VIDEO ZPRÁVY

Václav Klaus o kvakcinaci a USA

J. Em. Dominik Duka zve každého 28. dne v měsíci k Modlitbám za národ

Jak dopadla  Florencie Lorenza Magnifica díky Merkelové

Kdo týrá zvířata nesmí odejít od soudu s podmínkou

Cyril Höschl: Atmosféra ve společnosti je sociálně demokraticko levicově rozbředlá

Jakl vždy byl a je bojovníkem za naprostou svobodu projevu

 

Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 1331

ODS odmítá pokračující šikanu živnostníků a podnikatelů z dílny ministra Babiše Doporučený

  • pátek, úno 20 2015
  • Napsal(a)  Jan Skopeček, ekonomický expert ODS
Jan Skopeček na semináři Institutu Václava Klause o Občanské společnosti Jan Skopeček na semináři Institutu Václava Klause o Občanské společnosti snímek: Ivana Haslingerová, Fragmenty

Ministr financí Andrej Babiš poslal do připomínkového řízení návrh zákona o registračních pokladnách ve stylu‚ co živnostník, to zloděj. Zatímco nedávné omezení výdajových paušálů bylo fackou živnostníkům vzpamatovávajícím se z nedávné ekonomické recese, aktuální, velmi tvrdý návrh elektronické evidence tržeb lze označit za ránu pěstí  i těm nejdrobnějším živnostníkům, kteří si podnikáním jen přivydělávají. Návrh ani nerozlišuje mezi živnostníky majícími obrat v řádu milionu či pouze tisíců korun. Pořídit si přístroj a být on-line spojený s finančním úřadem budou muset všichni. Náklady s tím spojené povedou k uzavírání živností, růstu nezaměstnanosti a leckde i ke snížení konkurence s negativními dopady na kvalitu a ceny. Opatření tak negativně dopadne nejen na živnostníky samotné, ale i na ostatní daňové poplatníky.

Pan Babiš by měl občanům odpovědět na otázky: Jaké budou náklady státu na tento megalomanský systém? O kolik se sníží počet živnostníků a podnikatelů a vzroste nezaměstnanost? A proč nás Andrej Babiš neustále porovnává s Chorvatskem, které nám ekonomicky nesahá ani po kolena?Připodobňovat nás k Chorvatsku a brát si z něj příklad je nefér. Zatímco podíl šedé ekonomiky v Chorvatsku se pohybuje kolem 29 % veškeré ekonomické aktivity, v ČR je to 16 %, čímž se blížíme spíše Německu s 13% podílem šedé ekonomiky na HDP. Německo ale dobře ví, jak jsou živnostníci důležití, jak je krátkozraké je ničit.

Rovněž podle pražské zastupitelky Alexandry Udženiji jsou registrační pokladny další šikanou živnostníků a podnikatelů. Je to jen další represe s novou represivní složkou finančních kontrolorů. Jednoznačně to vede k nárůstu nákladů pro každého. Jsou to licence, pokladny, tiskárny, SIM karty pro přenosné pokladny atd.

© Kulturní komise ČR

Číst 13609 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 432 hostů a 15 členů

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %