Vláda ruší druhý pilíř, ale nenabízí lepší vizi co bude s důchody potom Doporučený

Profesor Petr Fiala Profesor Petr Fiala snímek Ivana Haslingerová, Fragmenty

 Očekával bych, že když vláda ruší fungující opatření, nabídne nám něco lepšího nebo alespoň nějakou svoji představu. Sobotkova vláda ale nenabízí vůbec nic a jen se řítíme do problémů, které přijdou – že na důchody nebude dost peněz. Rušení druhého pilíře přesně symbolizuje tuto vládu – nedůvěra v občany, neexistence vize, pokrytectví. Vláda ruší druhý penzijní pilíř a přitom dluží občanům odpověď na otázku, co bude s důchody potom.

 

Všichni víme, že společnost stárne a máme dlouhodobé problémy s nedostatkem peněz v průběžném pilíři. Druhý pilíř možná nebyl dokonalý, ale byl to způsob, jak řešit problém s důchody. S tím souviselo i zvýšení DPH, ke kterému přistoupila tehdejší pravicová vláda, aby nemusela prohlubovat deficit. Bohuslav Sobotka dříve toto opatření tvrdě kritizoval. Dnes se mu ale náramně hodí.

Vláda jedná pokrytecky. Ruší druhý pilíř, ale DPH na původní úroveň nevrací. Získané peníze totiž zrovna potřebuje na své socialistické nápady, na nové úředníky a další zbytečné provozní výdaje. 

Číst 15037 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v HOSPODÁŘSTVÍ

Právě přítomno: 838 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %