hhh

Chytrému napověz a hloupého kopni…

Danuše Herpe Jungmannová, Allgemeiner Tierhilfsdienst e. V., Německo, OI SOS pro PES, Česko

V červenci loňského roku odvysílal renomovaný německý televizní kanál RTL šokující reportáž o zadržení ilegálního transportu 62 štěňat, která byly za opravu otřesných podmínek porušujících zákon na ochranu zvířat a také veterinární nařízení, převáženi ze Slovenska do Německa za účelem dalšího obchodu. Štěňátka atraktivních plemen, ve věku 5 – 6 týdnů, která byla předčasně odebrána svým matkám, nemocná, namačkaná také i po třech v malých přepravkách, že se ani nemohla hnout, byla vystrašená, žíznivá a hladová a s nedostatečným očkováním. Některá měla parvovirózu a na následky pak v útulku v Norimberku umřela. Ostatní pejskové pak našli díky této televizní zprávě láskyplné domovy v německých rodinách. Vínový transporter řídily dvě ženy ze Slovenska, jedna dokonce s magisterským titulem. A teď přijde to nejlepší na celé věci. Tento ilegální transport se štěňaty vykoupenými ze slovenských množíren organizovala jedna nejmenovaná velká, známá organizace ochránců zvířat z Bratislavy….

 http://www.youtube.com/watch?v=0vdEJM8n9c8

Je známo, že tato organizace vyhrožuje žalobami lidem, kteří se zajímají o její aktivity, ale i o jinak banální informace, např. jak je zacházeno se zvířaty, jak se dělá evidence, co se děje s materiálními sbírkami, které organizace dostala. Po shlédnutí videa jsem se spojila s RTL, ale také s útulkem v Norimberku a dovolala jsem se i odpovědných pracovníků Veterinárního úřadu v Norimberku, kteří mi poradili, ak získat originály fotografií s nezaretušovanými obličeji ze zásahu, aby bylo možné řidičky identifikovat. Na poslední jedné z fotek je řidička té organizace s částí obličeje z profilu, se světlými vlasy. V současné době má vlasy tmavší barvy. Proto dávám kvízovou otázku – kdo je ta žena? Své odpovědi posílejte na mailovou adresu: fragmenty@fragmenty.cz Jedna ze správných odpovědí bude odměněna 100 tlb. odčervovacích tablet pro pejsky Dehinel v hodnotě 100 €. J

http://www.petactiv.com/index.php?page=134-sk-Fotogalerie&gallery=1255

A protože jsou lidé, kterým ze strany této organizace v současné době hrozí bezprostřední „nebezpečí“, vyzývám všechny statečné ochránce se srdcem na pravém místě, aby se svých kolegů a kamarádů zastali, pomohli jim a podpořili je. Nejste ve světě sami, přátelé…. Ze zcela pochopitelných důvodu nemohu zatím s označením organizace ani jmény a adresami řidiček na veřejnost. Po skončení soudního procesu se dozvíte více pokud to do té doby neuhodnete sami.
Já to říkám pořád, že se na každou svini někde v kotli vaří voda…