VIDEO ZPRÁVY

Václav Klaus o kvakcinaci a USA

J. Em. Dominik Duka zve každého 28. dne v měsíci k Modlitbám za národ

Jak dopadla  Florencie Lorenza Magnifica díky Merkelové

Kdo týrá zvířata nesmí odejít od soudu s podmínkou

Cyril Höschl: Atmosféra ve společnosti je sociálně demokraticko levicově rozbředlá

Jakl vždy byl a je bojovníkem za naprostou svobodu projevu

 

Poznají duševně nemocní svět před zamřížovanými okny léčeben? Doporučený

Léčebna v Bohnicích odvádí sice skvělou službu, ale přece jen to není pobyt v komunitních centrech či v domácí péči. Léčebna v Bohnicích odvádí sice skvělou službu, ale přece jen to není pobyt v komunitních centrech či v domácí péči. foto archiv léčebny

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha je to jedním z klíčových témat vlády. „Rada má za cíl reformu péče o duševní zdraví, na které intenzivně pracujeme a jsou již vidět její hmatatelné výsledky, zejména v podobě zřizování center duševního zdraví,  což vnímám jako nesmírný posun a slibuji si od toho urychlení námi započatých kroků. Je nutné zdůraznit, že Ministerstvo zdravotnictví již udělalo maximum a reformu nastartovalo. Nyní ji potřebujeme posunout dál, což půjde pouze v úzké spolupráci s ostatními resorty,“  sdělil našemu listu  ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Rada bude v nejbližší době projednávat Národní akční plán pro duševní zdraví 2030 a definovat jeho principy a cíle. Pracovat bude také na akčním plánu prevence sebevražd nebo plánu pro Alzheimerovu chorobu. Koordinovat bude též financování ze státního i regionálního rozpočtu a povede krajské koordinátory duševního zdraví. Každý rok v květnu bude předkládat vládě svou výroční zprávu.

Pokud by se povedlo alespoň něco z představ vlády prosadit do praxe, bylo by to pro mnoho pacientů i jejich blízkých o ně pečujících velkou úlevou a pomohlo by jim poznat jaký je svět za zamřížovanými okny léčeben. 

Číst 7977 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Zveřejněno v ZDRAVÍ

Související položky (podle značky)

Odebírejte Fragmenty

 

Style Setting

Fonts

Layouts

Direction

Template Widths

px  %

px  %