hhh

 

MILUJI NAŠE MÉDIA – (23-24.února)

Petr Paulczynski

Uplakaný víkend způsobil, že jsem ho lenivě proválel. S dálkovým ovladačem v ruce jsem v leže zjistil, že žádný ze zhruba stovky programů nestojí za nic. Ovšem vrcholem byly programy televize, která mne měsíčně okrádá o výpalné, které stanovil náš parlament plný intelektuálního výkvětu. Nevím jak vám, ale mně připadne, že se vrátil čas. Že ČT znovu ovládají komunisti. Za moje i vaše peníze vytahují ze sklepa normalisační kusy. O přehledu starých zpráv, kde koukám na rudé gaunery nemluvě. A tak se nám nabízí ke koukání Hvězdy které nehasnou, kuchař Svatopluk, Silvestrovské koktejly,  Proč bychom se nebavili, když nám Pánbůh archiv dal.  nebo Nemocnice na kraji města. Už mi chybí jen Muž na radnici. Řídí tu ČT pan Dvořák, nebo soudružka Semelová? Nebo soudruh Filip Falmer který na mne co chvíli juká u Otázek Václava Hlodavce. No tak to jen na začátek takový malý televizní postesk a teď pár titulků.

Česká televize měla šetřit, na platech však utratí o 25 milionů víc. Předpokládá to návrh jejího rozpočtu. Podle zjištění serveru iDnes.cz by počet zaměstnanců měl v ČT vzrůst o 92 lidí a mírně se zvýší i průměrná mzda. Mzdové náklady ČT pro letošek očekává ve výši 1,746 miliardy korun. Počet zaměstnanců k pololetí bude podle předpokladu 2962. Loni ČT měla k pololetí 2870 zaměstnanců a na mzdách vydala za celý rok 1,721 miliardy. Průměrná mzda činila 36.585 korun, letos se zvýší na 36.603 korun. ČT náklady pro letošní rok zvyšuje, přestože loni vedení předložilo Radě ČT úsporný plán na následujících pět let. V něm se píše, že do roku 2017 předpokládá snížení personálních nákladů o 14 procent. Snížením nákladů chce televize dosáhnout vyrovnaného hospodaření, protože už několik let musí sahat do úspor, připomněl server.
No v souvislosti s úvodním sloupkem je tohle opravdu zpráva která nás co na to nedobrovolně přispíváme jistě radostná. Přece vykladači, co si máme myslet, si svůj žold zaslouží. Těmto novodobým masovým politrukům nejde o žádné šíření informací, nýbrž o tendenční manipulaci našeho myšlení. Známe je všichni i jmény. Kromě téměř všech redaktorů ČT pak jejich přicmrndavači. Když sociolog, tak Šiklová, když katolík, tak Halík, když filozof, tak Bělohradský nebo Kohák, když politolog, tak Pehe nebo Dvořáková, když analytik tak Šídlo. Tak jim to přejme, ne?

Na záchodech diskotéky v Moravských Budějovicích zavraždili vyhazovače, píší na iDnews a dodávají: Útočník tam pobodal a podřezal 34letého vyhazovače. Podle návštěvníků klubu to byl zákeřný útok zezadu na toaletě. Policie zatím odmítá k případu cokoliv sdělit. Pravděpodobně za ním byly dlouhodobé spory zaměstnanců klubu se skupinkou agresivnějších návštěvníků tmavší pleti. Útočníkem byl údajně muž, který je v Moravských Budějovicích svými excesy dobře známý.
Milá iDnes, ta moderní multikulti ptydepe je děs. Co je to muž tmavší pleti? Proč z nás děláte blbce? To se opravdu už nesmí napsat, kdo to byl?

Další perla: Z důvodu ochrany osobních údajů již nebudou moci radnice gratulovat občanům k jejich životním výročím nebo pořádat vítání nově narozených občánků v obcích.To je vážně na podělání, když na druhé straně už člověk nemůže udělat krok na ulici, bez toho, aby byl snímán a nahráván na tisíce k tomu účelu instalovaných kamer?

Vrchní soud vyloučil Samkovou z mačetové kauzy. Liberec – Vrchní soud v Praze vyloučil advokátku Kláru Samkovou z případu takzvaného mačetového útoku v Novém Boru, při němž byli zraněni tři lidé. Vyloučení Samkové z případu v minulosti již navrhovalo i krajské státní zastupitelství, vrchní soud ale před zahájením procesu rozhodl ve prospěch známé advokátky. Země, kde veškeré zpravodajství zabere zpráva, že jedné obskurní právničce sebrali obhajobu mačetových násilníků snědé pleti jak jsme se dočetli výše, je nemocná.

A u Hooka napsali: Vodárny chtěj po krajích, aby jim platily za déšť a tohle je zajímavý moc, protože nejen že to je doklad toho, kam vede individuální požívání stimulantů bez dohledu trenéra, ale je to prostě naprosto dokonalá hovadina - ty krávo,  ta voda, co nevoleně padá z nebe, ta dojebaná dešťová voda prostě chčije a chčije a CHČIJE a teče nám do čistíren odpadních vod a ZADARMO! Tohle přece nejde a jeden majitel vodárny už je prej v Bohnicích a druhej, kterýho znám a kterýho jsem potkal, se na mne koukal uslzenejma očima a potahoval nosem a mezi dávivými zvyky šeptal „To ku*va není správný, aby venku chcalo zadarmo... to ku*va fakt není správný… to není fér… ať si chčije, ať si chčije třeba od rána do rána… ale ať za to někdo ku*va platí“ a pak si utřel obličej do mýho rukávu a šel vyrábět mávátka, na který přes šablonu stříkal fixírkou „KDO CHČIJE, AŤ PLATÍ“ a víte, ono nakonec, když ještě pořád existujou takovýhle 3,14čusové, tak třeba máme ještě šanci, protože když máte pocit, že bouchnete jak natlakovanej papiňák, je tu pořád někdo, komu můžete nakopat prdel, uvolnit se a každej soud vás osvobodí.

A kousek bulváru: Pomeje dostal padáka a navíc se pohádal s božským Kájou. Kdyby to teda mělo gradovat tak nějak chlapsky a ne jen pindy v novinách, tak bych na vetchého Káju nevsadil pětku. Což ovšem není nic proti tomu, že začala rodit Kamba. Tato zpráva zastiňuje i Ornelin podiv nad tím, že v únoru sněží. O ostatních zoufalkách dnes nic, o víkendu asi všichni někam zalezli jako já.

A zprávy o počasí: V sobotu ráno hlásili, že na celém území hrozí sněhové jazyky. Řidiči pozor, říkal jsem si. To zas budou silnice plné blondýn s roztaženýma nohama. A tak i bylo. Sypalo jako kdyby ten nahoře chtěl vyzkoušet připravenost silničářů na zimu. A jak to dopadlo? Blondýny zapadaly, protože silničáři nestíhali. Ptáci u krmítka zmizeli, protože zapadané krmítko nenašli. Ostatně, ani ptákům dieta neuškodí. No a v neděli, temno jako v zadeli. Od božího rána lilo jako z polámanýho kohoutku. Já věděl, proč se na to ometání sněhu vykašlal.

A z mého života: To jsem takhle vlezl večer do postele a vášnivě jsem zašeptal: jsem bez pyžama. Odpovědí mi bylo tiché zašeptání. Tak jo, já ti zejtra nějaký vyperu. Tím se potvrdilo tvrzení horoskopu: Na romantické intimní chvilky dnes zapomeňte. Váš protějšek bude mít jen trapné praktické starosti. Uvidíme, co přinese týden.

A na Fejsbůku napsali:

Stivín stále foukal do všeho možného, co jako trubka vypadá, až se stal trubkou sám.

Soudruzi z ČSSD nám vesele odhlasovali 40 GKč/rok na soláry a teď hýkají kvůli 2 GKč/rok pro církve? Nakopat tyhle populisty do řitě!

Bulharskej průs.r ČEZu trvá už týden a šéf dozorčí rady je zalezlej ve svým chuchelským bunkru. Možná je čas vyjít do ulic jako v Bulharsku. A dojít si pro Martina Romana do Chuchle, když se tam schovává jako krysa. Fascinující drzozst!

Miloš Zeman schválil grafickou podobu své známky. Vypadá na ní jako svůj mladší brácha.

© Kulturní komise ČR, Únor 25, 2013