VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 
Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

Obchod s Kanadou má zelenou i přesto, že socialisté hlasovali ve Štrasburku proti Doporučený

Obchodní smlouva mezi Evropskou unií a Kanadou, známá jako CETA, může konečně po sedmi letech dohadování se europoslanců vstoupit v platnost. Ve Štrasburku ji podpořilo 408 europoslanců, proti jich bylo 254. Vyjednávání obchodní dohody s Kanadou se vleklo sedm let proto, že se ji snažila zastavit zejména aliance komunistů a socialistů a to včetně těch českých! Fanatismus českých socialistických europoslanců je opravdu neuvěřitelný, když své osobní žabomyší předvolební stranické rozpory staví nad zájmy vlastní země, která bude jasně z dohody těžit. Hlasovali totiž v rozporu s vládou vlastní země, kterou vede jejich vlastní premiér! To je bezprecedentní jednání a měli by ho mít voliči při volbách na paměti jako memento, co jde od tak rozhádaného uskupení socialistických politiků čekat do budoucna. Obětují svoji zemi jen aby ukojili své osobní averze. Ale nechme rozhádanou ČSSD i s jejími politiky jejich osudu a podívejme se na to, co dohoda naší zemi přinese:

 Podle dopadové studie mohou české firmy posílit vývoz do Kanady o dvacet procent. Kromě odbourání cel (CEFA okamžitě odbourá 99 % celních bariér) je z hlediska českých firem významné zejména otevření kanadského trhu s veřejnými zakázkami na federální i provinční úrovni, uznávání kvalifikací a rovněž konec netarifních překážek, jako je například dvojí testování výrobků a vzájemné neuznávání certifikátů. 

Schválení dohody proto vítají seriózní politici: „Je to skvělá zpráva, odstraňování obchodních bariér mezi Evropou a Severní Amerikou mělo nastat už dávno,“ sdělil našemu listu šéf Aliance evropských konzervativců a reformistů Jan Zahradil. A jeho kolega Evžen Tošenovský ho doplnil: „Otevřené dveře jsou pro naše firmy nesmírně důležité, a každé zjednodušení obchodu je zásadní zprávou pro český export. A nejlogičtější je samozřejmě spolupráce s Kanadou jako s naším tradičním zaoceánským spojencem.“ 

Ano odstraňování barier mezi Evropou a Severní Amerikou mělo nastat již dávno a to nejen těch obchodních. Snad k tomu konečně po zvolení Donalda Trumpa začne docházet i v dalších oblastech a poslanci EP se konečně začne chovat v zájmu občanů svých zemí a ne v zájmu vedoucích politiků Bruselu. 

Číst 17696 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 115 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %