VIDEO ZPRÁVY

Redaktor ČT nedokáže odpovědět na jednoduchou otázku: "Co vláda od svého zvolení udělala pro lidi v naší zemi?" 

 Reportéři ČT - iVysílání | Česká televize
************************************
 
 
 
************************************
 
************************************
 
 
 
 
*********************************** 
 
Jiří Kobza o národě, EU, V4, islámu, migraci, vlastenectví...

***********************************

Prezident Zeman k negativním vlivu islámismu na Evropu 

 

************************************ 

 
 
 

Útulek DKnl - mafie s mocipánem Antonínem v čele Doporučený

  • pátek, srp 17 2018
  • Napsal(a)  Ludmila Burdová
Nebohý Tom čeká zatím marně na soucitnou duši, kterou by tolik potřeboval Nebohý Tom čeká zatím marně na soucitnou duši, kterou by tolik potřeboval snímek autorka článku

Vemte si je všechny, budeme rádi. Takto mi odpověděl pohrdavým tónem majitel soukromého psího útulku pan Martin Antonín (MA) s družkou “ošetřovatelkou” a “dobrovolnicí” paní Danielou Hoblovou (DH), když jsem jim řekla, že bych si vzala okamžitě Bambína, který má na kyčli za roky jejich rakovinu velikostí pomeranče, ale nemám podmínky pro jeho chov. Dvorskému útulku se v širokém okolí neřekne jinak než koncentrák, s čímž plně souhlasím po více, než roce každodenního dobrovolnického venčení. Obrovské zhoršení stavu psů nastalo po nástupu DH v listopadu 2017. První výrazná změna nastala v otevírací době. Původně byl útulek otevřen každý den min. 6 h. a každou druhou sobotu dopoledne. V současné době se po velkém množství změn ustálila otevírací doba na úterý a čtvrtek  po 2 hodinách a neděle 1,5 hodiny, což se při množství cca 20ti psů nedá stihnout a to nás venčitelů bylo o hodně více.

Na svých stránkách píší, že uvítají nové venčitele a přitom se těch, kteří si všímají zdravotního stavu psů, stravy (hlavně těstoviny), rozbitých a nebezpečných kotců, postupně zbavují. Pouze při návštěvě cizích lidí hrála p. DH divadlo: s pamlskami, které rozdávala jejich velmi malá dcerka a pak je zametala; miska s vodou při vchodu, běžně však v miskách led místo vody,…

Bohužel DH na tyto mé otázky neodpovídala, a když už odpověděla, tak jedním slovem, aby mě odbyla. Po měsíci jsem se konečně dozvěděla, že pejsek Tom má cystu. Jsem přesvědčena, že dodnes není operován. Štěstí měl Ivan, kterému byl pod nátlakem nelhostejných lidí, odoperován hnisající vřed. Lidé nevědí, že Veter. ambulanci Daktari na soukromém pozemku p. MA,  není smluvní s útulkem a tudíž neprovádí pravidelné kontroly zdravotního stavu útulačků.

Kdo si asi tak vezme psy v tomto neutěšeném stavu? Nikdo, a to MA jistě vyhovuje. Psy si nevezme nikdo a MÚ na jiné nemocné psy, kterým není poskytnuta veterinární péče, bude dlouhodobě MA platit z peněz daňových poplatníků. Právě proto p. zajímá každodenní plný stav psů, nejlépe starých a nemocných. Jine utulky jsou rády, když jim veřejnost nabídne třeba finance na akutní operace, tady ne. Když se o to občané pokusili, a nabídli finance na operaci psa, tak se se zlou potázali.

Nepochopitelné je, že MÚDK štědře dává p. MA 120 Kč na jednoho psa na den z peněz lidí DKnL a okolí. Jenom krmení, oblečky, vodítka má z pravidelných sbírek (Vánoční sbírka, běhy) od dobromyslných lidí, supermarketu a organizací.  Neohlášené kontroly jsou dopředu bohužel ohlášené a jsou prováděny zástupcem ze ŽP a stejným odborníkem s Okr. Veterinární správy, který má na svědomí nedávný incident z Vlčkovic.

Kdo má zájem, ať se podívá do útulku v Trutnově, který dostává stejnou částku na psy. Nedá se to vůbec porovnat.

Máme i dobrou zprávu, že Viky z Vrchlabí, který strávil v útulku p. MA 4 roky s nepravdivou popiskou byl převezen na pokyn města Vrchlabí do útulku Jičín, kde běhá bez vodítka, přibral na váze a je za tak krátkou dobu socializovaný. Hned se pozná skutečně odborný přístup. Doslechla jsem se, že Vrchlabí ukončilo spolupráci s útulkem p. MA. Podle mě není důležitý papír, ale srdce na pravém místě.

Problémů v útulku DKnL je tolik, že se je nelze všechny popsat v tomto článku.

Chtěla bych zahájit debatu o vytvoření nového psího útulku pod správou města a ne v soukromých rukou, kde majitel může zakázat přístup nejen do útulku, ale i na veterinu, což se v současnosti děje a tím pádem není možná kontrola ze strany občanů a vše se tak děje za zavřenými dveřmi. Nově není povolen přístup ke kotcům, pejsci se vydávají až u brány. Proč asi? Skoro to působí jako mafie a p. M.Antonín se chová, jako mocipán .

MÚDK dostal během několika let řadu opakujících se stížností na útulek p. M. Antonína, které se zametal pod koberec. Naštěstí se časy mění. Společnými silami se nám podaří zachránit další psy a vyvarovat se osudu nemocného a psychicky zničeného Bambína.

Pozn. redakce: Ono je nejhorší, že útulků je málo a města se vyhýbají je zřizovat. Jen jim ubírají z kasy peníze, které by mohli investovat do cyklostezek a podobných nesmyslů. A pozor - psi nevolí. 

              

Číst 9172 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Právě přítomno: 115 hostů a žádný člen

  Fragmenty jsou zobrazeny na twitteru i facebooku

Twitter Fragmenty           Facebook Haslingerová             Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Blog iDNES Haslingerová   LinkedIn Haslingerová  

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %