hhh

Nula růžových tanků a bulharských záchodků nemůže urazit schopného člověka

Ivana Haslingerová

David Černý se neumí zviditelnit svými pracemi a tak se snaží již léta na sebe upozornit agresivitou a vulgaritou. Zejména na profesora Knížáka jako na úspěšného a ve světě uznávaného umělce má už léta mimořádnou pifku, žárlí jako malé děcko. Navíc je to "pravdoláskovec" jako vyšitý a tak všechny "klausoláskovce" nesnáší přímo nepříčetně. Už mne ani nebaví o něm psát, neb se jen opakuje a jeho útoky jsou již tak neúčinné jako předávkovaný penicilín. Myslím si, že je již nemůže nikdo z uměleckého světa brát vážně, jen pokrčit rameny a povzdychnout si, že se Černý zase jednou špatně vyspal a musí se odreagoavat. Přesto nemohu nereagovat na jeho poslední bezprecendentní chování, v němž použil k dehonestaci profesora Milana Knížáka jedny z nejvulgárnějších výrazových prostředků, kterými český jazyk disponuje, protože jsem zavalena rozhořčenými dopisy čtenářů nad jeho chováním a dotazy proč se k tomu nevyjadřuji. Uvádím jeden z typických dopisů:

"Vážená paná redaktorko, dlouhodobě si všímám chování prominentního umělce z pravdolaskařských kruhů - jmenovitě jistého D.Černého. Dobře si pamatuuji, jak s obrazovky veřejnoprávní ČT urážel pana presidenta Klause. To bylo v době toho kontraverzního "veledílka", jenž měl na svědomí právě tento pán. Panu Černému jsou veřejné urážky blízké, jak je zřejmé z právě probíhajícího incidentu, kdy prostřednictvím pořadu veřejnoprávní ČT velmi vulgárně zneuctil osobu pana Knižáka (více zde: http://www.novinky.cz/domaci/244774-knizak-zaluje-kvuli-hru bym-urazkam-vytvarnika-cerneho-a-ceskou-televizi.html ). Zaráží mě mimo jiné i ten fakt, že ČT se nestyděla odvysílat pořad, v němž se p. Černý dopustil tak odporných invektiv. Jak to, že tenkrát nezasáhla Rada ČT!? Cožpak je normální, aby se takový pořad odvysílal (a to hned dvakrát, prosím!!!) v čase kdy mají přístup k televizi i malé děti? Jaký máte názor na nesporný fakt, že Rada ČT je ochotna odvysílávat útoky pravdoláskařských lžinenávistníků i v momentě očividného překročení etického rámce? Děkuji. S pozdravem a přáním všeho dobrého, Pavel Svačil"

Moje odpověď panu Svačilovi i dalším čtenářům je následující: Nula růžových tanků a bulharských záchodků nemůže urazit schopného člověka. Je ovšem smutné, že Rada ČT je ve vleku přítele pana Černého z Dělostřelecké ulice a že kvůli této skutečnosti povinně platíme za vysílání takto nízkých pořadů. Pravdoláskovci okupovali přes Bakalovy  peníze již tisk - Hospodářské noviny a Respekt - nedávno i ČT a podle toho vysílání ČT vypadá a vypadati bude. Rada ČT se třese, aby ji TOP 09 nenechala zrušit, není tajemnstvím přátelství některých jejich představitelů s panem Bakalou. Útoky na autentickou pravici se budou stupňovat s blížící se prezidentskou volbou. Je již veřejným tajemstvím, že skupování médií se děje mj. za účelem dostat na Hrad knížete Schwarzenberga. Ptáte se, co si o tom myslím? Samozřejmě, že je to hrůza. Nevadilo by mi, kdyby si pan Bakala a spol. založili svoji soukromou televizi a vysílali si v ní, co chtějí, ale takto pokrytecky zneužívat televizi veřejnoprávní, na níž se skládá celý národ v povinných poplatcích, to pokládám za podlost.