hhh

HLODY PONDĚLNÍ ANEB MILUJI NAŠE MÉDIA

Petr Paulczynski

Nedostatek novinářské invence a vlastní lenost mne donutily vynechat hlody víkendové. Už jsem si říkal, že bych mohl vysadit na delší dobu, když v tom se objevily čerstvé šílenosti, jako je například vztyčování vlajky EU nad pražským Hradem. Fakt je, že už tam visely i jiné zhůvěřilosti, ale zřejmě náš vlezdozadelismus opět bude slavit úspěch. Vztyčení vlajky Evropské unie prezidentem republiky Milošem Zemanem za přítomnosti předsedy Evropské komise Manuela Barrose by mělo proběhnout ve slavnostním ceremoníálu za přítomnosti všech, kdo Miloše Zemana volili z obavy, že nad Pražským hradem bude vztyčena vlajka Evropské unie prezidentem republiky Karlem Schwarzenbergem za přítomnosti předsedy Evropské komise Manuela Barrose. Proč, ptám se, když nad sídlem prezidentů a králů Francie, Německa, Velké Británie ani Švédska vlajka Evropské unie nevisí. Jak napsal kolega bloger: "Vyvěšení eurovlajky nad Hradem je symbolika, za kterou se skrývá naše další souhlasné ovčí zabečení na eurosocialismus, dotace, kvóty, genderovou vyváženost, multikulturalismus, ekologismus a všechny ty lži a nesmysly vycházející z úst maoisty Barrosa a celé té povedené a nikým nevolené partičky."

Jednání u Miloše Zemana pokračují, Škromach předběhl Sobotku a přinesl meruňkovici. Zatímco předseda nejsilnější parlamentní strany Bohuslav Sobotka na svou první návštěvu u nově zvoleného prezidenta teprve čeká, část vedení ČSSD již udržuje se svým někdejším šéfem Milošem Zemanem čilé kontakty již nyní. V pondělí v pravé poledne se na "přátelskou a neformální" schůzku s budoucí hlavou státu vydal místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach. Sluníčkový Zdenda napsal na FB:  "Nový týden začíná dobře. Vláda se kymácí a předsjezdové piklení začalo." Teda myslím, že tady někdo Bohoušovi mydlí schody. A s tou meruňkovicí si šplhl, hujer jeden. Vidím to nejmíň na ministra pro chod pálenic.

Pan Zeman si myslí, že extenzivní výklad ústavy umožňuje aby prezident odvolal premiéra a současně si myslí, stejně jako ODS, že v současnosti není třeba řešit, zda se má Česko připojit k fiskálnímu paktu, ale že se to má řešit až v souvislosti s přistoupením k euru... Možnost odvolat premiéra vyplývá z extenzivního výkladu ústavy. A prý že hlava státu může odvolat premiéra bez jakýchkoli podmínek. A co na to Fejs? To je ale zase zemanovská pitomost. Kdy prezident sám odvolá vládu, je popsáno přesně v čl.75 Ústavy: "Prezident republiky odvolá vládu, která nepodala demisi, ačkoliv ji byla povinna podat."Jen tak ze své libovůle ji tedy odvolat nemůže....

Žaloba na Klause neusíná, sbírají se hlasy senátorů. Organizace a iniciativy, které se připojily k výzvě Karla Janečka za podání žaloby na prezidenta republiky Václava Klause pro velezradu, pokračují ve shánění podpory jednotlivých senátorů. "Jde nám o každý hlas, nevynecháme nikoho," uvedl mediální zástupce Janečka Bob Fliedr s tím, že ve snaze o prosazení žaloby nepoleví. K Janečkově výzvě se připojilo více než dvacet organizací, především různých občanských iniciativ a sdružení. Z nich se o získávání přízně senátorů aktivně snaží například brněnská iniciativa Studentské jaro. Tak prosím. Akce pokračuje a dorazila dokonce do obydlené zatáčky. "Velezrádce musí být potrestán", pravili vymaštěnci z "Vyměňte politiky" a já si říkám, jestli jsem se nedostal do časové smyčky a nejsme zpět někde v roce 1948. Nevím, jestli by už neměl zasáhnout docent Chocholoušek. 

Zeman se odmítá sejít s LIDEM, neprošli prý "peklem voleb". Zvolený prezident Miloš Zeman by se měl v následujících dnech sejít s představiteli parlamentních stran. Výjimkou je strana Karolíny Peake LIDEM, s jejíž zástupcem se Zeman sejít nechce. Podle předsedy zemanovců Vratislava Mynáře proto, že strana "neprošla peklem voleb". Tož to jsem zvědavý, jestli se taky nesejde s Jirkou Paroubkem. Protože jestli chce svrhávat vládu, tak se bude muset sejít i s parlamentní kantýnskou. Další otázkou je, zdali bude také tak zásadový až začnou poslanci z ČSSD přebíhat k SPOZ.

Láska neuspěl, „trafikami“ rebelů z ODS se policie zabývat nebude píší na iDnes. Advokát Václav Láska neuspěl s trestním oznámením na trojici rebelů z ODS a premiéra. Žalobkyně ho ani nepostoupila policii. "Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 sdělením o jediné stránce smetlo celou věc ze stolu. "Musím říci, že je to větší dávka arogance, než jsem čekal," míní advokát. Teda to mi lezou oči z hlavy jak šnekovi. Jak to, že pravda a Láska nezvítězili nad Nečasem a nenávistí? A jak napsal přítel: Na tato narůstající trestní oznámení se hodí chrakteristika ďábla: Nemůže-li uškodit, alespoň zasmradí!

Klára Samková se škodolibě vysmívá: "Ach to hovado Zeman. Přeju vám ho, intelektuálové," vyznala se na FB z pocitů z doznívající prezidentské kampaně. Svůj příspěvek Samková napsala pod vlivem sobotního tisku, který je prý plný lamentací, „jakéže je ten nadcházející prezident hovado, sebestředné, nabubřelé, narcistické, mstivé.“ Když četla všechny lamentace nad vítězstvím Miloše Zemana, škodolibě všem „intošům z DOXu“ vzkázala, že jim to vlastně přeje. Nu, od prezidentské kandidátky která získala celých 127 hlasů dost silný výrok. Na druhé straně už asi nastal zase čas, aby se o paní doktorce zase začalo psát. Není nad reklamu zadarmo.

A na závěr něco veselého : Víte, proč se nedají zrušit nedělní OVM? Protože by nebylo jasné, o čem se má příští týden začít mluvit.

 

© Kulturní komise ČR, Únor 5, 2013