Vydavatel Kulturní komise ČR, president Jiří Pancíř, šéfred. Ivana Haslingerová

Přepínače prohlížečů:   obrazovka  mobil 

Fragmenty jsou na  Twitteru  Facebooku

Jan Skopeček: Je šílené v jaké atmosféře žijeme. Je to rasismus naruby Doporučený

Poslanec Ing. et Ing. Jan Skopeček na konferenci pořádané v paláci Žofín Národohospodářskou fakultou Vysoké školy ekonomické v Praze, kde přednáší ekonomii Poslanec Ing. et Ing. Jan Skopeček na konferenci pořádané v paláci Žofín Národohospodářskou fakultou Vysoké školy ekonomické v Praze, kde přednáší ekonomii snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty

Nesleduji sice pro jeho současnou hrubost fotbal. Mnohem víc se mi líbí tenisté či golfisté, ale protože do redakce začaly chodit maily kritizující rasismus na fotbalovém zápase mezi hráči skotského Rangers a naší Slávií, byla jsem zvědavá, co se tam stalo. Zjistila jsem, že hráči Rangers velmi vážně, takřka kriminálním zákrokem, zranili slávistického brankáře Ondřeje Koláře a mnoho dalších našich hráčů jejich hrubým zákrokům uniklo zraněními jen se štěstím. Naši hráči přesto vyhráli a to opravdu suverénně, protože skotský mistrovský tým v podstatě nevystřelil ani jednou na branku. Náš obránce Kúdela už hrubosti Skotů ke konci utkání nevydržel snášet a šel vyhubovat jednomu s nejvíce hrubě hrajících hráčů Rangers Glenu Kamarovi. Kamaru to rozlítilo a místo aby se omluvil za své neurvalé chování během zápasu, obvinil našeho hráče z rasismu. A co víc, místo aby trenéři oba pány okřikli, aby se přestali hádat a věnovali se hře, trenér domácích Steven Gerrard se přidal na stranu Kamary. To dodalo zřejmě Kamarovi odvahu, aby po zápase ještě podle vyjádření slávistů napadl Kúdelu.

Skotský hráč Kemar Roofe se děsí nad tím, co se stalo slávistickému gólmanovi Ondřeji Kolářovi
 
Je pochopitelné, že skotští hráči i fanoušci zuřili ze svého neúspěchu, ale velice zarážející je, že skotská média začala místo diskuse o vážném zranění Koláře pouze Kúdelovu hádku s Kamarou, která se odehrála těsně před koncem utkání, kdy už nervy skotských i našich hráčů byly napjaté k prasknutí.  A co víc, skotská média  presentovala tuto hádku bez důkazů jako jasný rasistický incident, přestože pan Kúdela tvrdil, že použil sice hrubší slova, ale nic rasistického neřekl. Neuvědomil si zřejmě, že nestojí před bělochem, ale hubuje za špatné chování černocha, a to se v současné době nesmí.
 
Spor Kamary s Kůdelou rozhodně nenaznačuje žádnou hrubost, pouze to, že už naši hráči šli skotským vytknout jejich chování během hry
 
Toto chování je důsledkem vyhrocené atmosféry díky hnutí Black Lives Matter (BLM) požadující před začátkem zápasů  klečení  hráčů na znamení solidarity s BLM a s Georgem Floydem, jehož udusil americký policista při nepřiměřeném zásahu. Pokud někdo před někým poklekne, je to ale v civilizované křesťanské zemi chápáno jako prosba o odpuštění za uznání své viny, nikoliv projev vyjádření solidarity. Proč by  kvůli politováníhodnému incidentu navíc  v zemi za mořem měli žádat o odpuštění naši hráči, s nimž nemá jejich zem nic společného? Proč za to že nepokleknou-li, mají být obviňováni z rasismu jen proto, že se to stalo natolik vážným obviněním jako za komunismu  z rozvracení republiky a takový člověk byl již předem odsouzen, protože zbabělí soudci si netroufli ani pípnout a procesy s ním raději zmanipulovali. A i kdyby se nyní našel soudce, který by požadoval důkazy a nakonec odešel obviněný očištěn, jeho pověst už bude nadosmrti v troskách na základě lživého obvinění. 

Co k tomu všemu dodat? Podle mne se k  výše uvedenému incidentu za nás všechny skvěle vyjádřil poslanec parlamentu ČR Ing. et Ing. Jan Skopeček: 

"Je šílené, v jaké atmosféře žijeme. Jsou důkazy, jak fotbalista tmavé pleti Kamara zbil v útrobách stadionu fotbalistu Kůdelu. Ale podle presumpce viny se masivně řeší jen nepodložené nařčení Kůdely z rasismu. To je rasismus naruby." 

Ilustrační snímky převzaty z internetu

Číst 363 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v SVĚT

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 1360 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty        Facebook Fragmenty       Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová Facebook Haslingerová  LinkedIn Haslingerová  

Podpořte prosím revui Fragmenty

Podpořte prosím revui Fragmenty 

 

Pomozte, aby byla mohla i nadále vycházet. Staňte se mecenášem Kulturní komise ČR – IČO: 60456582která ji vydává. Příspěvek od Vás bude v plné výši věnován na financování její redakce. Pokud se chcete zařadit mezi mecenáš naší kultury a rozhodnete se podpořit Kulturní komisi ČR sponzorským darem na kulturu, sepíšeme s Vámi darovací smlouvu, v níž se zavážeme využít darovaných peněz na vzdělávací projekty – výrobu publikací a pořádání akcí. (Věnování peněz na tuto vzdělávací činnost můžete odečíst od daňového základu a snížit si tak povinnost daně z příjmu)Je samozřejmé, že Vás i Vaší společnost za tento bohulibý počin patřičně zviditelníme jak v tištěné podobě kulturně-hospodářské revue Fragmenty, tak na jejích internetových stránkách www.fragmenty.cz. Je rovněž možné zadat do revue PR článek či klasickou reklamu, čímž podpoříte její vydávání a tím zviditelnění umělců, o nichž v ní bude psáno. Podrobnosti Vám ráda sdělí naše akreditovaná agentura Kulturní komise ČR GORO Publicity, K Vodojemu 35, 150 00 Praha 5, tel.: 222 769 819, mailto: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Věřte, že Vaše peníze budou použity na dobrou věc. Již dvacátým sedmým rokem pomáháme našim umělcům a kultivaci naší kulturní a politické scény. Děkujeme Vám!

 

Doc. Ing. Jiří Pancíř, CSc., president Kulturní komise ČR

  

Podrobnější informace získáte kliknutím na:  

Poslání revue Fragmenty 

Vydavatel: Kulturní komise ČR 

Kontakty a tiráž 

Možnosti presentace v revue Fragmenty 

Jak se orientovat v revue Fragmenty 

Šéfredaktor 

© Kulturní komise ČR 

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %