VIDEO ZPRÁVY

Redaktor ČT nedokáže odpovědět na jednoduchou otázku: "Co vláda od svého zvolení udělala pro lidi v naší zemi?" 

 Reportéři ČT - iVysílání | Česká televize
************************************
 
 
 
************************************
 
************************************
 
 
 
 
*********************************** 
 
Jiří Kobza o národě, EU, V4, islámu, migraci, vlastenectví...

***********************************

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu 

 

************************************ 

 
 
 

Celebrity: Raději ve své kůži než v kožichu - zakažme bestiální kožešinové farmy Doporučený

  • úterý, bře 21 2017
  • Napsal(a)  LUCIE MORAVCOVÁ
Odsouzenec v Jikovicích volá o pomoc Odsouzenec v Jikovicích volá o pomoc

Lišky jsou bestiálně usmrcovány pomocí elektrod, které se jim zavedou do tlamy a konečníku, norci jsou dušeni ve výfukových plynech či oxidem uhličitýmPřední hvězdy českého showbyznysu se nechaly nafotit pro novou kampaň Ve své kůži, kterou dnes spouští organizace Svoboda zvířat. Jejím cílem je podpořit novelu zákona, která zakáže bestiální kožešinové farmy v ČR. Zapojit se může i široká veřejnost. Jednou z osobností, která propůjčila tvář ochraně tzv. kožešinových zvířat, je herečka Jana Plodková: „Zabíjení zvířat jen pro naši ozdobu se neslučuje s naší inteligencí a přirozeným způsobem vnímaní života. Myslet si, že zvíře netrpí, je sobecké a bezcitné.“ Plakáty vyzývají veřejnost, a potažmo i poslance, kteří o osudu kožešinových farem budou zanedlouho rozhodovat: Zůstaňte ve své kůži!  Ke vzkazu se dále připojili Patricie Solaříková, Jakub Žáček, Andrea a Mikoláš Růžičkovi, Alžběta Trojanová či Barbora Hrzánová, jež se pozastavuje nad zbytností utrpení zvířat kvůli módě: „Pro chvilku pomíjivé a diskutabilní parády, tolik bolesti a utrpení. Proč?“  Petici za zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat v ČR již podepsalo přes 35 000 lidí.  Uzávěrka pro sběr podpisů je 20. dubna. a bude předána poslancům a panu ministru Jurečkovi. Podle reprezentativního průzkumu veřejného mínění, který provedlo CVVM, se pro zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat vyslovilo 70 % občanů85 % si nekupuje výrobky obsahující pravé kožešiny. Zákazy či výrazná legislativní omezení chovu tzv. kožešinových zvířat již přijalo 12 zemí Evropy.

 Kampaň Ve své kůži běží již od listopadu na sociálních sítích, kde se podporovatelé novely fotí s hashtagem #vesvekuzi napsaném na svém těleOrganizace dnes zároveň spustila nový web www.vesvekuzi.com, který nabízí veřejnosti způsoby, jak se může do ochrany tzv. kožešinových zvířat zapojit, a blíže se zaměřuje na samotné hlasování v Poslanecké sněmovně. Ta v listopadu 2016 propustila novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání do druhého čtení. Zákon v březnu čeká (jako Sněmovní tisk 742) na finální projednání v zemědělském výboru a ve výboru pro životní prostředí. Následovat bude 2. čtení

V České republice je v současné době registrováno 9 farem, kde se chovají norci a lišky. Tato nedomestikovaná zvířata jsou držena v bezcitných podmínkách (v malých a strohých klecích bez pevného dna), kde nejsou naplňovány jejich přirozené potřeby. Jako důsledek se u nich kromě různých onemocnění, zranění nebo biologických abnormalit projevují také časté poruchy chování pozorovatelné zejména v podobě stereotypních pohybů a sebepoškozujícího chování. Bolestivý je též způsob, jakým jsou tato zvířata zabíjena. Lišky jsou usmrcovány pomocí elektrod, které se jim zavedou do tlamy a konečníku, norci jsou udušeni ve výfukových plynech či oxidem uhličitým.

Vizuály budou od dnešního dne k vidění na LCD obrazovkách podél eskalátorů ve stanici metra na Národní třídě a ve vybraných autobusech pražské hromadné dopravy.

Motivy budeme v průběhu celého jara postupně umisťovat na další místa tak, aby provázely celé poslanecké hlasování o novele zakazující kožešinové farmy. Spatříte je například i v pražských tramvajích, různých tištěných médiích či na dalších venkovních nosičích, ale chystáme i rozsáhlou bannerovou kampaň na internetu. 

Více informací najdete na www.vesvekuzi.com, resp. www.protisrsti.cz.

Kontaktní osoba: Lucie Moravcová, 736 766 188, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst 8832 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Související položky (podle značky)

Právě přítomno: 215 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty           Facebook Haslingerová             Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová   LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %