Fragmenty - KULTURA
KULTURA

KULTURA

Současní vůdcové jako by si neuvědomovali, že po velkých panovnících zůstávají zejména stopy v kulturních památkách. Připomeňme například Karla IV. či Lorenza I. Medicejského,  kteří věděli, že národ, který nemá vztah ke kultuře není hoden toho slova a jeho prestiž zaniká. 

Podřazené kategorie

RODINA, ŠKOLSTVÍ A MORÁLKA

RODINA, ŠKOLSTVÍ A MORÁLKA

Z našeho života se vytrácí morálka. Mizí zdvořilost, slušnost, úcta dětí k rodičům, k učitelům, úcta mladších zaměstnanců ke zkušeným odborníkům, o úctě ke starým lidem, která svědčí snad nejvíc o morálce národa, nemluvě. Vytrácí se nám ze života lidskost. Pomůže škola, rodina či církev? Je třeba, aby vzrostla prestiž učitelů a ti kladli důraz na úctu k rodičům a zejména k prarodičům. 

Zobrazit položky...

PLÁČ ZVÍŘAT A MORÁLKA NÁRODA

PLÁČ ZVÍŘAT A MORÁLKA NÁRODA

Kultura a vyspělost národa se nejlépe projeví ve vztahu k potřebným, kteří se nemohou bránit, nehlasuji ve volbách a potřebují naši pomoc. Proto by se měl každý kulturní stát starat i o opuštěná zvířata a postihovat neurvalé chování k nim. Stát, který namísto útulku má pro ně jen rasovny, není hoden úcty. I kdyby měl jinak sebevětší rozvoj. jeho morálka je na úrovní zemí třetího světa. 

Zobrazit položky...

MEDIOKRACIE

MEDIOKRACIE

Politici se za pomoci médií snaží z naší paměti vymazat minulost. Spoléhají na to, že nová generace již nezná zrůdnost komunismu a pojem národ. Je proto nutné připomínat stále události před a po převratu 1989, aby nakonec mládež pateticky neobhajovala takové lidské zrůdy jako Che Guevaru, Trockého, Lenina či Stalina... 

Zobrazit položky...

VĚDA, VÝZKUM A VYSPĚLOST NÁRODA

VĚDA, VÝZKUM A VYSPĚLOST NÁRODA

Vzdělanost národa se projevuje ve vztahu k vědě a výzkumu. Je-li dobrý, prestiž národa roste. Bez výzkumu bychom žili v jeskyních, nebyly by počítače, mobily, automobily, nové léky... Objevy přinášejí peníze a každá vyspělá společnost do něj významně investuje.

Zobrazit položky...

Právě přítomno: 136 hostů a žádný člen

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %