hhh

Jsou to blázni. Hoďte na ně síť!

Petr paulczynski

Když jsem před pár dny psal na téma kůrovec a ekopošuci, myslel jsem že tím je téma pro mne vyčerpáno. Houby. Situace graduje, což mne přinutilo vstoupit do téže řeky podruhé. Zvláště když jsem narazil na titulek "O kácení na Šumavě se zajímá Brusel".  Evropská komise prý poslala na české ministerstvo zahraničí dopis s žádostí o vysvětlení dění na Šumavě a kroky, které vedení parku plánuje do budoucna. Tedy koukám na to jak Vlašín na kůrovce. Dovolím si zavěštit, že za touto dojemnou starostí soudruhů z Eurosajuzu bude asi lstivá liška - předseda Zelených Liška, někdejší asistent zeleného europoslance Crammera. Už v této funkci pan Liška Brnu prospěl především tím, že protestoval proti všem dotacím z EU, které do Brna měly přijít, a posiloval tak naše město v samostatnosti a nezávislosti na evropských prostředcích. Milá Evropská komise, protože kodex blogera je neúprosný, nemohu napsat, kam bych vás nejraději poslal.Nyní, zdá se, Zelení přesunuli svůj boj do lesa u Ptačího potoka na Šumavě. Dokonce se přivázali do sítí do korun stromů. Zdá se, že tak sami naplnili ono lidové "Jsou to blázni. Hoďte na ně siť!" Jsem zvědav, kdy dojde trpělivost dřevorubcům, které svou činností připravují o peníze. Vzpomínám si, že když podobné scény dělali ekoteroristé při výstavbě Novomlýnských nádrží, byli rozezlenými místními naházeni do vody. Uvidíme, co udělají místní, kteří chystají protestní pochod proti aktivistům. Obávám se, aby se chudáci bezbranní idealisté nedostali z drápů policie do drápů nastolicovaných obyvatel, kteří se už nechtějí dívat na tu poušť pahýlů.

Nejlepší na této akci však je, že chudáčci aktivisté sami hrubě porušují  platný návštěvní řád Národního parku Šumava, protože se pohybují mimo vyznačené turistické cesty v I. zóně národního parku a někteří z nich tady dokonce i bivakují. Tím vším přírodě velmi škodí.  "V naší společnosti není možné tolerovat takové otevřené pohrdání platnými zákony. Jako demokraticky zvolení zástupci jihočeských měst a obcí proto vyzýváme Policii České republiky, aby v této oblasti zajistila dodržování právního řádu a podmínky pro těžbu dřeva, která je v plném souladu s právními normami našeho státu a je nezbytná v boji proti dalšímu šíření kůrovce" praví se v prohlášení starostů.

A pokračují: "Těmto aktivistům vůbec nejde o šumavskou přírodu, ale o prosazení vlastních zájmů spočívající ve změně ve vedení národního parku, které by umožnilo změnit Šumavu v laboratoř jejich nezodpovědných experimentů a bádání tak, jak tomu bylo za vlády exministra životního prostředí pana Martina Bursíka." A korunu tomu nasadil herec Vacek, který pravil: "Vypadáme jako zelení magoři". Milý umělče, nejen vypadáte.

Ono to totiž funguje takto: Kůrovec napadne strom, vyrojí se a napadne až deset dalších. Vyrojí se a napadne až sto dalších, vyrojí se a napadne... Z jednoho napadeného stromu může kůrovec během jednoho jediného roku napadnout až tisíc dalších. Kůrovec se můžetotiž vyrojit i třikrát za jednu sezónu. Z každého napadeného stromu se vyrojí 150 až 200 tisíc brouků. K uschnutí jednoho stromu stačí, aby se jich pod kůru zavrtalo pouhých pět set. Za poslední čtyři roky zlikvidoval kůrovec na Šumavě 2 700 000 stromů. Je to malé číslo? (za toto poznání děkuji kolegovi blogerovi Polaneckému). A proto si dovoluji na margo ekoteroristů zopakovat nadpis: Jsou to blázni. Hoďte na ně siť!

Psáno pro blog.iDnes.cz

Kdyby to byli jen blázni, tak by to bylo dobré. Ti alespoň nikomu neubližují. Toto jsou neskutečně nebezpeční a bezohlední lidé, kteří zničili díky své neinteligenci a z ní plynoucí neznalosti problému na mnoho desetiletí nádherné staleté lesy na Šumavě. To jim nestačí pohled na tu spoušť? Já bych se na jejich místě propadla studem! Viděla jsem šedesátiletého zkušeného lesníka, jak plakal nad bezmocností, že nemůže tyto ničitele přírody hnát z lesů a pomoci tak zachránit aspoň co ještě půjde. Je hrozné, že minulá zelená Bursíkova a Topolánkova vláda byla na straně těchto bezohledných ničitelů přírody a že ani ta současná není schopna zamezit jejich dalšímu řádění.Jejich vedoucí by za jimi způsobené škody měli být postavení před soud. Finančně tu spoušť nanahradí, je obrovská, ale vůbec by neškodilo, aby místo válení se u stromů šli sázet nové stromy do zpustošených oblastí. Možná by si pak lesů začali konečně vážit a nepoužívali je jako bezmocné rukojmí ke svému zviditelnění. (red.)