hhh

MDŽ aneb zastuzená socialistická nostalgie

Petr Paulczynski

Na úvod uvádím, že vím jak MDŽ vzniklo. I tato znalost mi však nemůže vzít vzpomínky jak si tento svátek minulý režim přivlastnil a jak ho po vzoru velkého ruského bratra odporně zpolitizoval.

Proto mi nejde do hlavy, že poté co jsem dnes ráno vlezl na Fejsbúk, nestačil jsem se divit, kolik "přátel" neopomělo přát ženám k tomuto obskurnímu, podle mne dnes už u nás vyřazeného svátku (díky senátore Štětino). Možná se mýlím, ale u nás už tento "svátek" slaví jen dvě partaje. Komanči a socani.

Pokud mne pamět neklame svého času s tím ještě vyběhla zelená Džamila., podle níž Mezinárodní den žen připomínkou desetiletí boje žen za jejich práva. Jo a ještě to slaví v Rusku. Přitom podle zprávy OSN umírají ženy v Rusku o deset let dříve než Evropanky a každá desátá Ruska je neplodná. Až 14.000 žen za rok zemře v Rusku kvůli domácímu násilí a podle sociologů 70 procent ruských žen snáší doma bití či ponižování. Hlavně  že to mají jako svátek.

Myslím že na otázku zda osmý březen je totalitní svátek nebo oslava žen lze odpovědět jednoznačně. MDŽ dosud slaví levicové strany a organizace po celém světě. V Česku ho  mnoho lidí stále spojuje s komunistickým režimem. 

V civilizovaných zemích se slaví jako oslava žen Svátek matek. Tak tomu bylo i u nás doma. Kdybych totiž donesl ženě domů na MDŽ nějakou fuchsii (tak říkám pro zjednodušení všem kytkám), asi by mi ji hodila na hlavu. Očekávám na všech zdrojích různé diskuze o MDŽ. Proto dovolte, abych do této diskuze přispěl se svou vzpomínkou.

Vždy osmého března, se pořádala ve fabrice velkolepá opičárna. Napřed promluvil soudruh ředitel, rozdaly se utěrky, bonboniery a fuchsie. Pak nastala bohapustá ožíračka a ožralí účastníci  mužského pohlaví za řevu oplzlých písní sahali svým stejně ožralým kolegyním pod sukně. V lepším případě. Nechápu, jak se po tom může někomu stýskat. Závodní výbor Rohatého hnutí koupil babám stupidní dáreček a pak se všichni v kulturáku ztřískali jak zákon káže. 
Všichni blili, jenom soudruh ředitel zvracel. Tajené mimomanželské styky v ten den obsadily přilehlé kanceláře. Druhý den bylo všem blbě.

Proto mne děsí dnešní ranní FB a ta totální ztráta paměti skrývaná za pseudodemokratické bláboly. Ať si slaví kdo co chce, ale nechci k tomu ty přitroublé komentáře ze všech koutů.

Na dokumentárním snímku častý konec oslav MDŽ.

No ale když už někdo chce slavit, tak bacha na to co si ženy přejí. http://www.youtube.com/watch?v=Q-M_DtSB67c

 

 

 

 


Vloženo: 8. 3. 2012, přečteno 183x, autor: Petr Paulczynski