Ze života jedné loutky Doporučený

  • středa, srp 09 2017
  • Napsal(a) 
  • velikost písma zmenšit velikost písma zvětšit velikost písma
nad čí hlavou povlaje prezidentská standarda? nad čí hlavou povlaje prezidentská standarda? snímek Ivana Haslingerová Fragmenty

Od počátku vyhlášení kandidatury Jiřího Drahoše na prezidentský úřad se jasně ukazuje, že dotyčný adept se profiluje na temné straně síly. Jde o predestinovaného bílého koně ve službách elit a světovládných korporací. Ne náhodou se Jiří Drahoš jako u jedné z prvních organizací ucházel o podporu rotariánů, kterou obratem obdržel. Nevyrazil mezi dělníky, zemědělce nebo včelaře. Náhoda? Těžko! 

Dalším jasně vyslaným kouřovým signálem bylo odmítnutí referenda jako prostředku rozhování neuvědomělého lidu. Přitom, co jiného je přímá volba prezidenta, ne-li referendem o aktuálním politickém rozložení politických sil. 

Kolem Drahoše se jako podporovatelé, poradci a donátoři shlukli a vyskytují více či méně zjevně deklarovaní kosmopolitní havlisté a lžihumanisté všeho druhu.
Samotný uchazeč o prezidentství tančí mezi vejci a tváří se jako středový kandidát, který zaujímá tiskové nevyhraněné názory, kterými nikoho neurazí. Zřejmě dobrý a poučený žák politické školy Jana Fischera.
Ať vědomě nebo nevědomky se stále více profiluje jako pouhá směšná hračka ve vleku svých chlebodárců. Éru politických loutek a místodržících jsme již zažili a nemusíme ji znovu opakovat. Doba si žáda opravdové a rozhodné vůdce, kterým zájem vlasti a národa není cizí a mají ve svých prioritách jasno.

Zveřejněno v POLITIKA

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

ÚVODNÍ FOTA A VIDEA

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %