Vari, Pehe, zemský škůdče!

Ladislav Bátora, předseda Akce D.O.S.T.

Na pátek 22. října svolal Jiří Pehe tiskovou konferenci k příležitosti vydání knihy "Klaus, portrét politika ve dvaceti obrazech". Protože také Peheho názory dlouhodobě formují a formulují generální linii tak zvané Pravdy a Lásky, rozhodl se výbor Akce D.O.S.T., že před bar Krásný ztráty, kde se konference konala, vyšle komorní delegaci, která nejen Jiřímu Pehemu připomene, že ne všichni s jeho léta trvajícím protistátním a protinárodním mudrováním souhlasí.

Vystoupení Akce D.O.S.T. vzbudilo pozornost všech účastníků konference a mnoha kolemjdoucích zahraničních turistů, kterým Ladislav Bátora, Petr Bahník, František Červenka a Alexandr Bátora na četná požádání ochotně překládali do italštiny, němčiny či angličtiny heslo "Vari, Pehe, zemský škůdče!" a objasňovali jeho význam. Ve svěžím podzimním větru vlály v Náprstkově ulici také obvyklé prapory Akce D.O.S.T. a její místopředseda Petr Bahník oživil hodinku slávy p. Peheho dvěma žertovnými kresbami, což zaznamenala i některá média.

A tak poklidnou atmosféru pátečního poledne ošklivě narušil jen MUDr. Martin Jan Stránský, který na předsedu Akce D.O.S.T. Ladislava Bátoru při odchodu z Krásných ztrát zařval na celou ulici: "To z vás bude mít Goebbles radost!"

Netušíme, jak k takovému stanovisku MUDr. Stránský došel a co se v jeho vždy zmatené hlavě v tu chvíli odehrávalo, ale na druhou stranu nás tento jeho krátký projev definitivně ubezpečil, že by měl už co nejdříve vyhledat odborníka, který by mu poradil: "A dost!"

 

zpravy.tiscali.cz - Pehe v knize: Klaus ´politicky a intelektuálně chátrá´

denikreferendum.cz - Akce D.O.S.T. neváhá protestovat už i proti knize

regiony.impuls.cz - Pehe napsal knihu o Klausově kariéře, poliicky podle něj chátrá

www.ceskenoviny.cz - Czech analyst launches critical book on Klaus

"Zemský škůdce" Pehe představil knihu o Klausovi