Připomenutí 70 let od hrůzného komunistického převratu Doporučený

Komunismus byl největší neštěstí lidstva 20. století Komunismus byl největší neštěstí lidstva 20. století obrázek ateo
Tuto  neděli tomu bude přesně 70 let od hrůzného komunistického převratu, který znamenal konec života občanů ve svobodě. Pro mnohé z nich přinesl dokonce smrt či bestiální mučení StB a komunistické koncentráky a kriminály. Na připomenutí této nejtragičtější události naší země minulého století svolává Konfederace politických vězňů a  další pravicové organizace na 25. února 2018 před sochu patrona naší země svatého Václava na Václavském náměstí v Praze ve 13 hodin Demonstraci za svobodu, demokracii a svobodné podnikání. Účast přislíbilo asi dvacet organizací. Z nejznámějších jmenujme Stranu Svobodných,Stranu soukromníků,  Podnikatelské odbory, Sdružení podnikatelů a živnostníků či stranu Radostné Česko. Svobodní chtějí především připomenout období komunistické diktatury, které poznamenalo tragicky celé generace občanů a bylo z velké části zaviněno nejednotností tehdejší pravice a jehož následky pociťujeme dodnes. Pravicovým postojům se v naší zemi příliš nedaří a výsledky posledních voleb to bohužel potvrzují.
Za Svobodné na akci vystoupí zastupitel Zlínského kraje a nový předseda Svobodných Tomáš Pajonk.  Pro mimopražské pořádají Svobodní další akci Pietní shromáždění k 70. výročí převzetí moci komunisty v neděli 25. února od 17 hodin na  nám. Dr. E. Beneše v Liberci. Pořadatelé očekávají vysokou účast i dalších pravicových politiků a každému slibují na projev tři minuty.
 
Předseda výboru Podnikatelských oborů Radomil Bábek k demonstraci říká: „Jsme přesvědčeni, že lidé jako Andrej Babiš a struktury kolem prezidenta Miloše Zemana zneužívají svoji moc pro vlastní prospěch a jsou velkou hrozbou pro demokracii v Česku. Chceme proto lidem připomenout, jak křehká svoboda může být. Proto jsme převlečeni do uniformy bolševických mlátiček, lidových milicí, které  budou symbolicky dohlížet spolu s Pohotovostním plukem Veřejné bezpečnosti na celou akci. Zatím ještě jako recese." K vidění prý budou i alegorické vozy. Účastníci protestu budou moci veřejně hlasovat o nedůvěře vládě jedné strany nebo se budou moci podepsat pod Únorovou výzvu za svobodu a demokracii. Ta zároveň poslouží jako otevřený dopis ústavním činitelům s požadavkem na dodržování demokratických principů v zemi.
 

Nezbývá než doufat, že se občané již nikdy nedají nachytat na krásné sliby komunistů jako to udělali naši dědové v roce 1946. Jakmile se dostali díky tomu komunisté k vládě, do dvou let tu byl onen neblahý únor 1948. 

Svatý Václave, patrone Země české, ochraň ji prosím před podobným neštěstím jakým byl Únor 1948!

Číst 12642 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

Související položky (podle značky)

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %