Společný boj za svobodu s USA měl být přijat Doporučený

Kéž bychom po prezidntských volbách v USA zase viděli tento obrázek Kéž bychom po prezidntských volbách v USA zase viděli tento obrázek
USA stojí před podzimní volbou svého prezidenta. Před každými volbami se vždy zostří kritika na stávajícího prezidenta od jeho protikandidátů. Ovšem ta letošní je v útocích na demokraticky zvoleného současného prezidenta Trumpa opravdu bezprecedentní. Americká mainstreamová média ovládaná levičáckými neomarxisty tím prohlubují propast vzniklou v americké společnosti. Společnosti, která byla pro ostatní svět vždy vzorem svobody, demokracie a moderního kapitalismu vedoucího USA k výrazné prosperitě. Propast mezi původními noblesními konzervativními Američany a antagonistickými hrubými menšinami ať již z důvodů rasových, etnických, náboženských či sexuálních se tím rozevřela do neskutečných hlubin. Místo obdivu a čerpání vzorů, jak má vypadat demokracie, se nyní velká část české společnosti obává, že nástupem ultralevicových sil, které odmítají samotné základní hodnoty a principy svobodné kapitalistické společnosti zaniknou samotné základy americké demokracie a budou dokonce definitivně pošlapány akademické svobody i na jejích univerzitách.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo, který navštívil ČR, je si toho zřejmě vědom a protože je názoru, že i nám hrozí ztráta svobody a demokracie díky chování Číny a Ruska, ubezpečoval nás, že  USA jsou připraveny pomoci nám svobodné poměry bránit. Je to skvělá nabídka, i když nám hrozí stejné nebezpečí nikoliv od Číny a Ruska, ale od EU vedené Německem. Je proto s podivem, že naši politici nereagovali na nabídku pomoci USA recipročně a s díky. Že si neuvědomili, že pokud levicové extrémistické síly v USA zvítězí, představuje to bezprostřední hrozbu ztráty svobody v celém světě, tedy i v Evropě a u nás. Je velkou chybou naší reprezentace, že americkému panu ministrovi nenabídla rovněž pomoc zúčastnit se boje s touto celosvětovou hrozbou. 

Ministr zahraničí USA, který vážil dalekou cestu právě k nám a nikoliv například do stejně ohroženého Německa, měl uslyšet, že má v nepřátelské levicové neosocialistické EU přítele a spojence, kterému záleží na osudu jeho země, nikoliv nezodpovědného vazala EU za pár stříbrných. Je obrovskou chybou, že toto naši politici neudělali. Mohli jsme tím získat v EU jiné postavení a hlas našeho premiéra by byl jinak slyšen. To, že premiér neprojevil reciproční zájem k nabídce pana Pompea k vyjádření podpory USA v boji za svobodu a demokracii, bylo jeho velikou chybou. Taková nabídka je učiněna jednou za život a měl jí využít když už pro nic jiného, tedy pro získání své silné image při diskusích s pyšnou diktátorkou Merkelovou.

Modleme se proto alespoň sami za vítězství prezidenta Donalda Trumpa v následujících volbách, neboť vítězství extrémistických sil v USA je bezprostřední hrozbu  ztráty svobody i u nás.

Číst 4695 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %