hhh

 

Miluji naše média - přehled tisku 08.02.2013

 

Petr Paulczynski

Tak se nám odvázala předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová, jak jsem psal včera, a prozradila veřejné tajemství, že vzbouřenci dostali trafiky. Vzápětí se do ní kvůli prozrazení státního tajemství pustil Boris Šťastný, to je ten co chce pravicově zakázat kouřit v hospodách. Asi mu to poradil pan Hrdlička. A Petr velitel, pardon Petr Nečas, slíbil, že už nebude zvyšovat daně, zatímco ministr Kalousek pravil, že takovou blbost už dlouho neslyšel. A aby výčet jobovek byl úplný, prý se chystá převrat s cílem instalovat do čela ODS pana Jiřího Pospíšila. Tak to bude mít Vašík Moravců radost, protože zas bude vědět o čem se bude mluvit. Akorát my dole obyčejní členové ODS na to koukáme jak poloslepý mravenečník na rozsypaný mák a říkáme si, že atakovat volební limit 5% zezdola se nám ještě nezdařilo. Ale asi se to blíží. No nic. Pojďme se podívat na titulky dnešních novin:

Premiér Nečas v Bruselu pohrozil, že shodí rozpočet EU. Poslední návrh sedmiletého rozpočtu EU na období 2014 až 2020 není podle premiéra Petra Nečase pro Česko férový. Premiér dal proto najevo, že by jej mohl vetovat. Připojil se tak k celé řadě unijních premiérů, kteří těsně před startem jednání přitvrdili své postoje. Podle Novinek.cz ve chvíli, kdy Nečas prohlásil, že ČR bude možná vetovat eurobudget, ještě nebyla k dispozici Rompuyem upravená verze tohoto rozpočtu. Rozumíte tomu? To jako teda 27 potentátů  jede hlasovat do Brusele o rozpočtu, který ještě nemá finální podobu a lídři tudíž nemohou vědět, pro co přesně budou hlasovat? A proč teda ty naše předpodělané presstitutky tuto zásadní skutečnost neakcentují? Že by to měli od majitelů listů zakázáno?

Kalousek navrhuje zvýšení daní živnostníkům. Nečas je prý proti píší ParlamentníListy. Premiér Petr Nečas ve středu slíbil, že se již nebudou měnit a zvyšovat daně. Ministr financí Miroslav Kalousek vzápětí reagoval s tím, že nic takového na vládě neslíbil. ParlamentníListy.cz mají k dispozici návrh zákona (včetně důvodové zprávy), který je v mezirezortním připomínkovém řízení, který má zvýšit daně osobám samostatně výdělečně činným z 15 na 19 procent. Tak dopr...., kdo tady vládne, kdo tady velí? Prý Mirda Kalousek, rozkročen v zelí. (parafráze na Majakovského)

Velezrada Klause? Jen s amnestií v žalobě neuspějeme, říká Bublan. Nejen amnestie, ale i váhání prezidenta při podpisu Lisabonské smlouvy nebo nedoplňování Ústavního soudu. To vše by se mohlo promítnout do případné žaloby na Václava Klause z velezrady, kterou zvažuje skupina senátorů. Na přípravě návrhu pracuje i bývalý ministr vnitra František Bublan. Podle něj se o podání žaloby rozhodne příští týden. Jémináčku, tak už to máme černé na bílém! Klaus je velezrádce nejenom kvůli amnestii ale taky, protože není dost velký Evropan. Myslím že by pan Bublan měl přidat i Klausův opovržlivý vztah k tání grónských ledovců. Jak pravil kolega Velička: socialistka do morku kosti Alena Gajdůšková, nesmiřitelný miliardář Karel Janeček, jehož rétorika a návrhy kroků jsou nikoli nepodobné slovním spojením z období krátce před vznikem fašismu, když si někteří mysleli, že správným řešením je pevná ruka, bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, která slova ´státní suverenita´ považuje pomalu za sprosté slovní spojení, neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier, který ještě teď nevěří, že nebyl první, nebo František Bublan, kterého si za ministra vnitra vybral čistý Stanislav Gross. To je jen krátký výběr „osobností“, stojících za snahou vymyslet důvody pro podání žaloby na prezidenta Václava Klause. 

A co prasata, mají si s čím hrát? Tak se dnes ptají úředníci Evropské komise. Od začátku ledna totiž platí unijní směrnice, podle které musí mít chovaná zvířata zábavu – tedy trvalý přístup k materiálům, se kterými si můžou hrát. A tak jim farmáři dávají PET láhve, anebo dokonce instalují do chléva tablety. Na snížení stresu je dobrá i hudba. V jednom kravíně na jihu Polska motivují dojnice hudbou.  „Na začátku jsme jim pouštěli Beethovena a Bacha. Krávy to sice poslouchaly, ale naše lidi to trochu unavovalo,“ řekla televizi TVN paní Katarzyna. A tak přeladili na disko. Krávy mají kupodivu rády i jazz.  Jak to, že takovou zásadní zprávu žádné naše noviny nedávají? Copak plnění unijní směrnice není vážná věc? O tom ohvězdičkovaném hadru na hradě už psali všici. Žádám naše mediální hvězdy, okamžitě se věnuje hračkám pro prasata a hudbě  pro dobytek. Zprávama z parlamentu to rozhodně nevytrhnete. Naštěstí na venkově u nás se nikdo do žádných bizarních způsobů zábavy pro krávy nebo prasata zatím nepustil. Ale pozor páni farmáři. Pokud si neměla zvířata nebudou mít s čím hrát, přijdete asi o dotace.

"Armádě dochází trpělivost s Nečasem", hlásá titulek v Týdnu. Armádě prý dochází trpělivost s Nečasem, premiér narazil u Schwarzenberga. Kvůli tomu, že ministerstvo obrany již dva měsíce nemá šéfa, se odsouvají některá důležitá rozhodnutí, jiná se neschvalují vůbec. Armádě to začíná komplikovat život, a někteří čeští generálové proto volají po urychleném jmenování nového ministra. No prosím. Možná se dočkáme vojenského převratu a vynoří se nám malý český Pinochet. Teda mezi námi, tenhle národ by to potřeboval jako koza drbání. Akorát na ty stadiony by ty magory nemuseli zavírat.   

Nepovedené odcházení Václava Klause. Napsal Jiří Pehe. Poté se obsáhle zabývá vývojem Klausových preferencí v nablblých průzkumech veřejného mínění a důvody jejich kolísání. Zdá se, že po chvilkovém úletu, kdy si pan Pehehe vzal do pera Miloše přicházejícího, se v něm ozval starý dobrý Freud a podvědomí ho opět přitáhlo k taťkovi odcházejícímu. Co ten chudák obsesí posedlý poblitolog bude dělat až taťka zmizí ve své knihovně nevím, snad si nehodí štraněk.

Politiku ovládají temné síly, tvrdí Bárta o ČSSD a TOP 09, konstatují v Týdnu. Vít Bárta a označil prezidentského kandidáta a člena vedení sociální demokracie Jiřího Dienstbiera za agenta Miroslava Kalouska. Dokazuje to prý jeho postoj před druhým kolem prezidentské volby, řekl v pořadu Televize Barrandov. Tak jak jsme u temných sil, tak to opravdu Vítek Bárta je ten největší expert na jejich odhalování. Majitel VV-ABL o temných silách musí sakra něco vědět! Teď už čekám že přijde woodoo.

A kousek bulváru: Vypadá to, že místo Ornely se vydala na dráhu hvězdy bulváru i její matinka. To je ta, co vypadá tak o 20 let mladší jak Ornela, akorát tu jednu mozkovou buňku budou mít asi společnou. Pravila do Plesku, že Ornele je Praha malá, že patří do Vídně. Tak to asi jo. Na Mexikoplatzu prý mají volnej flek prodavačky ve vitnamským frcu. A režižér Jiří Menzel prý nedal manželce nikdy kytku. Pak ať se chlapec nediví, že mu přitáhla domů levobočka, kterého si udělala s jiným režižérem. A navíc o něm Ornela prohlásila, že je kretén a starý zoufalec. Teda po těch výrocích co vydal ve volební kampani na podporu Karla bych řekl, že se té její mozkové buňce mimořádně zadařilo.

A u Hooka napsali:  prasata ve velkochovech dostala do výběhů pet lahve, jelikož dle EU si musí nejméně tři hodiny denně hrát a v jednom kravíně na jihu Polska pouštěj krávám hudbu, což by potěšilo především pana Trošku, akorát že už ne Beethovena, jelikož krávy byly melancholický a dojičky usínaly, ale disko, a krávy jsou veselý a cukaj sebou a vemena jim lítaj jak Pamele při joggingu a dojičky jsou ve smyku, neb struky, opisující nevyzpytatelné obrazce, nejde chytit a v EU připravujou směrnici o roztančenejch kravínech a jedna jazzová kapela v Anglii je napřed a objíždí ustájenej dobytek a hrdej Albion je plnej swingujícího skotu a ty krávo tohle je fakt skvělý a já když tyhle infa vstřebávám, tak si ani nemusím brát neurol, protože to jednoho nakopne moc a jsem děsně šťastnej, že žiju v téhle zhulené době.

A zprávy o počasí: Ptáci na zahradě zmlkli, protože se jim nachladily hlasivky. Holubi přezuli holinky a nosí válenky a na hlavě kulicha, takže to vypadá, že dneska pršet nebude. Zato panuje kosa neobvyklá, protože pes při čurání vytvořil stalagnát. Sousedův kocour si k zamrzlýmu bazénu přinesl kolombusky. Jelikož lidské tělo obsahuje až 80 % vody a u někoho se celé toto množství koncentruje v hlavě, doporučuji tupcům nevycházet.

A z mého života: Na TV PRIMA pravila neznámá modelka že je v depresi protože má dnes 27 let. Tak to já teda mám depku už 40 jařin. Z mailu na mne vykoukla reklama že 9 žen z 10 miluje dárky k Valentýnu. Tak to su rád, že ta moja je ta desátá. Pod včerejším blogem na mne vykoukl internetový troll. Něco jako eunuch v harému; vidí to každý večer, ví přesně, jak se to má dělat, ale on sám nemůže. Tak jsem ho vymazal. Několikrát. Virtuální hádky v internetových diskusích jsou totéž, jako když mentálně postižení závodí na Paralympijských hrách. I když vyhraješ, pořád zůstáváš retardem. Miloš Zeman řekl: internetové diskuse jsou „doménou idiotů", a  webové chaty vykazují vysokou „koncentraci blbců." Já s ním souhlasím. A mám prý přijít brzy domů, půjdeme nakupovat. To abych si vzal z práce Sprintera, protože jít s mojou nakupovat, na to kufr normálního auta nestačí.

A pro poučení ostatní než brněnské veřejnosti malé školení o Brňácích v 18 bodech, část poslední 16) Brňák ví, že jeho město se rozhodně nevyznačuje anonymitou. Ať se vyhýbá komu chce a jak chce, dříve či později na sebe narazí na „čáře“ = na (České). Je to pozitivní jev, pokud na dotyčného ztratil číslo a negativní v případě, že mu před časem odloudil manželku.  17) Brňák se naučil žít s faktem, že co vědí dva, vědí za chvíli všichni.  18) Brňák si zvykl, že bydlí v obydlené zatáčce mezi Prahou a Vídní.“

A na Fejsbůku napsali:

Petr Štěpánek: Erik Tabery, šéfredaktor Respektu, zveřejnil na svém profilu fotografii MUDr. Bartáka se Zemanem a Klausem. Napsal jsem mu do komentářů, že je propagandistické prase a připojil odkaz na jinou fotografii, na které je Barták s Havlem. Takhle totiž lze omočit skoro každého významnějšího politika z naší země, neboť Barták trpěl obsesí fotit se s politickými celebritami. Také mě už ten "demokrat" do morku kosti, Erik Tabery, šéfredator propagandistikého škváru jménem Respekt, bloknul. Je to fakt neuvěřitelné, jací nuláci jsou zde považování za opinionmakery.

Tak dneska bude na Vysočině maso. Moderátor při zahájení MS říkal, že ode dneška začne velká událost Vysočiny a na tratích a na střelnici si to rozdají nejlepší závodníci z celého světa.

Tak mi FB nabídl stránku Národní povstání. No prosím, zase nějakej pomatenej taxikář, říkám si. Tak nakouknu a hele, ono je to o nedostatku sexu. Tak do tohoto povstání teda asi půjdu.

Varování ministerstva sexu: Předejděte opaření - vyhněte se páření při vaření.

 

© Kulturní komise ČR, Únor 8, 2013