Čeští elfové - následovníci Antify a Zelené levice Doporučený

Advokátce Čírtkové patří náš obdiv a úcta, že má odvahu říkat své názory a zastat se slušných nevinných lidí Advokátce Čírtkové patří náš obdiv a úcta, že má odvahu říkat své názory a zastat se slušných nevinných lidí snímek archiv Moniky Čírtkové

I když oficiálně byla u nás po pádu komunismu cenzura zrušena, v současné době se stále víc stupňuje. Dokonce vznikl  její oficiální web "Čeští elfové" vyhledávající pod záminkou boje proti dezinformačním kampaním na českém internetu média, která se, dle jeho úsudku, takových věcí dopouštějí a nejen to. Dokonce zveřejnil Seznam dezinformačních médií  místo toho, aby se jeho tvůrci pustili, tak jako to mají dělat skuteční a seriózní redaktoři, do polemiky s autory do těchto médií píšícími. Toho, kdo se jim nelíbí dokáží  zahrnout pouze sprostými osobními nadávkami  a vulgarismy jako třeba paní profesorku ekonomie na Masarykově univerzitě v Brně Hanu Lipovskou. Přesně podle hesla když dojdou argumenty, musíme zvýšit hlas. A co je ještě horší, že našim strážcům zákona a demokracie, až na výjimky jakou je například advokátka Monika Čírtková, to nevadí. 

Když jsem se pídila na jména těchto bojovníků za tu jedinou správnou - samozřejmě tu jejich - pravdu, zjistila jsem,  že jsou ještě ke všemu zbaběle anonymní. Mluvčí  jejich skupiny Bohumil Kartous to vysvětluje tím, že by mohlo dojít ke snaze skupinu infiltrovat. Dokonce prý je jeho skupina nastavena tak nejen navenek, ale i uvnitř ní působí z části anonymně. 

Toto mne vrátilo do doby kdy ve volební kampani v roce 2010 bojovali Petr Nečas a Jiří Paroubek a facebookové stránky "Antify" a "Zelené levice", které se tehdy samy charakterizovaly jako "radikální environmentální ekosocialistické a anarchistické strany", zveřejnily seznam pravicových politiků, novinářů a publicistů s názvem "Seznam klerofašistů, kleronacistů, lefebristů a příznivců diskriminace v ČR mezi nimiž figurovalo i mé jméno a se kterými mělo být po volbách v případě výhry levice zúčtováno věšením na klandrech a pálením na hranicích uprostřed měst. 

Což o to. Seznam lidí nad nimiž autorka Radomíra Clément vyhlásila fatvu byl seznamem nejskvělejších osobností, jaké v národě znám, v čele s tehdejším prezidentem Václavem Klausem, a bylo mi ctí v něm figurovat. (celý seznam "odsouzených k likvidaci" je zveřejněn v mém tehdejším článku v revue Fragmenty: Komunisté zavírali odpůrce na Bory, zelení levičáci je chtějí rovnou upalovat).

Byla jsem ale opravdu šokována koncentrací nenávisti jeho autorky, kterou jde snad srovnat pouze s projevem prokurátora Urválka při odsouzení Milady Horákové: "Už jen 24 dnů zbývá do voleb. A potom vyhraje levice a vás budeme věšet na kandelábrech a pálit na náměstích. Mám seznam hlavních českých klerofašistů, klerofašistek a lidí odporujících rovnosti, a stejně tak dopadnou i všichni členové této skupiny. Matka Země žízní po krvi klerofašistických prasat zneužívajících malé chlapce a odpírající ženám svobodně zacházet se svým tělem. Její touha bude naplněna. Nikdo nás nezastaví!  Potom, co zvítězí levice, zúčtujeme spolu! Vím o vás, udělala jsem si na vás takový menší seznam. A neuniknete mi!!!"." (Pro nezasvěcené uvádím, že pojem Matka Země je termín často používaný mezi příznivci zelené ideologie, kteří věří v pohanský kult bohyně Gaie).

