Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 745
Vytisknout tuto stránku

Premiér odletěl do Jordánského království jednat o imigraci Doporučený

Premiér Bohuslav Sobotka odlétá do Jordánského království Premiér Bohuslav Sobotka odlétá do Jordánského království archiv vlády ČR

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka odletěl v sobotu 24. října 2015 na dvoudenní zahraniční návštěvu Jordánského hášimovského království. Na záčátku své cesty se setká se zástupci syrských studentů, kteří budou v rámci vládního programu Nové elity pro Sýrii studovat na vysokých školách v ČR, a s českými velvyslanci působícími v Jordánsku, Turecku, Sýrii a Libanonu.

 

V neděli se premiér Sobotka v Ammánu sejde s předsedou vlády Abdalláhem Ensúrem a bude diskutovat s jordánským králem Abdalláhem II. Hlavními tématy jednání budou migrační a uprchlická krize, regionální situace na Blízkém východě, krize v Sýrii a spolupráce s Jordánskem v oblasti bezpečnosti a obrany.

„Odlétám na dvoudenní návštěvu Jordánska, abych se na místě seznámil se situací v této zemi, která je silně postižena migrací, a zároveň představuje našeho významného partnera v regionu jak z hlediska řízení příčin teroristických útoků, tak boje proti teroristické organizace ISIL,“ řekl před odletem premiér Sobotka.

V rámci cesty do Jordánska premiér Sobotka navštíví uprchlický tábor Za’tarí, na jehož provoz a vybavení poskytla ČR materiální i finanční pomoc. Za’tarí je jedním z největších uprchlických táborů na světě, kde se v současné době nachází přes 80 tisíc uprchlíků.

Jordánsko je první arabskou zemí, kterou premiér Sobotka ve své funkci navštíví.

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka v sobotu 24. října 2015 odletěl na dvoudenní zahraniční návštěvu Jordánského hášimovského království.

 

J

Číst 10550 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Nejnovější od

Související položky (podle značky)