VIDEO ZPRÁVY

Redaktor ČT nedokáže odpovědět na jednoduchou otázku: "Co vláda od svého zvolení udělala pro lidi v naší zemi?" 

 Reportéři ČT - iVysílání | Česká televize
************************************
 
 
 
************************************
 
************************************
 
 
 
 
*********************************** 
 
Jiří Kobza o národě, EU, V4, islámu, migraci, vlastenectví...

***********************************

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu 

 

************************************ 

 
 
 

Vůči nové vládě jsem skeptický, je nejvíce prounijní ze všech dosavadních vlád Doporučený

President Václav Klaus varuje před prounijní orientací naší republiky President Václav Klaus varuje před prounijní orientací naší republiky snímek Ivana Haslingerová revue Fragmenty
*Přijmout radikálně levicovou stranu Piráty do vládní koalice je naprostá nezodpovědnost, člena této strany v roli ministra zahraničí se bojím. 
*Nová vláda je nejvíce „proevropská“, přesněji „prounijní“ ze všech vlád, které jsme za tři desetiletí svobody měli.
*Neobsahuje žádnou brzdu pokračující a rychle narůstající expanze unijního vměšování se do jednání jednotlivých členských států. 
*„Prounijnost“ znamená přesouvání visegrádské spolupráce na vedlejší kolej. Mám proto strach, že V4 bude jednou z obětí našich voleb.
*Testem bude, zda si nová vláda ponechá paní Jourovou jako svou evropskou reprezentantku.
*Premiér má v mnoha tématech velmi nezřetelné názory a složitá vládní pětikoalice mu nebude dávat možnost zřetelné názory si vytvářet. 

Vůči nové české vládě jsem skeptický. Vznikla z podivných voleb, které nebyly soubojem politických programů jednotlivých stran, ale střetem dvou zcela nesourodých koalic sjednocovaných negativně koncipovaným programem, který se dá nazvat anti-Babiš. To je na pozitivní vládnutí málo, vláda na bázi pěti stran bude mít problém cokoli vymyslet a cokoli prosadit. Vyhrocených problémů, které je třeba řešit – od covidu, přes Zelený úděl, přes rostoucí inflaci plynoucí z neseriózní finanční a měnové politiky, po hrozbu rozbíjení národního státu masovou (zvnějšku organizovanou) migrací – je přitom moc. Proto jsem skeptikem.

Nová vláda je nejvíce „proevropská“, přesněji „prounijní“ ze všech vlád, které jsme za tři desetiletí svobody měli. Neobsahuje žádnou brzdu pokračující a rychle narůstající expanze unijního vměšování se do jednání jednotlivých členských států. Hned první den po volbách jsem varoval, že „prounijnost“ znamená přesouvání visegrádské spolupráce na vedlejší kolej. Mám strach, že V4 bude jednou z obětí našich říjnových voleb. Nebude to sice vidět na první pohled, formálně bude všechno pokračovat, rétorika zůstane, ale fakticky půjde o kvalitativní změnu. Kandidáta na post ministra zahraničí – člena radikálně levicové strany Piráti – se v jeho roli bojím. Přijmout Piráty do vládní koalice je naprostá nezodpovědnost. Název strany není náhodný. 

Budoucí premiér v mnoha tématech velmi nezřetelné názory a složitá vládní pětikoalice mu nebude dávat možnost zřetelné názory si vytvářet. Významná část vládní koalice např. o migraci neříká nic výrazného, část je dokonce evidentně promigrační. Nic takového jako například od maďarského prezidenta Orbána ohledně migrační politiky jsem od pana Fialy neslyšel. Fialovi kandidáti na pozice pro zahraniční politiku poukazují na silnou proevropskou orientaci nové vlády. Jeden z nich nedávno pronesl pár skeptických poznámek o V4, je tam také kandidát na ministra zahraničí z radikálně levicového politického hnutí.

Během předchozí vlády jsme byli svědky bipolárního přístupu k V4. Na jedné straně jsme měli premiéra Babiše, který byl zastáncem projektu V4 a udržoval úzké vztahy s Orbánovou vládou. Na druhé straně jste měli lidi z ANO jako Věra Jourová nebo ministra zahraničí Tomáš Petříček, kteří táhli opačným směrem.  Nedovedu si představit jednotnou politiku zcela nejednotné vládní koalice – ve všech tématech, i v tomto. Testem bude, zda si nová vláda ponechá paní Jourovou jako svou evropskou reprezentantku. Jestli mi něco neuniklo, nikdo o tom zatím neřekl ani slovo.

Zásadní myšlenky, které vyšly v rozhovoru Deme Dánielem s prezidentem Klausem v  Magyar Hírlap, 25. 11. 202

Rozhovor v maďarštině zobrazíte zde: https://www.magyarhirlap.hu/kulfold/20211125-surgeto-problema-a-nemzetallamok-lete 

Číst 1403 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)
Zveřejněno v SVĚT

Právě přítomno: 237 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty           Facebook Haslingerová             Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová   LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %