VIDEO ZPRÁVY

 ********************
 

Zpátky ve Cvokhauzu Doporučený

  • sobota, led 14 2023
  • Napsal(a)  PETR ŽANTOVSKÝ, mediální analytik
To co se děje kolem nás už mi připadá, že občané Kocourkova byli proti nám fušeři. To co se děje kolem nás už mi připadá, že občané Kocourkova byli proti nám fušeři.

Nedávno jsem slyšel sice nepříliš korektní, zato trefný bonmot: Vzhledem k počtu Ukrajinců, kteří se usídlují v naší zemi, se nejspíš budeme brzy nuceni přejmenovat na Česko-Ukrajinskou republiku, zkratka ČUR. Jakpak se asi budou nazývat její obyvatelé? Portál Coolmagazin.cz přinesl věru pozoruhodný článek s titulkem Symbolické: Evropané včetně Čechů jsou původem vlastně Ukrajinci, odhalily analýzy kostí.

Konstatuje se zde, že první nositelé indoevropských jazyků (tedy i naši předkové) migrovali do středu, na západ i sever Evropy z euroasijského pásu stepí sahajícího od Ukrajiny po Mongolsko. Začalo to před více než sedmi tisíciletími. Prý to vyplynulo to z analýzy DNA izolované z kostí 69 dávných Evropanů, kteří žili před 3000 až 8000 lety. Uskutečnilo ji 39 vědců z Austrálie, Maďarska, Německa, Ruska, Španělska, Švýcarska, Švédska a USA. Tým vedl genetik David Reich z Harvard Medical School v americkém Bostonu (sic!). Genetické údaje o zmíněných 69 Evropanech vědci zkombinovali s již zveřejněnými stejnými údaji o dalších 25 dávných lidech. Tři žili koncem starší doby kamenné (paleolit) v Rusku, sedm bylo evropských lovců-sběračů a patnáct evropských farmářů. Vznikla tím unikátní databáze dědičných znaků 94 prehistorických mužů a žen od lovců-sběračů (až 43 000 let př. n. l. až po člověka z doby železné žijícího kolem roku 900 př. n. l.)

Před 5000 až 6000 lety údajně nastalo v téměř celé Evropě oživení lovců-sběračů. Jejich geny se začaly šířit zemědělským obyvatelstvem. Výjimkou bylo Rusko. A před 4500 lety se odehrála rozsáhlá migrace z východní periferie Evropy do jejích středových oblastí. Uskutečnili ji představitelé jamnajské kultury kurhanů. Obývali takzvanou Severopontskou step v Rusku, na Ukrajině a v Moldavsku. Z toho oni vědci vyvodili, že našimi středo- a západoevropskými předky nebyli pouze původní lovci-sběrači a farmáři z Blízkého východu, jak se myslelo, ale i migranti z východní Evropy.

Silně mi to připomíná věhlasnou knihu Kronika ruských prvenství, kde se (za Stalina) dokazovalo, že u vynálezu žárovky, spalovacího motoru a kdečeho dalšího byli někdejší Rusové, jimž jen zlý bohatý západ nedovolil jejich vynálezy uznat na světovém pódiu a v podstatě jim je ukradl. Když potřebujete propagandisticky podložit nějakou dobovou lež či polopravdu, nebo prostě jakýkoli, jak se módně říká, narativ, vytvoříte příběh. Třeba ten, že praotci Čechů byli Ukrajinci. Proč se tento „objev“ objevil právě nyní, kdy k nám proudí nekontrolovaně zástupy migrantů z Ukrajiny, jsou mohutně finančně i jinak podporování naší podivnou vládou a je zřejmé, že mnozí zde hodlají zapustit kořeny, asi není třeba dlouze vysvětlovat. Má to sloužit propagandě, nikoli občanům naší země, a už vůbec ne nějakému vědeckému poznání.

Nedávno jsem slyšel sice nepříliš korektní, zato trefný bonmot: Vzhledem k počtu Ukrajinců, kteří se usídlují v naší zemi, se nejspíš budeme brzy nuceni přejmenovat na Česko-Ukrajinskou republiku, zkratka ČUR. Jakpak se asi budou nazývat její obyvatelé?

Titulek dalšího štěpného článku na Lidovkách.cz na nás vykřikuje následující sdělení: Tahle země není pro děti. Nucený spánek ve školkách je protizákonný, říká bojovnice za lepší školství.

Oč jde? Autorka údajně populárního instagramového profilu Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková (už to jméno o ní leccos napovídá) se pustila do cupování tradičních výchovných metod dětí, a to již od věku předškolního. Své myšlenky sdělila světu v rozhovoru s novinářkou jménem Petra Šroubek Pohlová (taky pěkné, nicht wahr?)

Ta první nositelka dvou příjmení tvrdí mimo jiné, že u nás jsou děti vnímány jako druhořadé bytosti. Což dokazuje na skutečnosti, že je dlouholetým, a prý vadným a protizákonným, zvykem nechat tříleté děti v mateřské škole po obědě spát. Na příkladu nějakého aktivního chlapečka, kterému se spát nechtělo, došla k závěru, že se tu pošlapávají základní práva a svobody. A nejen to, pohoršuje se nad tím, „jak to my, matky a otcové, dovolujeme. Že máme stále takovou bázeň před autoritou.“

Dále se pohoršuje nad tím, že zlobivé dítko je tu a tam „potrestáno“ drobným plácnutím po zadku, což je zřejmě hodnoceno jako brutální násilí a pachatel by měl být pohnán na pranýř.  Komentuje to věru osobitě: „Obrovskou roli hraje skutečnost, že většina z nás v dětství na zadek dostávala. A když se to kritizuje, máme pocit, že bychom popřeli svoje dětství. Že bychom museli rodiče obvinit z něčeho nepěkného. Vlastně se i trochu stydíme sami před sebou. Že jsme si to nechali líbit.“ A pokračuje: „Základ osobnosti se tvoří v dětství. Děti jsou jako houby – skenují okolí a učí se z toho. Jak se rodič chová k dítěti, tak se jednou bude dítě chovat k sobě. Pokud holčička vyrůstá v tom, že ji maminka s tatínkem ponižují, bude se sama nechávat ponižovat.“ A na námitku, že je třeba například dítěti důrazně vštípit, aby na silnici nevbíhalo pod auto, odpovídá opět nehledaně: „To je naprostý nesmysl, dítě se nakonec začne bát nás. V podobné situaci příště poběží od nás, ne k nám – třeba právě pod auto.“

Bylo by škoda času multiplikovat další haldu nesmyslů, jimiž nás dvě dvojpříjmenné dámy zahrnuly. Mně osobně stačí podělit se o jakýsi vnitřní dojem, že ty dámy, nebo přinejmenším ta zpovídaná, musely mít asi opravdu divné dětství, když je to vede k tak absurdním teoriím. Anebo prostě samy vůbec nevědí, jak vychovat své vlastní dítě, a proto poučují všechny ostatní. Holt, kdo umí, umí, kdo neumí, učí. Stará parola.

A na závěr jedna stručná, leč hutná moudrost z webové kolportáže (vztahuje se k ní i následující obrázek):

Zpátky ve Cvokhauzu 18.

„Bankéři se starají, abychom zůstali zadlužení. Farmacie se starají, abychom zůstali nemocní. Výrobci zbraní se starají, abychom stále válčili. Média se starají o to, abychom se nedozvěděli pravdu.  Vláda se stará o to, aby to vše probíhalo legálně. Jakmile to pochopíte, pochopíte všechno“.

©Kulturní komise ČR, z.s., 2023

Číst 55 krát
Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)
Zveřejněno v SPOLEČNOST

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %