hhh

MILUJI NAŠE MÉDIA (20.02.13)

Petr Paulczynski

Plný virtuální prostor elektrovoltaiky. Někteří říkají, že je to tunel. Nevím, ale jestli mi v důsledku toho někdo leze do peněženky tak je to spíš krádež. Fakt, že státní skupina ČEZ dostala z našich kapes za loňský rok 1,630.000.000 Kč dotací pokládají Lidovky za bizarní. Já ne. Vždyť je to přece zcela jasné: ČEZ v podstatě žádné solární elektrárny nebudoval, ale skupoval je (zvláště v letech 2009 a 2010), a to od podivuhodných firem, kupříkladu od kyperské firmy Amun Re s utajenými majiteli za 5 miliard korun. Stačilo by tedy vědět, kdo byli majitelé této firmy a jaký měli vliv na rozhodování ČEZU a je po bizarnosti. Zatím lze jen zavzpomínat, kteří politikové a vysocí státní zaměstnanci ovládali tehdy ČEZ. Tak pravil nikoliv Zarathustra ale Mirek Macek. A nyní k  titulkům.

Pro Klause hrát nebudu, odmítl Stivín děkovný koncert. Prý proto, že se zřejmě bude nazývat Díky nejen za jazz, pane prezidente. To, že tam dosud hrával, jakoby zapomněl, zřejmě se přidal k nesmrtelnému proudu pravdy a lásky, která zvítězí i nad jazzovým koncertem. (To jsou Ti nejlepší, dokud je politik u moci, tak se mu podbízejí jako přátelé a jakmile ztratí moc, už ho neznají. Na takové lidi pozor do budoucna. red.)

Máte nehorázné zisky, řekl Morales a nechal znárodnit letiště v Bolívii. Bolivijský prezident Evo Morales vydal příkaz ke znárodnění společnosti SABSA, která provozuje mezinárodní letiště ve třech největších městech země. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že oficiálním důvodem je nesplnění investičních závazků. Podle soudruha prezidenta společnost vykázala „horentní zisky v porovnání se směšně malými investicemi“. Přitom Abertis kontrovala tím, že v posledních letech investovala přes 12 miliónů dolarů (asi 228 miliónů korun). Vsadím se , že po převzetí do státního majetku se situace mávnutím kouzelného proutku změní. Tedy nikoliv že se zvednou investice, ale že ten nehorázný zisk se ztratí v nějaké černé díře. Někteří říkají že půjde do p*dele.

Zakladatel Pravé frakce ODS Jiří Janeček odešel z postu předsedy občanských demokratů v Praze 11. Prý bude natvrdo říkat, co si o poměrech v partaji myslí. Janečkovi leží na srdci blaho spolustraníků, podobně vždy myslel i na obyvatele našeho hlavního města. Tak se ptám, je to ten Janeček za něhož se stavěly ty nejdelší tunely, vynalézaly ty nejúžasnější karty Pražana a jiné bohulibé projekty? Pak je to zkrátka ten pravý politik, na jehož slova a činy tak dlouho čekáme. Doufáme jen, že do jeho frakce přestoupí i další jemu podobní, aby se konečně oddělilo zrno od plev.

Strůjce slušovického zázraku Čuba bude radit Zemanovi. Bývalý předseda JZD Agrokombinát Slušovice  v úterý zavítal na oběd se zvoleným prezidentem Milošem Zemanem a tam se dohodli,  že strůjce slušovického zázraku mu bude radit v oblasti zemědělské politiky. Kalousek k tomu pravil: Je jedno, jestli Zemanovi bude radit kocour Mikeš nebo inženýr Čuba. Přitom je celkem zvláštní, že Zeman bude mít zemědělského poradce, když jeho kompetence do resortu zemědělství vůbec nezasahují. Zajímavé je, že u jednání zvoleného prezidenta s Čubou nesměl chybět kocour Ferda, který se stal maskotem Zemanova hlavního stanu. Tak nevím, kde ten Mirda vzal toho Mikeše. Ostatně na Čubu mi nešahejte, poněvadž moje počítačová gramotnost začínala na jeho mašince zvané TNS.

Platil Zemanovce Topolánek s Dalíkem? To je pane v Respektu titulek, co? Protikorupční policie spolu se státním zastupitelstvím prý začala zkoumat, jaké peníze stojí za vznikem strany Miloše Zemana SPOZ (Strana práv občanů - Zemanovci) a z čeho byla financována kampaň v roce 2010. Podnětem k šetření se jim staly informace obsažené v dopise, jenž odešel 16. listopadu 2010 z emailové adresy Zdeňka Zbytka, jednoho ze zakladatelů strany a někdejšího šéfa její jihočeské organizace. A na policii to dal hádejte kdo, Jiří Služebnípivo. Taky se divím, že tam nedali i Václava Klause, protože ten podle obecného povědomí teď přece může za všechno.

A kousek bulváru: Ornela nám sdělila zásadní poznatek že posnídala, dala si bylinkovou koupel a pak si koupila dupačky v barvě champagne, které sice stojí několik tisícovek, ale Quentinek v nich bude takový malý Ludvík XIV. Touto zprávou jistě potěšila všechny důchodce kteří si nemohou koupit ani drahý rohlík od Babiše. Kdo to neví, Borhyová má nového milence o 10 let mladšího. Dobře to dělá chlapec. Naučí se jezdit na starým kole a pak si koupí Authora. A Troška se bojí o mladého milence. Po této zprávě jsem přestal studovat kde, kdo s kým a co, protože jsem skrzevá smutek pana Trošky taky zaslzel, že jsem přestal vidět na další 3,14čoviny.

A zprávy o počasí: Tak s náma počasí vybabralo stejně jako v neděli Sportka. Tvářilo se že jako nic a najednou se i v plusové teplotě nahoře porvali o peřinu. Ovšem kladný efekt, že budou zasypána psí hovínka, se nedostavil, neb to imrvére tálo. Větry ač předpovězeny zatím taky nevanou. Ale protože jsem měl čočkovou polévku, je možné že se dostaví. Pochybuji ovšem, že budou mít tu rychlost co předpovídají meteorologové. Nemáte prosím někdo nějaké informace, kdy by se mělo konečně dostavit to Al Goreovo globální oteplování? Lokálně zatím chvílema sněží (jeden z diskutérů mi zakázal používat Kemrův pojem chčije), chvílema rumpluje zoncna. Podle ajpedu zase navečer bude bíle sypat, což mi připomíná, že jsem nesypal ptáčkům, kteří smutně mlčky pokukují do oken. Ruské vlaštovky odtáhly a hlomozí v parku, kde hrají se psy na honěnou. Městští strážníci tupě zírají, protože netuší čí je který pes či vrána.

A z mého života:  Počet domácích úkonů po mně požadovaných se s lepšící se pohyblivostí manželčiny ruky se vrací k normálu. Zjišťuji, že mi to začíná tak nějak scházet, protože jsem u toho objevoval stále nové věci. Například jak si ošetřit řeznou ránu či puchýř od spáleniny, protože používání chňapek na horký kastrol jsem objevil zcela nově. Hluboce se zamyslím, co z toho budu vykonávat nadále. Asi chystat psovi žrádlo, protože ten se na mne u toho aspoň kouká vděčně a neříká : jak to zas proboha děláš ty nemehlo. Pozvánku na kurs feng-shui jsem odmítl. Jednak nevím co to je, druhak za to určitě budou chtít nějaký love. A když už jsem dožil bez feng-shui dodneska, tak už to snad nějak doklepu. Horoskop praví : Měl byste zapřemýšlet o tom, jak zlepšit svoje bydlení. To jo. Mám u sebe v podkroví bordel jak v tanku, asi budu muset v tom nesouladu kterému rozumí jen genius udělat trochu vítr.

A na Fejsbůku napsali:

Martin Kuba: "Tak jsem se vrátil z Bruselu a koukám, že jsem překvapil Mirka Kalouska, že jsem si jako ministr průmyslu dovolil komentovat situaci ČEZu v Bulharsku. Chápu, že v TOPce, když chce někdo něco veřejně říct, musí se nejdřív poradit s Kalouskem, aby to řekl správně a jestli vůbec může. Ale nenapadlo mě, že tohle pravidlo chce Mirek rozšířit i na vládu :-))"

Podle posledních zpráv ČEZ odebral bulharské vládě licenci. Kdo bude akcionářům ČEZu kompenzovat ztráty z aktivit v Bulharsku a Albánii? No, kdopak asi? Že by snad volná ruka trhu? ;-)

Baví se dva vysokoškoláci: "ty vole, když si uvědomím, jakej já jsem inženýr, tak mám normálně strach jít k doktorovi...".

Takhle se má budovat společnost pro 21. století. Čuba na Hradě. Ještě by tam mohl jít Miroslav Vacek či Oskar Krejčí.

Zajímalo by mě, kdy si odpovědní idioti uvědomí, kam až vede "boj proti korupci" a jak blokuje normální běh věcí. Potřebujeme koupit paměťovu kartu do fotoaparátu v hodnotě asi 1400 Kč. Žádost musíme poslat na ministerstvo a to má 30 dnů na to, aby se vyjádřilo, jestli ji smíme koupit nebo ne. Na jaké planetě to žiju?