Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 755

Zemřel Erivan Haub majitel řetězců Plus, Obi či KiK a opravdový ekologický manažer roku Doporučený

  • úterý, bře 13 2018
  • Napsal(a)  Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities a.s.
Kolika asi žábám zachránil život Erivan Haub, který o ekologii pouze nemluvil, ale prováděl něco pro zvířata a přírodu v praxi. Kolika asi žábám zachránil život Erivan Haub, který o ekologii pouze nemluvil, ale prováděl něco pro zvířata a přírodu v praxi. Wikipedie

Ve věku 85 let zemřel Erivan Haub, jeden z nejbohatších lidí v Německu.  Erivan Haub byl vzdělaný člověk, který většinu svého profesního života zasvětil rodinné skupině Tengelmann. Pan Haub dokázal rozšířit aktivity Tengelmann do zahraničí a budoval prestižní síť značek, která zahrnovala například řetězce Plus, Obi či KiK. Majetek Erivana Hauba je odhadován na více než 5 miliard dolarů. Erivan Haub byl úspěšným podnikatelem, který dokázal vybudovat síť řetězců napříč všemi obory. Přitom vše dokázal brát ohled na týrání zvířat a na životní prostředí vůbec. Odmítal například distribuovat želvy a žáby jako potraviny do svých řetězců. Díky panu Haubovi byl popularizován a následně rozšířen bezolovnatý benzín. Tím vším se stal průkopníkem v otázkách odpovědnosti firem a do historie se zapsal jako člověk, který propojil podnikání s otázkami ekologie a životního prostředí. Za tyto činy právem  získal jako první ocenění ekologického manažera roku. Svět na něj bude vzpomínat jako na prvního skutečně ekologického podnikatele. 

 

Číst 16018 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %