hhh

Výzva NEO nevyvolává důvěru

Ivana Haslingerová

Do redakce chodí neustále dopisy o nejnovější aktivitě pánů Hnízdila a Havlíka "Výzvě NEO" obdobné Dřevíčeké výzvě či Děkujeme odejděte. Za všechny uvádím typický z nich: Dobrý den, paní Haslingerová, jak smýšlíte o aktuálních veřejených iniciativách pana Petra Havlíka / http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petr-havlik.php?itemid=12739 /, někdejšího velmi blízkého spolupracovníka V. Klause. Jak dobře jistě víte, Petr Havlík měl velké zásluhy na rozjezdu polistopadové kariéry V. Klause, ovšem posledních letech působí jeho veřejné aktivity poněkud rozpačitě (diplomaticky řečeno). Nejnověji se přidal k občanským aktivitám MUDr. J. Hnízdila / http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-hnizdil.php?itemid=12710 /, který chtěl se svými kumpány diskvalifikovat našeho prezidenta pomocí falešných psychiatrických posud. Poslední dobou vážně nerozumí m dění v naší zemi. Skutečně bych si nikdy nepomyslel, že pan Havlík se přidá k tzv. nepolitické aktivitě - čili k takové aktivitě, který je charakteristická pro pravdoláskařské doupě. To už je stav naší země tak zoufalý, tak otřesný? Panebo že, chraň nás pánbůh! Předem děkuji za Váš názor. S pozdravem a přáním pevného zdraví   - Martin Halíř

 

Dobrý den, aktivita NEO pánů Havlíka a Hnízdila je něco jako nechvalně známá Dřevíčská výzva. Každý musí souhlasit s jejím obsahem, každý ví co se mu nelíbí a co by bylo krásné. Jenže správná kritika musí ukázat konkrétní cestu k nápravě. Tu neukazovala ani Dřevíčská výzva a konec konců když se její hlavní tvůrce kníže Schwarzemberg dostal do politiky, velmi rychle o ní pomlčel. Co z toho, co v ní požadoval prosadil, to vidí každý. Velkou nulu.

Pokud nechtějí pánové parlamentní demokracii a nechtějí být stranou, ale jenom jak píší „Utvořit tým pracovních skupin složených z odborníků příslušných oblastín, legislativní návrhy změn občanské opozice a také návrh nové Ústavy České republiky" a budou usilovat o předčasné parlamentní volby uspořádané společně s krajskými nejpozději na podzim 2012 nic se nezmění, lépe řečeno změní, ale k horšímu. Do finanční krize uvrhly náš stát předchozí socialistické (Zeman, Špidla, Gross) a zelené (Topolánek - Bursík) vlády. Po předčasných volbách hrozí jejich návrat a pak opravdu může nastat státní bankrot s měnovou reformou a všemi roztomilými prvky dopadajícími na životy nás všech. To rozhodně nechci a proto by všichni rozumné lidé z pudu vlastní sebezáchovy měli raději pomáhat této koalici alespoň trochu napravit to co bezmyšlenkovitým žitotem na dluh v naší zemi předchozí vlády spáchaly. A pokud jde o odborníky, tak odborníci mohou přece publikovat rady a názory i bez výzev a vláda si je jistě přečte, ale to zemi z krize nevyvede. Jejich vládu jsme již měli nedávno a nemám pocit, že by to cokoliv zásadnš změnilo.

A to, že se spojil pan Havlík s panem Hnizdilem, to svědčí o tom, že by asi sám potřeboval psychiatrické vyšetření kvůli své schizofrénii (prosazovat do politiky někoho a současně spolupracovat s někým, kdo o něm tvrdí, že je psychopat je přece na pováženou).

Takže už jen pro toto bych nikdy jeho (jejich) výzvy nebrala jako seriózní. Asi se cítil nějak ukřivděný, že nedostal odpovídající ocenění v ODS. Aniž bych sledovalapodrobně jeho další kariéru, vím, že pak kopal za ODA a dělal jí volební kampaň, byl i u založení Svobodných a když neobhájil na sjezdu funkci, odešel od nich a nyní tedy asi zase zkouší se někomu zavděčit. Nezapomínejme, že se blíží volba prezidentská a pánové z Pravdy a lásky kopou už za Švejnara nepokrytě. V každém případě "výzva NEO" ve mně důvěru nevyvolává.
Haslingerová

-