imigraci

EU porušuje svou vlastní Lisabonskou smlouvu 

 

Ringo Čech: Evropa byla zničena

Co je islám dodpravdy - výklad 

Zoufalost francouzské policie  aneb k čemu vede multikulturalismus Macrona

 

Požehnané Vánoce - výklad smyslu Vánoc

cz.Dear Child Jesus, I am your little sheep 

Kardinál Tomášek, morální autorita za komunistické diktatury 

Video Kardinál Tomášek - významná osobnost našich dějin

Toto video řekne vše o tom, proč zrušit bestiální kožešinové firmy. Je to opravdu děs!

Závidíme Maďarům  Viktora Orbána 

Bjorn Lomborg: Zchlaďte hlavy

Členové redakční rady Fragmentů v diskusi na youtube o ČT

 

 

 

 

 

 

 

STRAŠIDLA ZE ZÁLESÍ

 

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

NEJVÍCE ČTENÉ ČLÁNKY

Kliknutím na obrázek získáte článek


Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %