hhh

Miluji naše média

Petr paulczynski

Ze štvanice na Klause mi běhá mráz po zádech. K tomu je vhodné přičinit jedno vyčtené moudro: Mudrc  Kleobulos, řekl krom jiného: "Míra je nejlepší. Je třeba ctíti otce, ochotně naslouchati a ne mnoho tlachati, nenáviděti bezpráví, zachovávati zbožnost, občanům raditi co nejlépe, nedělati nic násilím a odklízeti sváry." Co se děje dnes? Pravý opak – a to je věru zlé.

A zprávy o počasí: Ukázalo se, že meteorologové se výjímečně trefili a seshora se sype bílý sajrajt. Silničáři co jsou vždy před sezonou připraveni se připravili tak dokonale, že jsem cestou při odvozu svého vozu z polepšovny objížděl několik vozidel co do sebe byly napasovaný jak manželé o svatební noci. Tam kde se podařilo ekologicky posolit se břečka vesele rozstřikovala na roztomile poskakující chodce. Zbytek chodců se potácel na nezametených chodnících, protože obce si Kuberův zákon vysvětlily tak, že je lepší se pojistit než zametat. Kdyby teda ten hepenink se švihlou chůzí nedělali brněnští žertéři včera ale dnes, mohli mít mnohem více účastníků. A ještě větší bžunda bude až ten sajrajt zamrzne. Padající důchodci se smíchy neudrží za veselého praskotu kostí.

A z mého života: Opravené auto v kombinaci se zlomenou rukou manželky už ze mne zase udělalo soumara. Seznam potravin je tak dlouhý, že ho snad budu vynášet až do večera. Horoskop říká, že mám příznivý den pro flirt. To tak. Jednak jsem z domácích prací zcela zničen, takže bych mohl u toho usnout, druhak bych mohl přijít o zbytek chrupu v důsledku úderu manželčinou sádrou. Takže nic nebude.

A na Fejsbůku napsali:

A něco veselého na konec - Proč lidé nevolili tak milou, sympatickou tvář, plnou empatie k lidem?!
Uhádnete, kdo ho navrhl na prezidenta?

A to je dneska všecko.

 

 

© Kulturní komise ČR, 16.01.2013