Že se najde nějaká nenávistná fanatička jako madame Clémenst, to se stává. Že takové ultra levicové dámy miluje nebezpečná Antifa, je také známo. Co mne ale překvapilo, že se jako pomocnice autorky těchto neuvěřitelných výroků přihlásila pedagožka na Západočeské univerzitě v Centru blízkovýchodních studií na Katedře antropologických a historických věd Mgr. Věra Tydlitátová, Th.D. To se hned tak nevidí. Zejména když na seznamu lidí určených k likvidaci figuruje hlava státu. Co k tomu obě fanatičky vedlo naleznete v mém článku: Jakl, Bartoš, Bátora ani já neříkáme hnědé modrá. Zde pouze parafrázuji citát z knihy  Stefana Zweiga Svědomí proti násilí: Kdo se přidá k zločinci, je sám zločinec. 

Měli jsme štěstí, že tehdy zvítězila pravice v čele s Petrem Nečasem a dámy se nakonec třásly strachy. Madame Clémens se od svého textu distancovala velmi pozoruhodnou větou: "Dobrý den, zmíněný text o kandelábrech a krvi u seznamu ´konzervativců určených k likvidaci´ jsem napsala silně naštvaná a navíc pod vlivem alkoholu a marihuany. Omlouvám se, pokud jsem tím někomu ublížila."  Paní Tydlitátová se zbaběle rozhodla raději nehlásit se k němu. Nebylo jí to ale zřejmě nic platné, neb v dalším jejím článku Hědá nepřestane být hnědou ani když jí páni budou říkat modrá se rozhořčovala, že byla na základě trestního oznámení jednoho ze zařazených do výše uvedeného seznamu vyslýchána státní bezpečností: "Co se děje v této společnosti, aniž je tomu věnována větší pozornost, je znepokojivé. Byla jsem před pár dny u výslechu, protože jsem si dovolila kritizovat praktiky jistých mocných lidí, kteří vesele míří k novodobé formě českého fašismu za potlesku různých rasistů, zakomplexovaných nevzdělanců a kariéristů, kterým naslibovali modré z nebe."  Samozřejmě to, že smolila s kamarádkou seznam lidí k likvidaci zřejmě za znepokojivé nepokládá, ale to že se někdo proti tomu ozve, vede podle ní k formě fašismu.

Člověk by si řekl, že konec konců vyhrála pravice v čele s křesťanem Petrem Nečasem, který nás neupálil, tak proč ztrácet ještě po deseti letech čas se skupinou podobných fanatiků. Jenže při pátrání, kde všude se seznam vyskytoval, jsem tehdy nalezla facebook příznivců Václava Havla s výzvou: "Pane prezidente, věřím, že budete na naší straně v boji proti těmto fašounům!!! Antifa!!!" A to již přejde legrace a stojí to za to, připomenout si i v současné době, že bývalý disident, který za propagaci svých myšlenek seděl na Borech, neumravnil diskusi svých obdivovatelů. Dámám z Antify nevysvětlil, že za politické názory, byť byly jakékoliv, se po listopadové revoluci již nikdo nesmí ani věšet na kandelábrech ani upalovat na náměstích. Ani krvelačné  Antifě nepřipomněl své heslo "Nejsme jako oni".

I když nejsem zastáncem budování třetích cest k socialismu, jejichž přívržencem bývalý prezident Václav Havel byl, pokládala jsem ho až do té doby za člověka, který má sice příznivce mezi levicovými občany, tzv. intelektuály, dnes zvanými kavárníci, nikoliv však vrahy. Když ale nic nepodnikl proti lidem tvořícím seznam na likvidaci jeho ideologických nepřátel a neokřikl tuto lůzu, pak mi zbývá jen si postesknout a v duchu se  ho zeptat se ho tam někde v Transcendentnu:"Pane Havle tohle je Váš tolik proklamovaný humanismus? Opravdu souhlasíte s tím, aby Vaši obdivovatelé pálili na katedrálách a na náměstích následující pravicově uvažující osobnosti, pardon "klerofašistická prasata?" A aby Vaši obdivovatelé a následovníci "Čeští elfové" vyhledávali pod záminkou boje proti dezinformačním kampaním na českém internetu média, která se, dle jeho úsudku, takových věcí dopouštějí a nejen to. Dokonce zveřejnili Seznam dezinformačních médií? 

Co by mi asi Václav Havel odpověděl? Co myslíte?

Číst 4698 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v MEDIOKRACIE

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %